خانه / علمی / کتاب روانشناسی سالمندان توسط اساتید پیشکسوت سقزی منتشر شد

کتاب روانشناسی سالمندان توسط اساتید پیشکسوت سقزی منتشر شد

کتاب علمی “روانشناسی سالمندان” تالیف مشترک عرفان صاحبی کارشناس ارشد علوم تربیتی و جمال مرادپور دانشجوی دکتری برنامه ریزی آموزشی از اساتید پیشکسوت دانشگاه پیام نور- مرکز سقز منتشر و در اختیار محققین و علاقه مندان قرار گرفت

به گزارش خبرنگار مهر، کتاب علمی “روانشناسی سالمندان” تالیف مشترک عرفان صاحبی کارشناس ارشد علوم تربیتی و جمال مرادپور دانشجوی دکتری برنامه ریزی آموزشی از اساتید پیشکسوت دانشگاه پیام نور- مرکز سقز منتشر و در اختیار محققین و علاقه مندان قرار گرفت.
 
جمال مرادپور یکی از نویسندگان این کتاب، درخصوص محتوای آن به خبرنگار مهر گفت: این کتاب به شیوه علمی و با استناد به معتبرترین منابع، نظریات و تحقیقات انجام شده در حوزه روانشناسی در شش فصل مختلف نوشته شده است.
 
وي بيان كرد: فصل اول اين كتاب علمي به تبیین مسئله، مشکلات اجتماعی، ویژگی های اقتصادی و معیشتی سالمندان و نظریه های مختلف در رابطه با سالمندی می پردازد.
 
این مدرس دانشگاه پیام نور مركز سقز افزود: در فصول بعدی نیز به موضوع تحقیقات و بررسی های بعمل آمده در حوزه سالمندی در ایران و جهان، روند پیرشدن جمعیت در ایران، آسیب های روانی شایع در این دوره سنی، روش ها و درمان این آسیب ها و اختلالات، بررسی نگرش ها، دگرگونی های شخصیتی و باورهای دینی سالمندان، ارائه پیشنهاداتی برای بهبود کیفیت زندگی و رضایت از زندگی در سالمندان و…. پرداخته شده است.
 
مرادپور در خصوص ضرورت تالیف کتاب بيان كرد: پیشرفت های فناوری و همه گیری مسائل بهداشتی و نیز تغییر سن و ارزش های جوامع، تغییرات سبک زندگی، تغییر ساختار خانواده، شناخت تغییرات جمعیتی و نیازهای افراد جهت برنامه ریزی ها، حمایت مناسب از سالمندان و فراهم ساختن فضا و امکانات مناسب برای آنان را ضروری ساخته است، لذا هدف از تدوین این کتاب پاسخگویی به مسائل فوق می باشد.
 
وي در پايان با اشاره به جامعه هدف و مخاطب اين كتاب يادآور شد: مطالعه این کتاب برای محققین، مددکاران اجتماعی، روانشناسان، خانواده ها و افراد می تواند مفید و موثر باشد.
 
کتاب روانشناسی سالمندان از سوی انتشارات گوتار سقز چاپ و منتشر شده است.

شناسه خبر : 20713

این خبر رو هم ببینید

سنندج قرمز کرونایی شد/۶ شهر کردستان در وضعیت قرمز قرار دارد

مدیر روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی کردستان گفت: بر اساس آخرین رنگ‌بندی عنوان شده توسط …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

6 − شش =