کارخانه ایستک سنندج در چند روز آینده فعالیت خود را از سرمی گیرد/ جذب 700 نیروی جدید در کارخانه ایستک

سرویس کردستان-یکی از مدیران شرکت نوشیدنی های خورشید زریوار کردستان(ایستک) گفت: بر اساس نشست و جلساتی که با مسؤلان کردستان داشتیم کارخانه ایستک سنندج که حدود سه ماه است تعطیل شده از اول تیرماه امسال فعالیت خود را از سر می گیرد و با توان و قدرت بیشتری اقدام به تولید خواهد کرد.

به گزارش کردپرس “لقمان روز چنگ” از اعضای هیئت مدیره شرکت نوشیدنی های خورشید زریوار کردستان و از مسؤلان کارخانه ایستک سنندج در گفتگو با خبرنگار ما اظهار داشت: از اواخر سال گذشته کارخانه ایستک سنندج که از برندها و تولیدکنندگان برتر نوشیدنی های ماءالشعیر ایران است به دلیل وجود مشکلاتی تعطیل شد و ده ها کارگر و نیروی این کارخانه بیکار شدند و در این راستا جلسات و نشست های با مسؤلان ارشد کردستان برای رفع موانع پیش روی که سبب تعطیلی کارخانه شد، برگزار شد.
روز چنگ افزود: در این مدت مسؤلان استان به ویژه استاندار کردستان، معاونین وی و علی الخصوص معاون سیاسی، رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت کردستان، مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان، مسؤلان نهادهای امنیتی و مدیران ادارات مرتبط جلساتی را برای رفع مشکلات و موانع برگزار کرده و مساعدت های را ایجاد کرده و قول دادند که در این راستا همراه و همگام شرکت باشند و برای شروع مجدد کارخانه همکاری خوبی کردند.
او اذعان داشت: در این راستا و در این مدت جلسات کارشناسی در استان و پیگیری های گسترده در سطح ملی صورت گرفت و حتی وزیر صنعت، معدن و تجارت دستور برگزاری جلسه پیگیری رفع موانع فراروی این شرکت را جهت فعالیت مجدد صادر کرد و تلاش مسؤلان استانی و  قضایی، اجرائی و امنیتی در سطح استانی و ملی سبب شد تصمیم به  فعالیت مجدد کارخانه گرفتیم.
وی تصریح کرد: در آخرین جلسه بررسی مشکلات فراروی راه اندازی مجدد شرکت خورشید زریوار که در سازمان صنعت، معدن و تجارت کردستان با حضور مدیران اجرایی ذیربط  برگزار شد جهت شروع به کار مجدد کارخانه همراهی و همگامی خوبی صورت گرفت و ما با توکل به قدرت باریتعالی و حمایت مسؤلان که امیدواریم نتیجه بخش تر باشد برای فعالیت مجدد تمام توان خود را به کار گرفتیم و در سطح استان و به ویژه کشور اقدام به جذب نیرو و همکاران جدیدی برای این مهم کردیم.
روز چنگ از مدیران کارخانه ایستک در ادامه با بیان اینکه از اول تیرماه سال جاری در طی مراسمی فعالیت مجدد را از سرخواهیم گرفت افزود:  طی دو هفته گذشته برای حوزه های پخش تولیدات کارخانه در مناطق مختلف کشور حدود 700 نفر نیروی جدید برای کار جذب شده است که هم اکنون با این نیروی های جدید حدود 2400 نفر به صورت مستقیم و غیر مستقیم در شرکت نوشیدنی های خورشید زریوار مشغول به کار خواهند شد.
 صادرات 15 میلیون دلاری نوشیدنی ایستک بانام “تینوو به کشور عراق
 وی در ادامه گفت: با تصمیمات و همراهی و مساعدت مسؤلان، کارخانه با قدرت و توان بیشتر نسبت به گذشته فعالیت خود را از سر خواهد گرفت و در سه شیفت کاری اقدام به تولید خواهد کرد.
 
روزچنگ اظهار داشت: تولید نوع نوشیدنی “ایستک” همچنان با کیفیت و کمیت بهتری نسبت به گذشته در دستور کار قرار دارد اما نوع و برند جدیدی خاص برای کشور عراق و به ویزه اقلیم کردستان عراق با نام ” تینوو” با فعالیت مجدد کارخانه در دستور کار و تولید قرار خواهد گرفت.
وی بیان داشت: برنامه ریزی ما برای صادرات محصول جدیدی که با نام “تینوو” برای عراق تولید می شود بیش از 15 میلیون دلار به صورت سالانه پیش بینی شده است که امیدوارم مسؤلان برای رفع موانع همکاری بیشتری داشته باشند تا ضمن تقویت کارخانه، زمینه ارتقاء اشتغال و توسعه استان و حضور مؤثرتری در بازارهای خارجی داشته باشیم.
روزچنگ در پایان گفت: همزمان با آغاز به کار کارخانه ایستک در سنندج در اول تیرماه امسال، شرکت آب معدنی و لبیناتی “آراز” مریوان با اشتغالی که برای 50 نفر ایجاد کرده فعالیت مجدانه خود را دوباره از سر خواهد گرفت و سعی خواهیم کرد برای ارتقاء اشتغال و صادرات و کاهش مشکلات تلاش بیشتری داشته باشیم و ضمن سپاس مجدد ار همکاری همه مسؤلان خواستار حمایت دلسوزانه بیشتر آنها هستیم.
فعالیت شرکت خورشید زریوار از از 20 اسفند 1394 متوقف شد که با این اقدام ر حدود 150 نفر که به صورت مستقیم مشغول به فعالیت بودند، بیکار شدند و ده ها نفر نیز به صورت غیر مستقیم  شغل خود را از دست دادند و کارگران کارخانه ایستک کردستان به دلیل برکنار شدن از کار و عدم تمدید قراردادهایشان برای سال 95، چندین دفعه در مقابل استانداری و اداره کار تجمع کرده بودند.
شرکت نوشیدنی های خورشید زریوار (اسیتک) در سال 85 در کمربندی بهشت محمدی سنندج فعالیت خود را در زمینه تولید نوشیدنی های ماء الشعیر آغاز کرده است و در شمال کشور نیز دارای کارخانه و در بیشتر استانهای کشور دارای دفاتر نمایندگی و مرکز پخش است و از معتبرترین تولید کنندگان نوشیدنی ماءالشعیر در کشور است.

کد مطلب: 107209  |  تاريخ: ۱۳۹۵/۳/۱۲  |  ساعت: ۱۱ : ۹لینک گروه تلگرام پایگاه خبرگزاری کردنور

این خبر رو هم ببینید

دلنوشته عبدالسلام كريمي در پي شهادت رئيس‌جمهوري اسلامي ايران و هيأت همراه

سقوط بالگرد حامل آيت‌الله رئيسي؛ خادم محبوب مردم ايران، دكتر امير عبدالهيان؛ ديپلمات نجيب، آیت‌الله …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *