خانه / اجتماعی / کاهش ۳۳ درصدی بودجه عمرانی کشور  

کاهش ۳۳ درصدی بودجه عمرانی کشور  

نماینده مردم سنندج، دیواندره و کامیاران در مجلس گفت: در بودجه سال آینده، بودجه عمرانی ۳۳ درصد کاهش دارد و این نیاز به یک مدیریت دارد.
 

سیداحسن علوی در دیدار با دهیاران و بررسی وضعیت اشتغال روستایی شهرستان کامیاران با ترفند خواندن مذاکرات هسته‌ای از سوی غربی‌ها اظهار کرد: ترفندهای بدون نتیجه گروه ۱+۵ تماما با هدف ایجاد حاشیه امن برای اسرائیل صورت می‌گیرد که با نابود کردن دولت‌های دارای انرژی هسته‌ای خواهان به انجام رسیدن این هدف هستند.
وی افزود: آنها خواهان آن هستند که با به زانو درآوردن ایران در بحث انرژی هسته‌ای به جهانیان بگویند که حق به جانب آمریکا بوده و با این ترفند از میزان تنفر جهانیان به خود بکاهند.
این نماینده مجلس ادامه داد: با توجه به ثروتمندبودن ایران وظیفه ما حمایت و همت در تحقق اهداف ملی و مقابله با بحران‌های پیش‌رو به بهترین شکل ممکن است.
کاهش ۳۳ درصد بودجه عمرانی
علوی در جلسه توسعه اشتغال روستاها با اشاره به وضعیت بد اعتبارات در سال‌های متوالی گفت: دولت بر اساس واقعیات موجود بودجه اعتبارات عمرانی را در سال ۹۳ با ۳۳ کاهش، ۳۷ هزار میلیارد تومان اعلام کرده است که این مهم نیاز به مدیریت جدی دارد.
وی با وعده حمایت و پیگیری‌های لازم از سوی خود، گفت: در کامیاران با توجه ‌به بدهکاری بالای ۵ میلیارد تومانی شهرداری و وضعیت نه چندان خوب اعتبارات، انتظار اجرایی شدن تمام وعده‌ها نوعی آرمانی است.
وی در مورد مشکلات مطرح شده از سوی دهیاران گفت: مدیر باید ریسک‌پذیر و نترس باشد تا بخوبی بتواند بحران‌ها را هدایت کنند.
نماینده مردم سنندج، دیواندره و کامیاران در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: بحث خودیاری نیازمند فرهنگ‌سازی و تلاش سریع مسئولان در استفاده از فرصت‌های حمایتی مردم است.
علوی با وعده اختصاص ۵ میلیون تومان به مباحث ورزشی گفت: متأسفانه مشکل تجهیزات ورزشی در سطح شهر هم دیده می‌شود و کاملا حل نشده است.
وی در بحث فاضلاب‌های روستایی گفت: مشکل فاضلاب کشوری است که متأسفانه در سطح کشور با توجه به هزینه بالای این پروژه‌ها تا کنون ۱٫۵ در‌صد پیشرفت داشته است.
نماینده مجلس در خصوص پرداخت هزینه‌های تفکیک گفت: به هدف انسجام در اجرایی شدن بهتر برنامه‌های روستایی پیشنهاد من این است که بنیاد مسکن تمامی مسئولیت‌ها را برعهده بگیرد.
علوی در پایان به مسئله اشتغال به عنوان دغدغه تمامی مسئولان گفت: این مشکل در مجلس مطرح شده و با تصویب دوم و تأئید شورای نگهبان دهیاران به عنوان رابط بین روستاها و بنیاد مسکن بعد از اتمام فعالیت دهیاران فعالیت خود را ادامه دهند.
 

شناسه خبر : 10021

این خبر رو هم ببینید

نگاهی به مشکلات یک هنر اقلیمی در گفت و گو با صابر محمودی، هنرمند نازک کار اهل سنندج؛ نازک کاری را به رسمیت بشناسید/حتی یک صندوق حمایتی نداریم

صابر محمودی از جمله هنرمندان اهل سنندج است که هنر نازک کاری نسل به نسل …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شش + هفت =