خانه / فرهنگی / کتاب «حقوق ملت ها» در سنندج منتشر شد

کتاب «حقوق ملت ها» در سنندج منتشر شد

کتاب «حقوق ملت ها» اثر تازه دکتر اسعد اردلان نويسنده و فعال کتاب در سنندج چاپ و منتشر شد.

به گزارش  کوردنيوز، دکتر اسعد اردلان دکتراي حقوق از دانشگاه بخارست روماني و کارشناس دفتر مطالعات سياسي و بين المللي وزارت خارجه، استاد دانشگاه و يکي از خادمان واقعي مردم کردستان است.
دکتر اردلان در اين اثر ارزشمند که به درستي حقوق ملت ها نام گرفته است به مسائل مهم و راهبردي در حوزه ي حقوق بين الملل عمومي و خصوصي و نيز حقوق کيفري پرداخته است.
مسائل مهمي چون جهاني شدن و حقوق بشر، حقوق بشر و حقوق اقليت ها، پناهندگي ديپلماتيک، تروريسم بين الملل، مسئله ي مين، امنيت و سلاح هاي شيميائي و کنوانسيون هاي منع کاربرد اين تسليحات و پاره اي مسائل ديگر در زمينه ي حقوق کيفري در قلمرو حقوق بين الملل (مطالعه موردي کشور يوگسلاوي) آمده است.
 دکتر اردلان به خاطر سابقه ي فعاليت و پژوهشي که در زمينه ي شناخت وضعيت سياسي-حقوقي کشورهاي بلوک شرق دارد يکي از نوادر وزارت خارجه بوده و شناخت کاملي از کشورهاي اين حوزه دارد و به همين دليل ديدگاه هايش در اين زمينه بسيار شنيدني و مرجع محسوب مي شود.
 شاه بيت اين کتاب جستاري است تحت عنوان تابعيت حق فرد يا دولت؟ که حاوي ايده هاي ناب و جالبي در اين زمينه است. اين اثر توسط ناشر فعال و با ذوق استاني کالج با مديريت کيومرث کرباسي به زيور طبع آراسته شده است.

شناسه خبر : 4527

این خبر رو هم ببینید

سروده‌های شعرای کُرد، مصداق ارادت اهل سنت به امام مهربانی‌ها

 هنر و ادبیات از عرصه‌های عمده ظهور و تجلی اعتقادات و باورهای دینی، مذهبی و …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

11 − 1 =