کردستان در سالروز بعثت پیامبر اسلام (ص) غرق در جشن و شادی است

سنندج – ایرنا- کردستان در بیست و هفتمین روز ماه رجب مصادف با سالروز بعثت آخرین فرستاده خدا، حضرت محمد مصطفی (ص) غرق در جشن و شادی است.

به گزارش خبرنگار ایرنا آیین های جشن و شادی مردم کردستان در سالروز مبعث پیامبر (ص) از شامگاه جمعه در استان آغاز شده و تا شامگاه شنبه ادامه دارد.
مردم مسلمان استان کردستان در شهرها و روستاهای استان با برگزاری آیین های جشن و شادی در قالب مولودی خوانی، قرائت معراج نامه، برگزاری محفل انس با قرآن و دف نوازی در تکایا، مساجد و حسینیه ها مبعث پیامبر اکرم (ص) را گرامی می دارند.
اکثریت مردم مسلمان استان کردستان اهل تسنن و شافعی مذهب هستند و شب بیست و هفتم رجب را به عنوان عید معراج جشن می گیرند و در مساجد و تکایای شهرها و روستاهای استان نیز به صورت خود جوش آیین های مختلفی برگزار می شود.
چراغانی خیابان ها، برپایی ایستگاه های صلواتی، اطعام نیازمندان و جشن پیوند زوج های جوان از مهمترین برنامه هایی است که همزمان با سالروز بعثت نبی مکرم اسلام (ص) در نقاط مختلف استان کردستان برگزار می شود.
نوای روحانی دف در سالروز مبعث پیامبر رحمت و مهربانی (ص) در هر کوچه و برزنی در استان کردستان برگزار می شود و مردم مسلمان استان به یمن شکرانه بعثت آخرین فرستاده پروردگار به شادی و سرور می پردازند.
کسبه و بازاریان مناطق مختلف استان کردستان نیز با چراغانی کردن و برافراشتن پرچم های رنگی مزین با نام مبارک آن حضرت، بخشی از عشق، ارادت و دلبستگی خود را به پیام آور رستگاری و نور ابراز داشتند.
همچنین به همین مناسبت در تعدادی از اماکن فرهنگی و خانه های شخصی آیین هایی چون قرائت قرآن، مولودی خوانی و مداحی با حضور عاشقان رسول الله(ص) برگزار شد.
به گزارش خبرنگار ایرنا از نقاط مختلف استان، برنامه های مشابهی نیز در شهرستان های بانه، سقز، مریوان، دیواندره، بیجار، کامیاران و قروه نیز برگزار شد.ک/3

این خبر رو هم ببینید

جایگاه ویژه شب نیمه شعبان از نظر اهل سنت/ قصیده‌خوانی و ذکر ادعیه در مساجد و منازل مردم کردستان

امام جمعه اهل سنت بیجار گفت: شب نیمه شعبان از نظر بزرگان و مشایخ اهل …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *