کارگاه آموزشی آشنایی باحقوق بین المللی بشردوستانه برگزار شد

سنندج- کارگاه آشنایی با حقوق بین المللی بشردوستانه و مقررات اسلامی مرتبط، با حضور دانشجویان رشته حقوق در
آمفی تئاتر دانشکده علوم انسانی دانشگاه آزاد واحد سنندج برگزار شد

به گزارش خبرنگار مهر، کارگاه آموزشی با عنوان آشنایی با حقوق بین المللی بشردوستانه و مقررات اسلامی مرتبط ظهر امروز شنبه به همت دانشگاه آزاد اسلامی واحد سنندج، کمیته ملی حقوق بشردوستانه جمهوری سالامی ایران، دفتر کمیته بین المللی صلیب سرخ در تهران و جمعیت هلال احمر کردستان در سنندج برگزار شد.
در این کارگاه آموزشی سعید منصوری رییس دبیرخانه کمیته ملی حقوق بشردوستانه جمعیت هلال احمر جمهوری اسلامی ایران، حسین عبدالحمید مدیر کل حقوقی جمعیت هلال احمر جمهوری اسلامی ایران حضور داشتند.
رییس دانشکده علوم انسانی دانشگاه آزاد اسلامی واحد سنندج در ابتدای برگزاری این کارگاه آموزشی به بیان مطالبی در خصوص این دانشکده پرداخت و گفت: در حال حاضر ۴ هزار و ۵۰۰ دانشجو درمقاطع کارشناسی تا دکتری در این دانشکده مشغول به تحصیل هستند.
عادل صلواتی اعضای هیئت علمی این دانشکده را بیش از ۴۰ نفر خواند و بیان کرد: ۲۰۰ نفر هم به عنوان حق التدریس در این دانشکده مشغول به خدمت هستند.
وی با بیان اینکه این کارگاه آموزشی به همت گروه حقوق این دانشکده برگزار شده است، اظهارداشت: دانشگاه آزاد اسلامی واحد سنندج آماده انجام هر نوع همکاری با جمعیت هلال احمر به دلیل اهداف بشردوستانه آن، است.
وی اعلام کرد: کارشناسی تا مقطع دکتری رشته حقوق در این دانشکده وجود دارد و از تعداد کل دانشجویان دانشکده یک هزار و ۲۰۰ نفر در رشته حقوق تحصیل می کنند.
در این کارگاه یک روزه دکتر جبار اصلانی در خصوص مبانی حقوق بین المللی بشردوستانه، کامران خاکی در ارتباط با آشنایی با ساختار و اصول نهضت بین المللی صلیب سرخ و هلال احمر، دکتر حسین عبدالحمید مدیرکل حقوقی جمعیت هلال احمر در خصوص اسلام و حقوق بین الملل بشردوستانه سخنرانی می کنند.
از دیگر سخنرانان این کارگاه آموزشی دکتر ستارعزیزی دانشیار دانشکده حقوق دانشگاه بوعلی همدان که در مورد نهادهای رسیدگی کننده قضایی در قبال نقض حقوق بین الملل بشردوستانه، دکتر جبار اصلانی نیز در ارتباط با چالش های نوین فراروی حقوق بین الملل بشردوستانه مطالبی را بیان می کنند،  هستند.
علاقمندان به شرکت در این کارگاه آموزشی تا ۷ اردیبهشت ماه امسال فرصت ثبت نام داشتند، و قرار است برای افرادی که ثبت نام و شرکت کردند از سوی کمیته بین المللی صلیب سرخ در تهران برای آنها گواهی نامه صادر شود.
شرکت در این کارگاه آموزشی برای دانشجویان بلامانع بود و آنها می توانستند علارغم عدم ثبت نام برای بهره مندی از مطالبی که توسط اساتید مذکور عنوان می شود، شرکت کنند.
با وجود یک هزا رو ۲۰۰ دانشجوی رشته حقوق دانشکده علوم انسانی دانشگاه آزاد اسلامی و تعداد افرادی که ثبت نام کرده بودند تعداد زیادی از صندلی های آمفی تئاتر این دانشکده که ظرفیت ۱۶۰ نفر را دارد، خالی بود.
رییس دانشکده علوم انسانی دانشگاه آزاد اسلامی واحد سنندج در ارتباط با حضور و مشارکت حداقلی دانشجویان در این کارگاه آموزشی به خبرنگار مهر گفت: دانشجویان شاید در نوبت صبح به دلیل کلاس های خودشان امکان حضور پیدا نکردند و در نوبت بعد ازظهر حضور خواهند یافت.

این خبر رو هم ببینید

روز قلم، این شمشیر غلاف نشدنی عدالت مبارک/ تانیا شعفی

روز قلم، را تنها با یک بیت شعر از «احمد خانی»، شاعر و نویسنده کُرد، …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *