“پ.ک.ک” دولت ترکیه را تهدید کرد

مراد کاراییلانˈ از رهبران حزب غیر قانونی کارگران کرد ترکیه ˈپ.ک.کˈ در قندیل عراق با تهدید دولت آنکارا گفت : دولت ترکیه در صورتی که پس از انتخابات شهرداری ها، گامی در روند حل مساله کردها در این کشور برندارد روند صلح به پایان خواهد رسید
 

 
 
به گزارش زریان به نقل از ایرنا ، کاراییلان با عنوان اینکه دولت آنکارا آتش بس با ˈپ.ک.ک ˈ را به دفعات زیر پا گذاشته است ،گفت: در نوروز سال گذشته ˈعبدالله اوج آلانˈ رهبر زندانی ˈپ.ک.کˈ در اطلاعیه ای خطاب به افکار عمومی از یک دوران جدید و حل دمکراتیک مساله کردهای ترکیه سخن به میان آورده بود.
وی با اشاره به اینکه روند حل مساله کردها در ترکیه از سه مرحله اعلام آتش بس ، عقب کشیدن نیروهای ˈپ.ک.کˈ از این کشور و آماده ساختن زیرساخت های قانونی حل مساله کردهااز سوی دولت آنکارا تشکیل شده بود، افزود : دولت آنکارا در زمینه تدوین زیرساخت قانونی که مرحله دوم روند حل مساله کردها بود اقدامات لازم را انجام نداده است و اصولا این مرحله را آغاز نکرده است و در حال حاضر مساله کردهای ترکیه هنوز در مرحله نخست قرار دارد و اگر در بعد از انتخابات محلی دولت آنکارا تا یکی دو هفته در این زمینه گام های لازم را برندارد روند حل مساله کردها در ترکیه عملا به پایان خواهد رسید.
کاراییلان در مورد به زمین گذاشتن سلاح از سوی نیروهای ˈپ.ک.کˈ تصریح کرد: تا پیش از آزادی عبدالله اوج آلان و تمامی زندانیان سیاسی ˈپ.ک.ک ˈو تشکیل کنگره بزرگ اکراد این امر تحقق نخواهد یافت.
وی گفت: نیروهای ˈ پ.ک.ک ˈ به اوج آلان وابسته دارند و تا زمانی که وی در زندان بسر می برد حتی اگر او از زندان دستور به زمین گذاشتن سلاح را بدهد ، آن را اجرا نخواهیم کرد.
مذاکرات صلح دولت آنکارا و ˈ عبدالله اوج آلان ˈ از سال گذشته آغاز شده است ولی هر دو طرف یکدیگر را به اخلال در روند مذاکرات متهم می کنند.

این خبر رو هم ببینید

بلومبرگ: سرکردۀ جدید داعش در استانبول دستگیر شد

روزنامۀ بلومبرگ از قول مقامات ترکیه مدعی شد، سرکردۀ جدید داعش در استانبول توسط پلیس …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *