خانه / اجتماعی / کاهش دمای هوای کردستان در روز سه‌شنبه  

کاهش دمای هوای کردستان در روز سه‌شنبه  

مدیرکل هواشناسی کردستان گفت: بر اساس نقشه‌های پیش‌یابی دمای هوای استان در روز سه‌شنبه جاری به طور قابل ملاحظه‌ای کاهش می‌یابد.
 

 
محمدطالب حیدری اظهار داشت: بر اساس نقشه‌های پیش‌یابی موج بارشی ضعیفی از غروب امروز بر آسمان استان عبور خواهد کرد.
وی با بیان اینکه آسمان کردستان در یکشنبه ابری خواهد بود، خاطرنشان کرد: بر اساس این نقشه‌ها سامانه بارشی ضعیفی به صورت پراکنده همراه با برف و باران انتظار می‌رود.
مدیرکل هواشناسی کردستان افزود: بارش‌های حاصل از این سامانه ممکن است به ۱۰ تا ۲۰ میلی‌متر برسد.
وی با بیان اینکه این سامانه بارشی بیشتر در غرب و جنوب غرب استان فعال خواهد بود، گفت: این موج بیشتر مریوان و کامیاران را در بر خواهد گرفت.
حیدری تصریح کرد: بر اساس نقشه‌های پیش‌یابی از روز شنبه تا دوشنبه احتمال وزش باد ‌و کولاک در ارتفاعات استان وجود دارد.
وی با اشاره به اینکه این سیستم بارشی از روز دوشنبه از آسمان استان عبور خواهد کرد، گفت: در روز سه‌شنبه دمای هوای استان به طور قابل ملاحظه‌ای کاهش می‌یابد.
به گفته مدیرکل هواشناسی کردستان از روز چهارشنبه مجددا دمای هوا افزایش یافته و هوای کردستان گرم‌تر می‌شود.
حیدری سردترین نقطه استان را طی ۲۴ ساعت گذشته سراب شهرک دهگلان ذکر کرد و گفت: این نقطه با دمای ۱۷ درجه زیر صفر سردترین نقطه استان بوده است.
وی بیان داشت: حداقل دما طی ۲۴ ساعت گذشته در هزارکانیان ۱۱ درجه زیر صفر، دیواندره ۱۰ درجه زیر صفر، سنندج و قاملو ۷ درجه زیر صفر، سقز ۶ درجه زیر صفر، مریوان پنج درجه زیر صفر، بیجار جهار درجه زیر صفر، قروه سه درجه زیر صفر و بانه یک درجه بوده است.
مدیرکل هواشناسی کردستان به تغییرات دما طی ۲۴ ساعت گذشته اشاره کرد و گفت: دمای هوا از ۱۷ درجه زیر صفر در سراب شهرک دهگلان تا دو درجه در سلین متغیر بوده است.
وی با بیان اینکه طی ۲۴ ساعت گذشته سلین با دمای دو درجه گرم‌ترین نقطه استان بوده است، تصریح کرد: دیروز حداکثر دما در سنندج ۱۵ درجه و سلین ۱۶ درجه و سروآباد ۱۷ درجه بوده است.
 

شناسه خبر : 9601

این خبر رو هم ببینید

نگاهی به مشکلات یک هنر اقلیمی در گفت و گو با صابر محمودی، هنرمند نازک کار اهل سنندج؛ نازک کاری را به رسمیت بشناسید/حتی یک صندوق حمایتی نداریم

صابر محمودی از جمله هنرمندان اهل سنندج است که هنر نازک کاری نسل به نسل …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

3 × 5 =