کاهش دید از فردا در جنوب و غرب کشور

مدیرکل پیش بینی سازمان هواشناسی کشور از کاهش افق دید در 4 استان کشور تحت تاثیر گرد و خاک ناشی از وزش بادهای شدید جنوبی در شمال عربستان و جنوب کشورهای کویت و عراق طی روز پنجشنبه و صبح جمعه این هفته خبر داد.

به گزارش جی پلاس، احد وظیفه افزود: با ورود گرد و خاک از کشورهای همسایه یادشده، استانهای مرزی خوزستان، ایلام، کرمانشاه و به احتمال زیاد کردستان فردا پدیده گرد و خاک را شاهد خواهند بود.
وی یادآور شد: علاوه بر این از روز پنجشنبه با ورود یک سامانه بارشی دیگر به کشور در جنوب غرب، غرب و بتدریج شمال غرب، دامنه های زاگرس مرکزی و تا اواخر وقت در مرکز و شمال شرق کشور افزایش ابر، وزش باد، رگبار و رعد وبرق پیش بینی شده است.
به گفته وظیفه، این وضعیت روز جمعه این هفته نیز در دامنه های زاگرس مرکزی، مرکز و شمال شرق کشور رخ خواهد داد و طی دو روز آینده خلیج فارس مواجی خواهد بود.
مدیرکل پیش بینی سازمان هواشناسی در خصوص وضعیت هوای تهران گفت: هم اکنون دمای هوای تهران به حدود ۱۸ درجه بالای صفر رسیده، رطوبت نسبی هوا حدود ۹ درصد، سرعت وزش باد ۳۴ کیلومتر بر ساعت و کمینه و بیشینه امروز هوای تهران نیز بین ۱۰تا۲۰ درجه بالای صفر پیش بینی شده است.
وظیفه افزود: کمینه و بیشینه هوای تهران فردا به ۱۲تا ۲۲ درجه بالای صفر می رسد و نقشه های هواشناسی نشان می دهند، آسمان تهران نیز در این روز کمی ابری در بعد از ظهر با افزایش ابر و در بعضی از ساعات رگبار و رعد و برق و وزش باد خواهد بود.
مدیرکل پیش بینی سازمان هواشناسی کشور، اظهار داشت: کمینه و بیشینه هوای تهران طی روز جمعه این هفته به ۱۳تا ۲۳ درجه بالای صفر می رسد و نقشه های هواشناسی نشان می دهند، آسمان پایتخت در این روز قسمتی کمی ابری گاهی با وزش باد خواهد بود.

این خبر رو هم ببینید

روز قلم، این شمشیر غلاف نشدنی عدالت مبارک/ تانیا شعفی

روز قلم، را تنها با یک بیت شعر از «احمد خانی»، شاعر و نویسنده کُرد، …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *