خانه / اقتصادی / چگونگی پرداخت یارانه نان در سال ۹۳

چگونگی پرداخت یارانه نان در سال ۹۳

یارانه نان : رئیس اداره بودجه امور تولیدی و بازرگانی معاونت برنامه‌ریزی از مخالفت کمیسیون تلفیق با روش پیشنهادی دولت در بودجه ۹۳ برای تخصیص یارانه نان، آرد و گندم خبر داد و گفت: قرار شد در جلسات مشترکی در خصوص شیوه جدید به توافق برسیم.

محمود ملکوتی خواه در گفت و گو با خبرگزاری تسنیم، در مورد تغییراتی که پیشنهادات دولت در بخش بازرگانی در لایحه بودجه سال ۹۳ در تلفیق داشته است، گفت: با توجه به جلساتی که کمیسیون تلفیق در زمینه لایحه بودجه دارد، یکی از این بحث‌ها مربوط به گندم و آرد بود که کمیسیون تلفیق به دولت اعلام کرده که در روش تخصیص یارانه به گندم و آرد لازم است بازنگری شود زیرا این مکانیزم که بخواهد مجدد یارانه‌ای تخصیص پیدا کند مورد نظر کمیسیون تلفیق نیست و باید مکانیزم این کار تغییر کند.
ملکوتی‌ خواه افزود: به همین دلیل قرار است دولت و کمیسیون تلفیق جلساتی را برای هماهنگی بیشتر در این زمینه و رسیدن به توافقات لازم برگزار کنند.
به گزارش تسنیم، دولت در لایحه بودجه سال آینده، ۸ هزار و ۸۰۰ میلیارد تومان مجموعا برای یارانه نان در نظر گرفته که اگر این رقم در بودجه تصویب شود سال ۹۳ قیمت نان افزایش نخواهد یافت. البته نظری که کمیسیون تلفیق درباره مکانیزم تخصیص این یارانه به آرد و نان اعلام کرده حاکی از کاهش رقم مورد نظر دولت نیست، بلکه این کمیسیون معتقد است باید مکانیزم آن تغییر کند.

شناسه خبر : 1817

این خبر رو هم ببینید

استاندار آذربایجان‌غربی: تعدد دستگاه‌های تصمیم گیر در مرزها مانعی برای توسعه است

استاندار آذربایجان‌غربی با تاکید بر ضرورت توسعه پایانه‌های مرزی و مدیرت واحد در مرزهای استان، …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

2 × 4 =