خانه / ورزشی / کردستان ظرفیت عظیمی برای سرمایه‌گذاری در قایقرانی دارد  

کردستان ظرفیت عظیمی برای سرمایه‌گذاری در قایقرانی دارد  

مدیرکل ورزش و جوانان کردستان گفت: رشته ورزشی قایقرانی در سطح استان قابل سرمایه‌گذاری است و می‌توانیم صاحب عناوین کشوری و آسیایی شویم.
 

       
حامد جولایی در مجمع انتخاباتی هیئت قایقرانی استان کردستان اظهار داشت: قایقرانی در کردستان دارای پیشینه قدیمی و قابل بحثی است.
وی افزود: این رشته در سطح استان کردستان قابل سرمایه‌گذاری است و در آب‌های خروشان و آب‌های آرام می‌توانیم صاحب عناوین کشوری و آسیایی شویم.
مدیرکل ورزش و جوانان کردستان تصریح کرد: در رشته آب‌های خروشان در شهرستان‌های سروآباد و بانه می‌توان پایگاه ایجاد کرد.
جولایی با بیان اینکه کردستان در رشته آب‌های آرام دارای ظرفیت بالایی در کشور است تصریح کرد: به همین دلیل در شهرستان مریوان پایگاه کوچکی را زده‌ایم.
وی افزود: در شهرستان سنندج و در سد وحدت و همچنین در شهرهای دیگر سدهایی وجود دارند که می‌توانند پایگاه استعدادیابی خوبی باشند.
مدیرکل ورزش و جوانان کردستان با اشاره به وجود ۱۲۰ ورزشکار در این رشته، گفت: در شهرهای مریوان و سقز و سنندج و قروه هیئت‌های فعالی وجود دارند.
جولایی با بیان اینکه قرار است در شهرستان‌های بیجار و کامیاران نیز استارت راه‌اندازی هیئت این ورزش زده شود گفت: امیدواریم با انتخاب اسراری این روند ادامه داشته باشد.
در ادامه این جلسه کاظمی رئیس هیئت قایقرانی بیجار با بیان اینکه کارخانه‌های مهمی در این شهر وجود دارند اظهار کرد: این واحدها می‌توانند کمک و اسپانسر برای ورزش استان باشند.
رئیس هیئت قایقرانی بیجار با بیان اینکه تاکنون توجهی به شهرستان‌ها نشده است تصریح کرد: امیدواریم رئیس جدید به قول‌های خود عمل کند.
همچنین جلیل شریفی رئیس هیئت قایقرانی سقز با بیان اینکه علاقه‌مندان قایقرانی در این شهرستان فراوان هستند گفت: قایق و پارو کمبودی است که با آن دست به گریبان هستیم.
کوثری رئیس هیئت قایقرانی قروه نیز در این جلسه با اشاره به اینکه استعدادیابی باید در آموزش و پرورش انجام شود تصریح کرد: سرمایه‌گذاری در این راستا باید مدنظر قرار گیرد.
وی با بیان اینکه قایقرانان ما پاروزنان خوبی هستند تصریح کرد: قروه دارای ظرفیت مناسبی در رشته‌های مختلف این ورزش است.
کوثری در پایان خواستار راه‌اندازی سایت ویژه هیئت قایقرانی کردستان شد.
 
 

شناسه خبر : 11195

این خبر رو هم ببینید

انعقاد تفاهم نامه همکاری شهرداری سنندج و مجمع جوانان کردستان

تفاهم نامه همکاری شهرداری سنندج و مجمع جوانان کردستان در راستای توسعه شهری و ایده …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دو + بیست =