خانه / اجتماعی / کارشناس اداره کل هواشناسی کردستان خبرداد: وقوع بارندگی از فردا عصر در شرق کردستان/احتمال وقوع سیل دراستان

کارشناس اداره کل هواشناسی کردستان خبرداد: وقوع بارندگی از فردا عصر در شرق کردستان/احتمال وقوع سیل دراستان

سنندج- کارشناس اداره کل هواشناسی کردستان نسبت به وقوع بارندگی از فردا عصر در شرق استان هشدار داد و گفت: احتمال وقوع سیل در این مناطق وجود دارد.

علی پناهی امروز چهارشنبه در حاشیه جلسه ستاد بحران هواشناسی استان در سنندج به خبرنگاران گفت: پیش‌بینی می‌شود از فردا عصر در بخش شرقی استان شامل شهرهای قروه، بیجار، حسن آباد یاسوکند، بابارشانی، دیواندره، هزارکانیان و زرینه شاهد وقوع بارندگی باشیم.
وی در خصوص بارندگی در مرکز استان هم عنوان کرد: احتمال وقوع بارندگی در حد پراکنده در سنندج هم وجود دارد.
وی اظهارداشت: از آنجا که شدت بارندگی های تابستانه زیاد است و امکان و فرصت جذب آن هم نیست بنابراین منجر به وقوع سیل خواهد شد.
کارشناس اداره کل هواشناسی کردستان با اشاره به اینکه هر دو، سه سال در استان شاهد بارندگی تابستانه و وقوع سیل و وارد شدن خساراتی به ویژه در بخش کشاورزی هستیم، بیان کرد: از آنجا که فصل برداشت محصولات زراعی از جمله گندم دراستان آغاز شده است کشاورزان مناطق شرقی استان که گندم های خود را در فضای باز دپو کردند نسبت به انتقال آن به انبارها و فضاهای بسته اقدام کنند.
وی ادامه داد: در بارندگی ۲۴ تیرماه سال ۷۸ در دیواندره بیش از ۶۰۰ راس دام که در بستر رودخانه مشغول چرا بودند تلف شدند بنابراین می طلبد دامداران فردا تا عصر روز جمعه از بردن دام های خود در بستر رودخانه ها جلوگیری کنند.
پناهی در ارتباط با اینکه در هشدار سراسری وقوع بارندگی در کشور نامی از استان کردستان ذکر نشده است، افزود: در اطلاعیه و اخطاریه منتشر شده دیروز توسط سازمان هواشناسی مبنی بر بارش باران در برخی از استان های کشور نامی از کردستان ذکر نشده است و یکی از دلایل این امر بر می‌گردد به تحلیل‌های متفاوت کارشناسان از نقشه های هواشناسی.
وی اضافه کرد: شناخت محلی ما بی‌شک بیشتر از کارشناسان موجود در مرکز است و براساس برآورد ما در نواحی شمالی و شرقی تا ۱۵ میلی متر امکان بارش باران وجود دارد.

شناسه خبر : 6175

این خبر رو هم ببینید

نگاهی به مشکلات یک هنر اقلیمی در گفت و گو با صابر محمودی، هنرمند نازک کار اهل سنندج؛ نازک کاری را به رسمیت بشناسید/حتی یک صندوق حمایتی نداریم

صابر محمودی از جمله هنرمندان اهل سنندج است که هنر نازک کاری نسل به نسل …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پانزده + 13 =