کردها در پاسداشت عاطفه سرتراشیدند و برای آشتی با طبیعت تفنگ شکستند

مردم کردستان در پاسداشت عاطفه سر تراشیده اند و برای آشتی با طبیعت تفنگ شکسته اند و پیام صلح، آشتی و نوع دوستی خود را به سراسر دنیا مخابره کردند

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری کردستان: عبدالمحمد زاهدی در اولین همایش منطقه ای “رۆژانوی ژینگه” (طلوع دوباره محیط زیست) با حضور معصومه ابتکار معاون رییس جمهوری و رییس سازمان حفاظت محیط زیست و تعداد کثیری ازاعضای سازمانهای مردم نهاد فعال در عرصه زیست محیطی در سنندج، اظهار داشت: مردم کردستان انس دیرینه و همنشینی بسیار قدیمی به قدمت تاریخ این سرزمین با طبیعت زیبای خود دارند.
زاهدی افزود: کردها از کوه های سرفراز منطقه، سلحشوری، از دشت ها نرمی و لطافت و مهربانی و از رودها و چشمه ها و دریاچه ها صافی و صداقت و شفافیت را آموخته اند.
استاندار کردستان از کردستان به عنوان دیار طلوع های مکرر یاد کرد و گفت: درکردستان پنج هزار و 400 خورشید طلوع کرده اند و 18 هزار خورشید دیگراز سایر نقاط  ایران با طلوع از سرزمین فداکاریهای بزرگ، صلح، آرامش و امنیت را برای ملت ایران به ارمغان آوردند.
زاهدی کردستان را به سرزمین طلوع های مکرر توصیف کرد و افزود: مردم این دیار در تاریخ طولانی خود غروب های بسیاری را تجربه کرده اند اما همواره در حال طلوع دوباره اند.
وی افزود: مردم کردستان را می توان برترین ملت در عشق به طبیعت نام برد وآنان همواره تلاش کرده اند که محیط زیست را احیا کنند و مردم شریف این دیار در پاسداشت مهر و محبت و عاطفه سر تراشیدند و برای آشتی با طبیعت تفنگها شکستند و این رفتار مردم کردستان را مایه مباهات و قابل تقدیر و ستایش خواند.
استاندار کردستان تصریح کرد: مردم کردستان با رفتارهای صلح جویانه خود اسوه ایران و جهان شدند و پیام صلح، آشتی، نوع دوستی و دیگر خواهی را به سراسر جهان مخابره کردند.
در پایان این همایش معصومه ابتکار معاون رییس جمهور و رییس سازمان حفاظت محیط زیست کشور و استاندار کردستان از تعداد کثیری از فعالان عرصه زیست محیطی در کردستان و بانیان حرکت های تفنگ کشی و آزادسازی پرندگان تجلیل کردند و برخی از این فعالان نیز با قرار گرفتن در پشت تریبون خوشحالی و وجد خود را از حضور دوباره بانوی زمین بر مسند سازمان حفاظت محیط زیست اظهار داشتند و تلاش های وی را برای نجات طبیعت ارج نهادند.

این خبر رو هم ببینید

نگاهی به مشکلات یک هنر اقلیمی در گفت و گو با صابر محمودی، هنرمند نازک کار اهل سنندج؛ نازک کاری را به رسمیت بشناسید/حتی یک صندوق حمایتی نداریم

صابر محمودی از جمله هنرمندان اهل سنندج است که هنر نازک کاری نسل به نسل …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *