خانه / سیاسی / کردستان ظرفیت های بالایی برای توسعه در بخش فرهنگ و هنر دارد

کردستان ظرفیت های بالایی برای توسعه در بخش فرهنگ و هنر دارد

سنندج – استاندار کردستان گفت: این استان در تمامی بخش های فرهنگی و هنری دارای ظرفیت های بالایی است و باید از این ظرفیت ها به بهترین شکل ممکن بهره برداری شود.

عبدالمحمد زاهدی شامگاه چهارشنبه در مراسم افتتاح استودیو حرفه ای صدا و تصویر مهر حوزه هنری استان کردستان، اظهار داشت: کردستان در تمامی بخش ها دارای ظرفیت های خوب فرهنگی است و باید از این ظرفیت ها به بهترین شکل مکم بهره برداری شود.
وی ادامه داد: کار در حوزه فرهنگ بسیار مشکل است و سرمایه گذاری در این بخش خیلی دیربازده است و به همین دلیل معمولا در حوزه فرهنگ باید سختی بیشتری را متحمل شویم تا به نتیجه برسیم.
استاندار کردستان با اشاره به وضعیت زیرساخت های فرهنگی در این استان، عنوان کرد: به راستی که ما در بخشی از حوزه های زیرساختی فرهنگی با کمبودهای مواجه هستیم و من نیز این را قبول دارم که باید تلاش کنیم و در راستای جبران این کمبودها برنامه ریزی داشته باشیم.
وی با بیان اینکه فرهنگ و هنر فاخر کردستان ریشه در اصالت و تاریخ مردم این دیار دارد، گفت: وقتی که ما از فرهنگ کردستان صحبت می کنیم باید به این نکته هم توجه داشته باشیم که این فرهنگ ریشه در تاریخ این مردم دارد و به همین دلیل حفظ و اعتلا آن رسالت سنگین و مهمی است.
زاهدی ضمن اشاره به ایجاد زیرساخت های فرهنگی در استان کردستان، یادآور شد: تلاش خوبی در راستای جبران این کمبودها در کردستان آغاز شده است و انتظار می رود که در سایه مشارکت شما هنرمندان عزیز این روند با جدیت هر چه تمامتر ادامه داشته باشد.
وی در پایان گفت: من شخصا علاقه خاصی به فعالیت های فرهنگی و هنری دارم و همواره سعی کرده ام که در هر شرایطی در برنامه های مختلف فرهنگی و هنری حضور داشته باشم و از آنها حمایت کنم.
در ادامه این مراسم سید احسن علوی نماینده مردم شهرستان های سنندج، دیواندره و کامیاران نیز در خصوص اهمیت توجه به فعالیت های فرهنگی و هنری در استان کردستان سخنرانی کرد.

شناسهٔ خبر: ۳۹۰۲۰۲۵ – پنجشنبه ۲۱ بهمن ۱۳۹۵ – ۱۰:۴۴

شناسه خبر : 12247

این خبر رو هم ببینید

بازگشت آمریکا به برجام بدون رفع تحریم ها معنی ندارد /ورود واکسن آمریکایی و انگلیسی به کشور ممنوع است

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای صبح امروز در سخنانی که به مناسبت ۱۹ دی‌ماه سالروز قیام مردم …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

18 − 5 =