کاظمی در گفتگو با سایت کرد نور اعلام کرد: پایان جشنواره فرهنگی ورزشی بازی های سنتی و بومی محلی غرب کشور در دهلران

سایت کرد نور از سنندج : هادی کاظمی از کسب مقام دوم استان کردستان در این جشنواره خبر داد.

هادی کاظمی رئیس هیات ورزش روستایی و بازیهای بومی و محلی استان کردستان در گفتگو با خبرنگار ورشی سایت کرد نور از سنندج گفت : جشنواره فرهنگي ورزشي بازي هاي سنتي و بومي محلي غرب کشور در دهلران با مشخص شدن استانهاي برتر به کار خود پايان داد.
وی افزود : در اين جشنواره تيم هايي از استانهاي کردستان، لرستان،خوزستان و تيم دهلران و ايلام به مدت دو روز طي روزهاي 15 و 16 اسفند ماه سال جاري در دهلران توانمندي ها و زيبايي هاي بازي هاي سنتي و بومي محلي خود را به معرض نمايش گذاشتند.
کاظمی گفت :جشنواره فرهنگي ورزشي بازي هاي سنتي و بومي محلي غرب کشور در بخش هاي رقص محلي ، بازي هاي بومي محلي ویژه آقايان و پخت و پز و تهيه غذاهاي محلي ویژه بانوان برگزار گرديد و در پايان اين جشنواره در بخش بازي هاي بومي و محلي تيم استان کردستان در جايگاه دوم قرار گرفت و تيم هاي لرستان و ايلام عناوين اول و سوم را به خود اختصاص دادند.
در بخش پخت و پز و تهيه غذاهاي محلي نیز تيم استان کردستان بعد از تيم ميزبان دهلران عنوان دوم را بدست آورد و تيم ايلام در جايگاه سوم ايستاد.
گفتني است تيم بازي هاي سنتي و بومي محلي شهرستان کامياران به نمايندگي از استان کردستان به سرپرستي مصطفي پرويزي در اين جشنواره حضور يافت.

این خبر رو هم ببینید

انعقاد تفاهم نامه همکاری شهرداری سنندج و مجمع جوانان کردستان

تفاهم نامه همکاری شهرداری سنندج و مجمع جوانان کردستان در راستای توسعه شهری و ایده …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *