کردستان دارای رتبه نخست موسیقی فاخرو موسیقی آیینی کشوراست

عبدالمحمد زاهدی استان کردستان را دارای رتبه نخست موسیقی فاخر وموسیقی آیینی و مذهبی کشور خواند وافزود کردستان همچنین در حوزه ادبیات کردی و فارسی در کشور حرف زیادی برای گفتن دارد

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری کردستان عبدالمحمد زاهدی در مراسم تجلیل از نخبگان کردستان که ظهر امروز در سالن شهدای گمنام استانداری کردستان تشکیل شد با بیان اینکه تنها عده خاصی از صفت خلاقیت پروردگار بهره و نصیب می برند، خاطرنشان کرد: هرچند همه، استعداد لازم برای بروز خلاقیت را در نهاد خود داریم اما تنها انسان های خاصی قادرند این صفت را در عرصه های مختلف فرهنگی،هنری، ورزشی و دینی به منصه ظهور برسانند.
استاندار کردستان نخبگان را انسان هایی دانست که با تلاش و خلاقیت فعالیت ویژه ای را انجام داده که دیگران قادر به انجام این فعالیت نبوده اند، بنابراین نخبگان نسبت به سایرین به نوعی به خداوند نزدیک ترند.
وی با اشاره به اینکه شرایط اقلیمی و اجتماعی افراد نیز در میزان خلاقیت جامعه تاثیر گذار است افزود: در سال های گذشته با توجه به خدمتم در کرمانشاه و مسئولیتم درامور استان های وزارت کشور شناخت جامعی از استان کردستان پیدا کرده ام.
زاهدی افزود کردستان در عرصه های قرآنی و همچنین ادبیات کردی و فارسی دارای استعدادها و ظرفیت های بسیار زیادی است و در کشور حرف زیادی برای گفتن دارد.
وی همچنین کردستان را دارای رتبه نخست موسیقی فاخر کشور خواند وافزود: اغلب بزرگان موسیقی ایران کردستانی هستند و استان کردستان را در تولید موسیقی آیینی و مذهبی نیز دارای رتبه برتر کشور نام برد.
 
 
اگر کردستان در حوزه اقتصاد و فرهنگ ضربه ببیند اقتصاد و فرهنگ ملی تحت تاثیر قرار خواهد گرفت
عبدالمحمد زاهدی با اشاره به نامگذاری امسال از سوی مقام معظم رهبری به نام سال اقتصاد و فرهنگ با عزم ملی  و مدیریت جهادی خواستار دیده شدن نقش ویژه استعدادهای اقتصادی و فرهنگی کردستان در تنظیم برنامه ششم توسعه کشور شد.
وی به نقش مهم کردستان در پازل اقتصاد و فرهنگ ملی اشاره کرد و گفت: اگر کردستان در حوزه اقتصاد و فرهنگ ضربه ببیند اقتصاد و فرهنگ کشور تحت تاثیر قرار خواهد گرفت.
وی با اشاره به اینکه تلاش مسئولین زمانی ارزشمند است که در جهت نهادینه کردن امور فرهنگی و ایجاد فضای مناسب فرهنگی باشد، خاطرنشان کرد: در طول دوران مسئولیتم در پست های مختلف اجرایی زمانی احساس رضایتمندی کامل داشته ام که یک کار فرهنگی را به صورت تمام و کمال انجام داده باشم.
وی کار فرهنگی را سوای از ساخت وساز فرهنگی دانست وافزود: کار فرهنگی باید با همکاری و هماهنگی اصحاب فرهنگ  و مقبول و عامه مردم باشد.
 
 
امیدواریم جایگاهی بهتر از گذشته برای اصحاب رسانه تعریف کنیم
استاندار کردستان در ادامه مراسم تجلیل از نخبگان کردستان افزود: باید با ساماندهی فعالان فرهنگی اجتماعی زمینه هم افزایی فعالیت ها را فراهم کنیم.
وی با بیان اینکه برای دستیابی به اهداف خود به خصوص در حوزه فرهنگ نیازمند همراهی و همکاری اصحاب رسانه هستیم، اظهار کرد: امیدواریم درمراسم 17 مرداد ماه روز خبرنگار بتوانیم با برگزاری مراسمی در شان اصحاب رسانه کردستان جایگاهی بهتر از گذشته برای این قشر فهیم جامعه تعریف و نوع رفتار جامعه و مدیران با آنان را بهبود بخشیم.
زاهدی تصریح کرد: متاسفانه در کشور ما بین اختراع و تولید ارتباط معنی داری وجود ندارد و این کاستی ها باعث شده است اختراعات جوانان خلاق و مبدع به مرحله تولید نرسد.
استاندار کردستان با بیان اینکه نبود حامیان مالی در حوزه ورزش و جوانان یکی از معضلاتی است که گریبان گیر کردستان است، تصریح کرد: این مشکل در ابعاد متفاوتی در سایر استان های کشور و به خصوص استان های غیر صنعتی وجود دارد که باید تلاش کنیم در راستای رفع آن برنامه ریزی شود تا امکان رقابت با استان های دیگر کشور را از دست ندهیم.
21 خرداد 93

این خبر رو هم ببینید

نگاهی به مشکلات یک هنر اقلیمی در گفت و گو با صابر محمودی، هنرمند نازک کار اهل سنندج؛ نازک کاری را به رسمیت بشناسید/حتی یک صندوق حمایتی نداریم

صابر محمودی از جمله هنرمندان اهل سنندج است که هنر نازک کاری نسل به نسل …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *