خانه / ورزشی / کاظمی در گفتگو با سایت کرد نور اعلام کرد: پایان جشنواره فرهنگی ورزشی بازی های سنتی و بومی محلی غرب کشور در دهلران

کاظمی در گفتگو با سایت کرد نور اعلام کرد: پایان جشنواره فرهنگی ورزشی بازی های سنتی و بومی محلی غرب کشور در دهلران

سایت کرد نور از سنندج : هادی کاظمی از کسب مقام دوم استان کردستان در این جشنواره خبر داد.

هادی کاظمی رئیس هیات ورزش روستایی و بازیهای بومی و محلی استان کردستان در گفتگو با خبرنگار ورشی سایت کرد نور از سنندج گفت : جشنواره فرهنگي ورزشي بازي هاي سنتي و بومي محلي غرب کشور در دهلران با مشخص شدن استانهاي برتر به کار خود پايان داد.
وی افزود : در اين جشنواره تيم هايي از استانهاي کردستان، لرستان،خوزستان و تيم دهلران و ايلام به مدت دو روز طي روزهاي ۱۵ و ۱۶ اسفند ماه سال جاري در دهلران توانمندي ها و زيبايي هاي بازي هاي سنتي و بومي محلي خود را به معرض نمايش گذاشتند.
کاظمی گفت :جشنواره فرهنگي ورزشي بازي هاي سنتي و بومي محلي غرب کشور در بخش هاي رقص محلي ، بازي هاي بومي محلي ویژه آقايان و پخت و پز و تهيه غذاهاي محلي ویژه بانوان برگزار گرديد و در پايان اين جشنواره در بخش بازي هاي بومي و محلي تيم استان کردستان در جايگاه دوم قرار گرفت و تيم هاي لرستان و ايلام عناوين اول و سوم را به خود اختصاص دادند.
در بخش پخت و پز و تهيه غذاهاي محلي نیز تيم استان کردستان بعد از تيم ميزبان دهلران عنوان دوم را بدست آورد و تيم ايلام در جايگاه سوم ايستاد.
گفتني است تيم بازي هاي سنتي و بومي محلي شهرستان کامياران به نمايندگي از استان کردستان به سرپرستي مصطفي پرويزي در اين جشنواره حضور يافت.

شناسه خبر : 11147

این خبر رو هم ببینید

مدیرکل ورزش و جوانان و رئیس هیئت تکواندوی کردستان همچنان بر روی شیاپ چانگ؛ انتخابات هیئت تکواندوی استان کردستان به راند سوم کشید

سنندج–علیرغم اینکه دوره ریاست فرزین لطف پوری درهیئت تکواندوی کردستان از۱۸ اسفند سال۹۶ به اتمام …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دو × 1 =