خانه / اجتماعی / کاهش ۳۳ درصدی مصرف بنزین در کردستان/خسارات ۱۷٫۵ میلیارد ریالی به جایگاه‌های سوخت استان در اغتشاشات

کاهش ۳۳ درصدی مصرف بنزین در کردستان/خسارات ۱۷٫۵ میلیارد ریالی به جایگاه‌های سوخت استان در اغتشاشات

مدیر شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی منطقه کردستان گفت: از ۲۴ آبان ماه همزمان با اجرای طرح مدیریت مصرف، شاهد کاهش ۳۳ درصدی مصرف بنزین در استان هستیم.

به گزارش خبرگزاری فارس از سنندج، عبدالله گیتی‌منش صبح امروز در جمع خبرنگاران رسانه‌های جمعی استان اظهار کرد: از ابتدای سالجاری وارد سیاست جدیدی شدیم که کارت‌های سوخت را مجددا احیا کنیم و بعد از چند ماه اطلاع‌رسانی کسانیکه کارت نداشتند و یا کارت سوخت آنها مشکلی داشت با اقدام آنها مشکلات پیگیری می‌شد.

وی با اشاره به اینکه سیاست‌های حوزه سوخت و خودرو بالغ بر ۹۰ درصد مردم را درگیر و تحت تاثیر قرار می‌‌دهد، افزود: اگر اطلاع‌رسانی کافی در این زمینه نباشد با مشکل مواجه خواهیم بود.

وی یادآور شد: از ۲۴ آبان ماه همزمان با اجرای طرح مدیریت مصرف، شاهد کاهش مصرف بنزین در استان کردستان بودیم بطوریکه با کاهش ۳۲ درصدی مصرف بنزین در استان روبرو شدیم.

افزایش ۲۰ درصدی مصرف سی.ان.جی در کردستان

مدیر شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی منطقه کردستان اعلام کرد: با مدیریت مصرف سوخت و کاهش مصرف بنزین شاهد افزایش مصرف سی.ان.جی در استان بوده‌ایم که در این راستا مصرف سی.ان.جی استان با افزایش ۲۰ درصدی همراه بوده است.

گیتی‌منش یادآور شد: در حال حاضر ۷۵ جایگاه عرضه سوخت مایع و ۵۲ باب جایگاه سی.ان.جی در استان فعال هستند.

وی با اشاره به اینکه یک سوم ظرفیت سی.ان.جی در استان استفاده می‌شود، بیان کرد: روزانه قادریم یک میلیون و ۵۰۰ هزار مترمکعب سی.ان.جی در استان توزیع کنیم اما روزانه ۴۳۰ هزار مترمکعب مصرف می‌شود که با اجرای طرح مدیریت مصرف به ۶۰۰ هزار مترمکعب رسیده است.

وی عنوان کرد: سعی براین است سانیکه متقاضی احداث جایگاه سی.ان.جی باشند، جذب شوند تا بتوانیم این جایگاه‌ها در استان افزایش یابد.

رمزگشایی کارت سوخت ۱۵ هزار متقاضی کردستانی

مدیر شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی منطقه کردستان به مراجعه متقاضیان رمزگشایی کارت سوخت در ۱۸ روز اخیر اشاره و بیان کرد: در این مدت ۱۵ هزار نفر برای رمزگشایی کارت سوخت مراجعه کرده‌اند.

گیتی‌منش به آمار مصرف فرآورده‌‌های نفتی استان پرداخت و اضافه کرد: مردم اگر هنگام قرار دادن کارت سوخت در جایگاه‌ها با پیام‌هایی همچون «کد۲۵»، « کارت را به صورت صحیح وارد کنید» و یا با پیام «کارت در لیست سیاه قرار دارد» مواجه شوند نشاندهنده مسدود شدن کارت سوخت است که باید با مراجعه به دفاتر پلیس +۱۰  اقدام به صدور کارت المثنی کنند.

وی با اشاره به مقایسه میزان مصرف سوخت در هشت ماه امسال نسبت به سال گذشته اظهار کرد: امسال ۱۱ درصد افزایش مصرف بنزین و ۱۰ درصد کاهش مصرف سی.ان.جی در استان کردستان داشته‌ایم.

وی با اشاره به اینکه روزانه سه میلیون لیتر فرآورده مایع در استان مصرف می‌شود، اعلام کرد: میزان مصرف گاز مایع استان به صورت روزانه ۸۰ تن و مصرف متوسطه روزانه سی.ان.جی نیز ۴۴۰ هزار مترمکعب است. 

کم‌فروشی بنزین در کردستان صحت ندارد

 مدیر شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی منطقه کردستان اظهار کرد: عده‌ای از مردم تصور می‌کنند در زمینه فروش بنزین در جایگاه‌ها کم‌فروشی می‌شود در حالیکه این مهم صحت ندارد و ماهانه تمامی نازل‌ها توسط کارشناسان بررسی و بازدید می‌شوند.

گیتی‌منش گفت: از لحاظ کیفیت سوخت نیز کارشناسان شرکت نفت منطقه استان به صورت هفتگی کیفیت نفت را نمونه‌گیری و رصد می‌کنند و در صورت وجود هرگونه مشکلی در کیفیت سوخت جایگاه مربوطه تا برطرف شدن مشکل تعطیل خواهد شد.       

خسارات ۱۷٫۵ میلیارد ریالی به جایگاه‌های سوخت کردستان در اغتشاشات

وی همچنین به میزان خسارات وارد شده به جایگاه عرضه سوخت استان در جریان اغتشاشات اخیر پرداخت و اذعان کرد: کارشناسان میزان خسارت وارد شده به هر جایگاه عرضه سوخت استان را در اغتشاشات اخیر ۲ میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال برآورده کرده‌اند و در مجموع به هفت جایگاه عرضه سوخت ۱۷ میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال خسارت وارد شد.

گیتی‌منش در پایان  با بیان اینکه پنج جایگاه مریوان و دو جایگاه عرضه سوخت در سنندج دچار خسارت شدند، اضافه کرد: اکنون غیر از یک باب جایگاه عرضه فرآورده‌های نفتی در سنندج، تمام جایگاه‌ها در استان فعال بوده و به مردم خدمات ارائه می‌دهند. 

شناسه خبر : 23423

این خبر رو هم ببینید

انتخابات ١۴٠٠ آزمونی برای تولد دوباره شوراها/عبدالسلام معروفی

دستگیری ها، انحلال ها و بازداشت ها و از طرف دیگر مشکلات اقتصادی و اجتماعی، …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دو + 3 =