کردستان با مشکل کم آبی دست و پنجه نرم می کند

سنندج – خبرگزاری مهر: نماینده مردم بیجار در مجلس شورای گفت: متاسفانه در حال حاضر کردستان با مشکل کم آبی دسته و پنجه نرم می کند و در حال حاضر 70 روستای بیجار آب آشامیدنی ندارند.

به گزارش خبرنگار مهر، سید محمد بیاتیان شامگاه دوشنبه در دومین جلسه شورای برنامه‌ ریزی استان کردستان که با حضور معاون نظارت و راهبردی رئیس جمهور برگزار شد، اظهار داشت: در برخی از روستا های این شهرستان آب آشامیدنی آنها طوری است که حتی برای شستشو هم به درد نمی‌ خورد.
وی افزود: بالا بودن میانگین بارندگی‌ ها در کردستان نسبت به کشور نشانه ای بسیار خوب است ولی متاسفانه به دلایل مختلف استان با مشکل کم آبی در بسیاری از منطقه ها و روستاها رو به رو است و باید در کم ترین زمان ممکن مشکل آب کردستان حل شود.
نماینده مردم بیجار در مجلس بیان کرد: پروژه راه بیجار به همدان با اعتباری بالغ بر 45 میلیارد تومان  هنوز در حال اجراست و در صورت بهره‌ برداری از آن ضمن نزدیکی شهرستان بیجار به همدان از بسیاری هزینه‌ ها در زمینه حمل و نقل جلوگیری می شود.
بیاتیان یادآور شد: متاسفانه به دلیل مشکلات زیرساختی میزان مهاجرت در شهرستان بیجار افزایش یافته است، به گونه ‌ای که به منفی 14 درصدی رشد جمعیت منجر شده و این زنگ خطری جدی برای این شهرستان و خود استان کردستان است.
وی گفت: بهره‌ مندی دو درصدی برخی از روستاهای این شهرستان از راه روستایی زیبنده کشور نیست و انتظار می رود با تخصیص اعتبارات راه های استان کردستان به وضعیت و شرایط بهتری دست پیدا کند.
 

این خبر رو هم ببینید

نگاهی به چشم انداز صدساله سنندج! / دکتر سید هاشم هدایتی

سنندج همانند هر شهر نامدار دیگر پیشینه ای دارد به قدمت سالیان حیات آن. پیشینه …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *