خانه / اجتماعی / کردستان مرکزیت ترویج فقه شافعی است

کردستان مرکزیت ترویج فقه شافعی است

نماینده ولی فقیه در استان کردستان اذعان داشت: از آنجایی که کردستانات و اهل سنت منطقه غرب کشور شافعی‌مدهب هستند، کردستان مرکزیتی برای ترویج فقه شافعی شده است.


به گزارش خبرگزاری کردنور، آیت‌الله سیدمحمد حسینی‌شاهرودی پیش از ظهر امروز در دیدار رئیس قوه قضائیه با علما و روحانیون استان کردستان اظهار داشت: مرکز تخصصی امام شافعی اولین مرکز استان کردستان است که زمینه را برای تحصیل پیروان امام شافعی فراهم کرده است.

نماینده ولی فقیه در استان کردستان اذعان داشت: از آنجایی که کردستانات و اهل سنت منطقه غرب کشور شافعی‌مدهب هستند، کردستان مرکزیتی برای ترویج فقه شافعی شده است.

وی ادامه داد: شهدای روحانیت استان از جمله شهیدان ماموستا شیخ‌الاسلام و ماموستا عالی نگاهی وحدت‌آفرین داشتند که ماموستا شیخ‌الاسلام در آخرین مصاحبه‌اش بیان کرده بود که مذهب شافعی نزدیک‌ترین مذهب به مذهب جعفری است.

حسینی‌شاهرودی اذعان داشت: کنگره امام شافعی یکی از برنامه‌ها در کردستان است که تاکنون پیش‌کنگره‌هایی در ایران و از جمله کشورهای تانزانیا، اندونزی و عراق برگزار شده است.

وی همچنین گفت: راه‌اندازی شافعی‌نیوز هم یکی از کارهای اقدامی در کردستان است که با ۵ زبان زنده دنیا تمامی پیروان مذهب امام شافعی را پوشش می‌دهد.

نماینده ولی فقیه در استان کردستان همچنین گفت: روحانیت کردستان در بخش‌هتی مختلف فعال هستند و این ظرفیت در کردستان وجود دارد که از جامعه روحانیت در بحث قضات از آنها استفاده کرد.

رئیس قوه قضائیه صبح امروز بعد از ورود به فرودگاه سنندج در نشست با خانواده معظم شهدا، دانشگاهیان و نخبگان استان حضور یافت و بعد از ظهر امروز نیز در شورای اداری و شورای قصایی استان شرکت خواهد کرد.

شناسه خبر : 23182

این خبر رو هم ببینید

ستاد مرکزی انتخاباتی آیت الله رییسی در کردستان افتتاح شد

ستاد مرکزی انتخاباتی آیت الله رییسی نامزد سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری؛ ذیل عنوان شورای …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

1 × یک =