کتاب جدید عبدالله اوجالان منتشر شد

کتاب جدید رهبر دربند پ.ک.ک عبدالله اوجالان منتشر شد. این کتاب شامل خاطرات و یادداشت های اوجالان در زندان جزیره امرالی تا سال 2010 را شامل می شود

به گزارش کردپرس به نقل از Haber7، کتاب جدید عبدالله اوجالان، رهبر دربند پ.ک.ک تحت عنوان «مسئله کردها و راه حل های ملی-دموکراتیک» منتشر شد. این کتاب شامل مجموعه یادداشت های عبدالله اوجالان در زندان جزیره امرالی تا سال میلادی 2010 را شامل می شود. در این کتاب یادداشت های جالبی از تجربه ها و اندیشه های عبدالله اوجالان ذکر شده است. در بخشی از این کتاب عبدالله اوجالان به صورت سرپوشیده به ادامه زندگی بعد از آزاد شدن از زندان، چگونگی این زندگی و محل زندگی اش نیز پرداخته است.
کتاب شامل بخش های بسیار جالبی از خاطرات و آرزوها و ویژگی های رهبر دربند پ.ک.ک با قلم خود عبدالله اوجالان است. دراین کتاب آمده است:
در تو جیوه وجود دارد
در دوران کودکی طی دید و بازدیدهای صورت گرفته در روستا بسیار بازیگوش و پرجنب و جوش بودم به طوری که این حرکت های من مورد توجه اهالی روستا بود. در این ارتباط یک جمله در ذهنم همیشه ماندگار بوده و خواهد بود. طی یکی از این مهمانی ها که من نیز در آن حضور داشتم یک نفر از سالخوردگان حاضر در مهمانی؛ خطاب به من گفت «پسر در تو جیوه وجود دارد؟» همانطور که می دانید جیوه یک عنصر بسیار متحرک است. من واقعا مثل جیوه پرحرکت بودم. بی تحرک کردن جیوه در سواحل امرالی، یک حکم بسیار سنگین و غیر قابل تحمل هست.
خودم را برای تنهایی آماده کرده بودم
وقتی که آزاد بودم خود را تنها نگه می داشتم و هم خود را برای تنهایی آماده کرده بودم. آماده این کار بودم که چگونه در خانواده ای مثل ما که روابط خانوادگی این گونه محکم و پابرچا است از آنان دل بکنم. خود را آماده آزمون های سخت دور ماندن از فامیل و دوست و آشنا کرده بودم.
فرزندی که هیچگاه متولد نخواهد شد
زمانی که در دبیرستان بودم انشایی نوشتم که از معلم ادبیاتمان امتیاز 10 (امتیاز کامل) را گرفت. موضوع انشایم این بود: «تو برای من فرزندی هستی که هیچ موقع متولد نخواهد شد». تصور می کنم در ناخوداگاهم هدف از نوشتن این انشا تکرار روزهای سخت کودکیم بود. ولی تمام این مطالب نخواهد توانست قدرت مرا برای تاب آوردن زندان امرالی توصیف کند.
رفع سیاست انکار کردها توسط حزب عدالت و توسعه
اکنون مشاهده می کنیم که تمام احزاب سیاسی کشور به همراه حزب عدالت و توسعه، کردها و مشکلات آنان را انکار نمی کنند. ریشه این کار مبارزه ای است که حزب کارگران کردستان (پ.ک.ک) به همراه مردم کرد این کشور انجام دادند. وگرنه اگر به دلخواه حزب عدالت و توسعه و حزب جمهوری خواه خلق ترکیه بود، سیاست انکار و نادیده گرفتن کردها را ادامه می دادند.
اگر آزاد شوم در کجا زندگی خواهم کرد؟
در خصوص زندگی من یک سوال بیشتر از همه پرسیده می شود و مورد توجه همگان قرار گرفته است و آن این است اگر از زندان امرالی آزاد شوم در کجا و به چه شکلی زندگی خواهم کرد. باید بگویم شخصیتی ندارم که خیال پردازی کند. سبک زندگی من یک “واقعیت انقلابی” را همراه خود دارد که این نوع زندگی با شخصیت من عجین شده است. با نگاه به زندگی من در دوران کودکیم، به زندگی بعد از آزادی من از زندان پی خواهید برد.

این خبر رو هم ببینید

با تایید آیت‌الله خامنه‌ای، محمد مخبر، موقتا جانشین ابراهیم رئيسی شد

آیت‌‌الله خامنه‌ای، در پیامی، «درگذشتِ شهادت گونه‌ی» ابراهیم رئيسی، را تسلیت گفتند و نوشتند: «اینجانب …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *