خانه / سیاسی / پیوستن هزاران ایزدی، شبک و ترکمانی عراق به ارودگاه های آموزشی برای جنگ با داعش

پیوستن هزاران ایزدی، شبک و ترکمانی عراق به ارودگاه های آموزشی برای جنگ با داعش

منابع نیروهای پیشمرگ اقلیم کردستان از پیوستن هزاران نفر از ایزدی ها، شبک ها و ترکمان ها به اردوگاه های آموزشی برای مشارکت در عملیات آزادسازی موصل و شنگال خبر دادند

به گزارش خبرگزاری کردپرس، منابع نیروهای پیشمرگ اقلیم کردستان در مصاحبه با روزنامه « الصباح الجدید» گفتند: هزاران نفر از ایزدی ها، شبک ها و ترکمان ها برای مشارکت در عملیات آزادسازی موصل و دیگر مناطق اشغال شده از سوی داعش در استان نینوا به اردوگاه های آموزشی پیوسته اند.
یک افسر کُرد وابسته به نیروهای آسایش در گفتگو با روزنامه «الصباح الجدید» نیز گفت: استان نینوا هنوز به طور کامل ار سوی نیروهای امنیتی عراق، نیروهای بسیج مردمی و نیروهای پیشمرگ محاصره نشده، زیرا با استان نینوا مناطق باز دیگری در استان های صلاح الدین و الرمادی که تا مرزهای سوریه امتداد می یابد، مرتبط می باشد.
حیدر علی جولاق یکی از رهبران عشایر ترکمانی نیز به «الصباح الجدید» گفت: بیش از ۸ هزار رزمنده ترکمانی از شهر تلعفر دوره آموزش نظامی خود را بر روی انواع سلاح به پایان رسانده و نزدیک به چهار هزار رزمنده دیگر اکنون دوره آموزشی خود را در اردوگاه های دیگری آغاز کرده اند و پس از پایان دوره به رزمندگان قبلی در تلعفر ملحق و آماده مشارکت در عملیات آزادسازی موصل خواهند بود.
سالم خضر نماینده شبکی مجلس عراق نیز در مصاحبه با این روزنامه از ثبت نام ۲ هزار شهروند شبکی برای شرکت در دوره های آموزش نظامی و موافقت بغداد با تشکیل یک یگان یا هنگ ۶۵۵ نفره و درخواست برای تشکیل یگان دیگری از جوانان شبکی خبر داد.
یک منبع ایزدی نیز بااشاره به اینکه تعداد ایزدی های شرکت کننده در دوره های آموزش نظامی نزدیک به ۶۰۰۰ نفر هستند ، افزود: رزمنداگان ایزدی اکنون از تجربه خوبی برای جنگ با داعش برخوردارند و برای آزاد سازی کامل شنگال آماده اند.

شناسه خبر : 17037

این خبر رو هم ببینید

بلومبرگ: سرکردۀ جدید داعش در استانبول دستگیر شد

روزنامۀ بلومبرگ از قول مقامات ترکیه مدعی شد، سرکردۀ جدید داعش در استانبول توسط پلیس …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

8 − 2 =