خانه / اجتماعی / کرونای انگلیسی به کردستان رسید

کرونای انگلیسی به کردستان رسید

معاون امور بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی کردستان گفت: نتیجه آزمایش یک نفر از سه بیمار مشکوک مبتلا به کرونا جهش یافته انگلیسی در استان که به تهران ارسال شده بود، مثبت است.

دکتر ابراهیم قادری در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در سنندج، اظهار کرد: نتیجه آزمایش یک نفر از سه بیمار مشکوک مبتلا به کرونا جهش یافته انگلیسی در استان که به تهران ارسال شده بود، مثبت است.

وی با بیان اینکه نمونه آزمایش ۲ بیمار مشکوک دیگر هم در حال بررسی است، عنوان کرد: هم‌اکنون وضعیت عمومی بیماری که نتجیه آزمایش وی مثبت اعلام شده مطلوب بوده و مشکل خاصی ندارد.

وی با تاکید براینکه افرادی در تماس نزدیک با این بیماران شناسایی و در حال انجام تست کرونا از آنها هستیم، اذعان کرد: بیمار مشکوک دیگر به این نوع از ویروس جهش یافته در استان شناسایی شده است.

معاون امور بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی کردستان اذعان کرد: مشغول فراهم کردن امکان انجام تست‌های ویژه ویروس جهش یافته کرونای انگلیسی در استان هستیم و امکانات آن فراهم شده است.

وی با بیان اینکه شیوع ویروس جهش یافته نباید در مردم وحشت ایجاد کند، عنوان کرد:این ویروس علائمی شبیه ویروس اولیه دارد و تنها روند بروز علائم آن سریعتر و میزان واگیری آن بیشتر است.

معاون امور بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی کردستان با بیان اینکه از نظر ابتلا به کرونا استان در وضعیت باثباتی به سر می‌برد، اذعان کرد: در برخی روزها شاهد افزایش‌های نگران کننده‌ای در برخی شهرستان‌ها هستیم.

وی با تاکید براینکه اگر مردم رعایت نکنند، روزهای سختی در پیش داریم، اظهار کرد: رعایت پروتکل‌ها و دستورالعمل‌های بهداشتی باید بیش از پیش مورد توجه شهروندان به ویژه در شهر سنندج قرار گیرد.

معاون امور بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی کردستان تصریح کرد: مهم‌ترین نگرانی اصلی ما تجمع‌های خانوادگی، مهمانی‌ها و عروسی‌ها به عنوان مهم‌ترین کانون‌های شیوع ویروس است.

شناسه خبر : 24527

این خبر رو هم ببینید

نگاهی به مشکلات یک هنر اقلیمی در گفت و گو با صابر محمودی، هنرمند نازک کار اهل سنندج؛ نازک کاری را به رسمیت بشناسید/حتی یک صندوق حمایتی نداریم

صابر محمودی از جمله هنرمندان اهل سنندج است که هنر نازک کاری نسل به نسل …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هفده − 15 =