خانه / سیاسی / کردستان به ناحق به عنوان استانی امنیتی معرفی شده است

کردستان به ناحق به عنوان استانی امنیتی معرفی شده است

استاندار کردستان: استان کردستان متاسفانه به ناحق استانی امنیتی معرفی شده است و فداکاری های مردم استان در دوران دفاع مقدس نادیده گرفته شده و هنوز در سطح کشور به استان کردستان نگاه امنیتی وجود دارد

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری کردستان؛ عبدالمحمد زاهدی روز چهارشنبه در همایش معاونین مشارکت های مردمی و اشتغال بهزیستی کشور در سنندج افزود: کردستان دارای ظرفیت های بالای فرهنگی، هنری و جاذبه های گردشگری است و امیدواریم بتوانیم نگاه امنیتی را که در اذهان برخی مردم نسبت به کردستان شکل گرفته پاک کرده و در آینده شاهد افزایش حضور گردشگران در این استان باشیم.
 
وی افزود: در راستای جلب مشارکت های مردمی علاوه بر واگذاری تصدی گری از بخش دولتی به بخش های خصوصی باید از آنها در راستای حل مشکلات و آسیب ها استفاده بیشتری شود.
 
به گفته وی کمک به اقشار نیازمند جامعه یک وظیفه حاکمیتی است و در کشور ما انسان هایی با مشکلات و آسیب های روانی، جسمی و مالی وجود دارند که نیازمند حمایت و کمک هستند.
 
وی افزود: حمایت از اقشار نیازمند و توانمندسازی آنان وظیفه ای حاکمیتی است و در نظام جمهوری اسلامی ایران سازمان هایی همچون بهزیستی در این خصوص دارای جایگاه بالای حاکمیتی هستند.
 
 
 
 
 
استاندار کردستان خاطرنشان کرد: احساس مسوولیت به هم نوعان به عنوان شاخصه ای مهم در اشاعه فرهنگ مشارکت محسوب شده و باید مدنظر قرار گیرد.
 
زاهدی در بخش دیگری از سخنان خود به کاهش میزان گفت و گو در خانواده ها اشاره کرد و افزود: این معضل می تواند باعث بروز مشکلات و آسیب های فراوانی در جامعه شود.
 
استاندار کردستان تصریح کرد: ارتقا مشارکت های مردمی می تواند احساس مسوولیت را در جامعه زنده کند.
 
زاهدی افزود: داشتن حس همبستگی، مشارکت و احساس مسوولیت در کشور باعث به وجود آمدن پیروزی های بزرگی شده است که دوران دفاع مقدس نمونه عینی این پیروزی هاست.
 
وی خاطرنشان کرد: کار کردن در بهزیستی فقط جنبه مادی نداشته و افرادی که در این سازمان کار می کنند بیشتر با انگیزه کمک به نیازمندان و رضای الهی کار می کنند.
 
استاندار کردستان یادآور شد: حمایت از اقشار نیازمند و توانمندسازی آنان در هر جامعه از ارکان اصلی به شمار می آید.
 
زاهدی افزود: هیچ نظامی نمی تواند خود را از این خدمات مبرا بداند چرا که انسان هایی در جامعه هستند که به دلیل آسیب های جسمی و روانی نیازمند کمک و توانمندسازی هستند.
 
وی در پایان خاطرنشان کرد: کار سازمان بهزیستی به عنوان دستگاهی حاکمیتی تنها کمک مالی به نیازمندان نست و یکی از مهمترین وظایف آن اشاعه فرهنگ مشارکت و واگذاری مسوولیت ها به خود مردم است و امیدواریم این مهم در استان کردستان نیز روز به روز گسترش یابد. / الف
۱۱ شهريور ۹۴

شناسه خبر : 15271

این خبر رو هم ببینید

اطلاعات جدید از رهبر کنونی داعش

دوازده سال پیش ، ژانویه ۲۰۰۸ ، نیروهای آمریکایی در عراق امیر المولا را در …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یازده + 1 =