خانه / اجتماعی / کاهش ۱۲۰ درصدی جرایم خشن در کامیاران  

کاهش ۱۲۰ درصدی جرایم خشن در کامیاران  

فرمانده انتظامی شهرستان کامیاران از کاهش ۱۲۰ درصدی وقوع جرایم خشن در این شهرستان در سال‌جاری خبر داد.
 

 
هادی رفیع‌کیا اظهار داشت: در تمام جهان امنیت زمینه‌‌ساز و بستر تمام فعالیت‌های فرهنگی، اجتماعی و توسعه اقتصادی و … است و در دین اسلام و قرآن به اهمیت این مهم اشاره شده است.
وی با اشاره به امنیت بالا در شهرستان کامیاران افزود: طبق نظرسنجی‌هایی که ارگان‌های مختلف انجام داده‌اند استان کردستان از امنیت مطلوب برخوردار است و شهرستان‌ها و به ویژه کامیاران هم امنیت قابل‌قبولی دارد.
رفیع‌کیا ادامه داد: در حقیقت مؤلفه اصلی و شاخص تامین امنیت، مردم هستند و جوانان این مرز و بوم در اقصی نقاط ایران اسلامی برای حفظ  امنیت و دفاع از آن جان خود را در طبق اخلاص گذاشته‌اند.
فرمانده انتظامی کامیاران خاطر نشان کرد: افزایش ۳۴ درصدی تماس‌های مردم با نیروی انتظامی در ۹ ماه سال‌جاری و اعزام ماموران نیروی انتظامی برای رسیدگی به خواسته‌های مردمی ثمره اعتماد به این دستگاه است که جای خوشحالی دارد.
وی در ادامه بیان کرد: در ۹ ماه امسال کشف وقوع سرقت ۱۱۳ درصد رشد داشته است که نشان از اهتمام نیروی انتظامی دارد.
رفیع‌کیا با اشاره به اینکه معتادان عامل بیشترین جرایم سرقت هستند، افزود: در صورتی که زمینه‌ای برای جمع‌آوری آنان فراهم شود، آمار سرقت‌ها کاهش قابل‌توجهی خواهد داشت.
وی از کاهش ۱۲۰ درصدی وقوع جرایم خشن در شهرستان کامیاران خبر داد و گفت: در بحث تصادفات هم با کاهش ۳۴ درصدی مواجه بوده‌ایم و طی امسال و سال‌ گذشته آمار فوت‌های تصادفات درون‌شهری به صفر رسیده است.
فرمانده انتظامی کامیاران برخورد با خرده‌فروشان مواد مخدر در سطح شهر را یکی از مهم‌ترین اقدامات در بحث مبارزه با مواد مخدر خواند و یادآور شد: در این ارتباط ۲۵ نفر از عوامل اصلی فروش و توزیع مواد مخدر دستگیر شدند.
رفیع‌کیا در پایان تصریح کرد: شماره تلفن۱۹۷ با هدف افزایش ارتباط مردم با نیروی انتظامی راه‌اندازی شده و مردم می‌توانند هر گونه نظری در بحث اقدامات انتظامی را با این شماره در میان بگذارند.
 

شناسه خبر : 9723

این خبر رو هم ببینید

نگاهی به مشکلات یک هنر اقلیمی در گفت و گو با صابر محمودی، هنرمند نازک کار اهل سنندج؛ نازک کاری را به رسمیت بشناسید/حتی یک صندوق حمایتی نداریم

صابر محمودی از جمله هنرمندان اهل سنندج است که هنر نازک کاری نسل به نسل …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دوازده + 14 =