پیشمرگان مسلمان کرد فرصت تجزیه‌طلبی را از ضدانقلاب گرفتند

نماینده ولی فقیه در استان کردستان گفت: پیشمرگان مسلمان کرد فرصت تجزیه‌طلبی را از ضدانقلاب گرفتند.

به گزارش خبرگزاری فارس از سنندج، با پیروزی انقلاب اسلامی گروهک‌های ضدانقلاب از فضای بازی که ایجاد شده بود، مثل قارچ در منطقه کردستان شروع به رویش کردند. مردم کرد هنوز طعم شیرین آزادی و انقلاب اسلامی را نچشیده بودند که گروهک‌های معاند علیه انقلاب اسلامی شروع به پاشیدن بذر نفاق کردند.
مردم استان کردستان شرارت‌های گروهک‌های ضدانقلاب را برنتابیدند و با تشکیل سازمان پیشمرگان مسلمان کرد در اولین اقدام خود در بهمن ماه 58 کامیاران را به عنوان دروازه کردستان و در اردیبهشت 59 شهر سنندج با همکاری رزمندگان مهاجر و انصار و پیشمرگان مسلمان کرد پاکسازی کردند.
با حجت‌الاسلام والمسلمین سید محمد حسینی‌شاهرودی نماینده ولی فقیه در استان کردستان در خصوص پیشمرگان مسلمان کرد گفت‌وگویی داشته‌ایم که در ادامه می‌خوانید.
جناب حاج آقا شاهرودی می‌خواهم برای آغاز این گفت‌وگو، از دوران پیروزی انقلاب اسلامی بگویید….
بحث پیشمرگان مسلمان کرد بحث مهمی است و نقشی که این عزیزان در آن مقطع تاریخی در انقلاب اسلامی داشتند، در آن زمان دشمن حتی قبل از اینکه جنگ تحمیلی را شروع کند، شاید تصورش این بود که از طریق مناطقی مانند کردستان بهتر می‌تواند به انقلاب ضربه وارد بزند اما مردم بومی کردستان فرصت توطئه شوم تجزیه‌طلبی را از افراد و گروهک‌های ضدانقلاب گرفتند.
چون توطئه‌های دشمن گوناگون بود در مرحله‌ای احساس می‌کرد با گروهک‌ها و مزدورانی که دارد، می‌تواند انقلاب اسلامی را شکست دهد. در آن زمان مناطقی بودند با توجه به ارتباطشان با مرزهای ما و بیرون از ایران، اینها زمینه اینکه فراهم بکند و برای اغتشاش و برای درگیری و ناامن کردن و ضربه‌زدن به آنها بیشتر بود و یکی از جاهایی که این زمینه را داشت، می‌شود گفت؛ کردستان بود.
گرچه آنچه که از این گروهک‌ها ما می‌بینیم سران آنها از خود مردم کرد نبودند و از جاهای دیگر آمده بودند، فقط شاید احساس می‌کردند این ظرفیت وجود دارد که هم از خارج مرز بتوانند سوءاستفاده کنند و حمایت شوند و هم از داخل بتوانند مردم را با خود همراه بکنند.
فارس: پیشمرگان مسلمان کرد چگونه وارد عرصه نبرد علیه ضدانقلاب شدند؟
در آن زمان شاید عنوان پیشمرگان مسلمان کرد مطرح نشده بود اما از کسانی که بعدا همین عنوان را پیدا کردند ولی با این گروهک‌ها مبارزه می‌کردند، کم نبودند.
حتی افرادی مانند ملاحیدر فهیم که بالای 80 سال سن دارد ولی در آن زمان با این گروهک‌ها درگیر است و اینها را می‌شناسد و آنها را خارج از دین می‌داند و با آنها مبارزه می‌کند و هرگز هم حاضر نیست با آنها کوچکترین همکاری را داشته باشد حتی اگر به شهادت برسد.
مرحوم ملامحمد ذبیحی بیساران قبل از جنگ، با کومله و افراد مزدور درگیری داشت و اینها همه نمونه‌هایی از پیشمرگان مسلمان کرد هستند.
امثال این عزیزان در کردستان زیاد است که در مقابل ضدانقلاب ایستادند و جانشان را فدا کردند ما قبل از اینکه جنگی اتفاق بیفتد شهدای زیادی را در درگیری با دشمنان انقلاب تقدیم کردیم که تعداد قابل‌توجهی از آنها را شهدای پیشمرگ مسلمان کرد تشکیل می‌دهد که در راه نظام و انقلاب جانشان را فدا کردند.
وقتی که جنگ بر کشور ما تحمیل شد و دشمن به کشور ما تجاوز کرد نقش پیشمرگان کرد در مقابله با دشمنان بسیار تعیین‌کننده بود چرا که به واسطه آشنایی کامل بر منطقه در کنار سایر نیروهای مدافع انقلاب در مقابل دشمنان ایستادند و فرصت تحقق توطئه تجزیه‌طلبی را از استکبار و گروهک‌های معاند نظام اسلامی گرفتند
در آن شرایط نقش پیشمرگان مسلمان کرد در مقابله با گروهک‌های ضدانقلاب که به واسطه حمله صدام به کشور فرصت را مغتنم می‌شمردند و با تجهیز خود قصد ضربه‌زدن به انقلاب را داشتند، نیز قابل تامل است.
حمله منظم رژیم بعث از یک سو و اقدام ضدانقلاب در منطقه از سوی دیگر فشار مضاعفی به نیروهای ما وارد کرده بود و کار پاک‌سازی مناطق تا زمانی که پیشمرگان مسلمان هنوز ساماندهی نشده بود، بسیار سخت بود.
با تشکیل سازمان پیشمرگان مسلمان کرد بحث پاکسازی مناطق از وجود ضد انقلاب با سهولت بیشتری صورت گرفت. بستر برای پیروزی سپاه حق بر دشمنان انقلاب فراهم شد و اجازه ندادند حتی یک وجب از خاک کشور به دست دشمنان بیفتد. چون دشمن می‌خواست قبل از آغاز هر جنگی کردستان را ناامن کند و از این طریق جدایی بین مردم و نظام را دنبال می‌کردند.
فارس: نقش پیشمرگان مسلمان کرد را در برقراری امنیت چگونه بود؟
نقش پیشمرگان مسلمان کرد را در برقراری امنیت در این استان هیچگاه نمی‌توان نادیده گرفت.
الان هم که امنیت وجود دارد درست است که تمام نیروهای مسلح، امنیتی و نظامی تلاش می‌کنند ولی در قالب همین نیروها، مردم کرد هستند که در راستای حفظ این امنیت تلاش می‌کنند و اینها ادامه دهندگان و جزء همان پیشمرگان مسلمان کرد هستند.
اگرچه در آن دوران، مردم استان کردستان در قالب سازمان پیشمرگان مسلمان کرد علیه گروهک‌های ضدانقلاب فعالیت می‌کردند، امروز به عنوان پاسدار، نیروهای بسیجی و انتظامی و غیره سازماندهی شده‌اند و در راستای تامین امنیت را برقرار می‌کنند.
فارس: وحدت عامل موفقیت اعضای سازمان پیشمرگان مسلمان کرد بود، در این ارتباط توضیح دهید که چگونه این‌چنین اتفاقی افتاد؟
پیشمرگان مسلمان کرد در آن زمان از کرد و فارس، سنی و شیعه همه در کنار هم بودند و همه دست به دست هم دادند و دشمن را از این منطقه بیرون کردند و این باید بماند و این اتفاق، این وحدت، برادری و با هم بودن باید باشد تا دشمن را خلع سلاح کرد.
دشمن می‌گفت مردم کرد را در مقابل مردم فارس قرار می‌دهیم اما کرد و لر و ترک و فارس، دست به دست هم دادند و با هدف قراردادن دشمن، پیروزی را برای مردم منطقه، کردستان و کشور رقم زدند.
اما اگر هر کدام خود و منافع خود را می‌دیدند، تفرقه جای وحدت را می‌گرفت و پیروزی در مقابل دشمن هیچگاه حاصل نمی‌شد.
فارس: و صحبت‌های پایانی حضرتعالی…
همه باید قدر پیشمرگان مسلمان کرد را که در آن شرایط سخت با درک درست مسیر صحیح را انتخاب کردند و هم کسانی که امروز در مسیر تامین و حفظ امنیت استان تلاش می‌کنند، بدانند.
کشف برخی اتفاقات ضدامنیت مردم کردستان توسط نیروهای اطلاعاتی با همکاری خود مردم است چون هم مردم استان احساس مسئولیت می‌کنند و خود را از آن نظام می‌دانند و همین مولفه به ارتقای امنیت استان کمک کرده است.

این خبر رو هم ببینید

دلنوشته عبدالسلام كريمي در پي شهادت رئيس‌جمهوري اسلامي ايران و هيأت همراه

سقوط بالگرد حامل آيت‌الله رئيسي؛ خادم محبوب مردم ايران، دكتر امير عبدالهيان؛ ديپلمات نجيب، آیت‌الله …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *