پیگیری اجرای 11 مصوبه در شورای ترافیک سنندج  

11 مصوبه کمیته فنی شورای ترافیک شهر سنندج در جلسه این شورا مورد پیگیری و بحث و بررسی قرار گرفت.
 

جلسه شورای ترافیک شهرستان سنندج ظهر امروز در محل فرمانداری این شهر و با حضور اعضا برگزار شد.
در این نشست معاون فرماندار به بیان مصوبات کمیته فنی برای بهبود وضعیت برخی نقاط سطح شهر پرداخت و گفت: در این راستا 11 بند در دستور کار قرار دارد.
حبیب‌الله رضاعی مورد نخست را مربوط به ایستگاه اتوبوس خیابان شهید نمکی و پارکینگی که در آن محل در حال احداث است برشمرد و افزود: بریدگی واقع در این مسیر مشکل‌ساز بود و پیشنهاد شد این بریدگی بسته و ایستگاه به مکانی پایین‌تر انتقال یابد که در حال انجام است.
وی در ادامه سایر موضوعات مطرح در این کمیته را به شرح ذیل اعلام کرد:
2- ساماندهی و ایمن‌سازی انتهای خیابان کشاورز شهر سنندج که در آن محل چندین تصادف منجر به فوت رخ داده است.
3- به دنبال درخواست راهنمایی و رانندگی برای اصلاح و کوچک‌سازی میدان قانع بهاران، این امر در دستور کار قرار گرفته است.
4- بریدگی واقع در خیابان تکیه و چمن که مشکلاتی برای ساکنان ایجاد کرده بود بسته شد.
5- به علت اعتراضات ساکنان شهرک ساحلی مبنی بر ترافیک در این منطقه برخی مسیرها یک طرفه شده است به گونه‌ای که از برخی از آنها برای رفت و از برخی دیگر برای برگشت استفاده می‌شود.
6- پس از مطرح شدن اصلاح نماد میدان کوهنورد و کوچک کردن آن در نهایت قرار شد پیاده‌رو واقع در این مسیر برچیده و به خیابان افزوده شود تا از بار ترافیکی بکاهد.
7- به دلیل ایجاد ترافیک در خیابان انقلاب قرار شد کارت پارک‌های این مسیر جمع‌آوری شود که این مسئله از پیشنهادهای راهنمایی و رانندگی بود.
8- در میدان بیساران شهر سنندج که از حالت میدان خارج شده است با حفظ المان موجود در آن نسبت به نصب چراغ راهنمایی و رانندگی اقدام شود.
9- ایجاد مجتمع فنی برای خودروها که مربوط به مسئولان راه و شهرسازی است و در حوزه کار آنها است در دست بررسی بیشتر برای اجرا قرار گیرد.
10- نسبت به حاشیه‌سازی برای بلوار انتظام و ایجاد فضای سبز در آن اقدام شود و همچنین برای این محل ایستگاه اتوبوس و تاکسی اختصاص داده شود.
11- برای ایستگاه اتوبوس مستقر در خیابان طالقانی چاره‌اندیشی شود تا از صرف زمان توسط شهروندان برای رسیدن به این ایستگاه جلوگیری شود.
در پایان این جلسه اعضای حاضر بر لزوم تعامل با یکدیگر برای جلب رضایت هر چه بیشتر شهروندان و گره‌گشایی از بار ترافیکی سطح شهر تأکید کردند.

این خبر رو هم ببینید

نگاهی به چشم انداز صدساله سنندج! / دکتر سید هاشم هدایتی

سنندج همانند هر شهر نامدار دیگر پیشینه ای دارد به قدمت سالیان حیات آن. پیشینه …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *