خانه / اجتماعی / کشتن شیعه و سنی برای گروه‌های تکفیری تفاوتی ندارد

کشتن شیعه و سنی برای گروه‌های تکفیری تفاوتی ندارد

امامان جمعه استان کردستان با محکوم کردن اقدامات تروریستی داعش در پاکستان، می‌گویند؛ برای داعش و گروه‌های اجیر مستکبرین ریختن خون شیعه و سنی هیچ تفاوتی ندارد، چرا که هدف اصلی آنها ضربه زدن به پیکر اسلام است.

به گزارش خبرگزاری فارس از سنندج، داعش در ۱۵ اکتبر ۲۰۰۶ و پس از نشست شماری از گروه‌های مسلح در عراق شکل گرفت نشستی که طی آن «ابوعمر البغدادی» به عنوان سرکرده آن تعیین شد.

این گروه از زمان تشکیل در سال ۲۰۰۶ عملیات‌ها و حملات تروریستی بسیاری در عراق انجام داد و دامنه عملیات و حملات این گروه تروریستی وسعت گرفت و همزمان با آغاز بحران در سوریه، عناصر این گروه در سوریه نیز فعال شدند، فعالیت‌های خشونت‌آمیز داعش و تاخت و تاز آنها بر جان و مال مردم در سوریه، یمن، عراق و …ترس و وحشت را ایجاد کرده بود.

داعش که روزی به دست سردمداران ظلم با اهداف کاملا مشخص ایجاد شده بود و خود آنها در تبلیغات انتخاباتی به اینکه داعش ساخته و پرداخته آنهاست معترف شدند، به تهدیدی علیه خالقان و حامیانش تبدیل شد، وقتی آتش جنایات تروریست‌ها  شعله‌ور شد دامن بانیان خود را نیز گرفت تاجایکه کشور‌های اروپایی در مقطعی شاهد جولان تروریست‌های داعش بودند.

تا اینکه در ۳۰ آبان ۹۶ فرمانده میدانی مقابله با تروریسم «شهید حاج قاسم سلیمانی»در نامه‌ای به رهبر معظم انقلاب، پایان داعش در عراق و سوریه را اعلام کرد.

نامه رهبر به شهید سلیمانی

رهبر معظم انقلاب هم در پاسخ به نامه شهید حاج قاسم اعلام کردند تروریست‌ها و حامیانشان بیکار ننشسته‌اند، آن‌ها که با سرمایه‌گذاری سنگین این توطئه شوم را تدارک دیده بودند آرام نخواهند نشست و سعی خواهند کرد آن را در بخشی دیگر از این منطقه یا به شکلی دیگر دوباره به جریان افکنند.

تحقق یک پیش‌بینی 

سه سال از مکاتبه سردار شهید قاسم سلیمانی و هشدار مقام معظم رهبری مبنی براینکه «تروریست‌ها و حامیانشان بیکار ننشسته‌اند» می‌گذرد، حامیان داعش و در راس آن آمریکای جهانخوار با ترور سردار سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی در دی ماه ۹۸ گویا جان دوباره‌ای به تروریست‌ها بخشید، این اقدام در کنار بی‌توجهی برخی کشور‌ها به بازگشت داعش و همچنین پشتیبانی‌هایی که از سوی تعدادی از کشور‌های منطقه از تروریست‌ها صورت می‌گیرد خطر بازگشت داعش را بیش از قبل، جدی‌تر کرده است.

سوریه و عراق که در سال‌های نه‌چندان دور در آتش جنایات داعش می‌سوختند و با فرماندهی سردار دل‌ها و همراهی مردم و پیشمرگان طومار داعش در آن جمع شد امروز دیگر کشور‌های منطقه با خطر قدرت‌گیری داعش روبه‌رو هستند.

 ردپای تازه

براساس اطلاعات پاکستان طی ۱۸ سال اخیر بیش از ۱۲۰ میلیارد دلار در مبارزه با تروریسم خسارت دیده است که بالاترین میزان آن در سال ۲۰۱۰ بوده و رقم خسارت‌های پاکستان در این سال به بیش از ۲۰ میلیارد دلار رسید.

خبرهای تلخ همیشه تلخ است اینکه در چه نقطه جغرافیایی هم اتفاق بیفتد فرقی ندارد، در روزهایی که جهان بشریت سخت درگیر مقابله با ویروس مرگ‌آفرین کرونا است شنیدن خبر قتل فجیع ۱۱ معدنچی از جامعه شیعیان «هزاره» در ایالت بلوچستان کشور پاکستان قلب مسلمانان را جریحه‌دار کرد.

امامان جمعه استان کردستان با محکوم کردن این اقدامات تروریستی داعش، عنوان کردند؛ برای داعشی که اجیر شده مستکبرین است شیعه و سنی هیچ تفاوتی ندارد، چرا که هدف اصلی آنها ضربه زدن به پیکر اسلام است.

آنها با بیان اینکه ریختن خون هر انسان بی‌گناهی از دیدگاه اسلام و قرآن محکوم است، اعتقاد دارند: از دیدگاه اهل سنت هر انسانی که در طول عمر حتی دو رکعت نماز بخواند هیچ زمانی نباید تکفیر شود.

ماموستا فایق رستمی امام جمعه سنندج می‌گوید: اقدامات ضدانسانی و ضد بشریت داعش در پاکستان تکرار حرکات وحشیانه آنها در سایر کشورهای مسلمان همچون سوریه، عراق و غیره است تاخت و تازهای وحشیانه آنها در این کشورها به برکت ایثارگری‌های شهید سلیمانی عزیز برچیده شد و قطعا خون به برکت خون پاک شهید سلیمانی پایان داعش به زودی رقم خواهد خورد.

وی با محکوم کردن جنایت گروه افراطی داعش در پاکستان و ریخته شدن خون کارگران بی‌گناه توسط این گروه تندرو تکفیری می‌گوید: دین اسلام دین رحمت، اخوت، برادری و مهربانی است و هر نوع قتل و غارت مال و جان مردم در آن منع شده است.

وی اضافه کرد: در هیچ مکتبی در جهان بشریت کشتن انسان بی‌گناه قابل قبول نیست، متاسفانه امروز در گوشه و کنارجهان شاهد کشتار مسلمانان بیگناه به دست دستنشاندگان استکبار جهانی هستیم.

در هیچ مکتبی در جهان بشریت کشتن انسان بی گناه قابل قبول نیست

امام جمعه سنندج افزود: دشمن امروز به این نتیجه رسیده است که توان مقابله نظامی با کشور ما را ندارد از این رو تنها راهکار ضربه زدن به دین اسلام و انقلاب را ایجاد تفرقه و شکاف در بین مسلمانان می‌داند.

وی با بیان اینکه اسلام دین محبت، ترحم، عدالت و ارزش گذاشتن برای انسانیت است، گفت: این دین برای تمام موجودات زنده روی زمین از جمله حیوانات و درختان حق و حقوقی قرار داده است.

وی گفت: اقدامات ضد انسانی و ضد بشریت داعش در پاکستان تکرار حرکات وحشیانه آنها در سایر کشورهای مسلمان همچون سوریه، عراق و غیره است، تاخت و تازهای وحشیانه آنها در این کشورها به برکت ایثارگری‌های شهید سلیمانی عزیز برچیده شد و قطعا خون به برکت خون پاک شهید سلیمانی پایان داعش به زودی رقم خواهد خورد.

خشونت و تندروی در دین اسلام جایگاهی ندارد

امام جمعه سنندج نیز با بیان اینکه خشونت و تندروی در دین اسلام و مکتب رسول اکرم جایگاهی ندارد، خاطرنشان کرد: امروز عده‌ای خود فروخته و دست نشانده استکبار جهانی به نام دین اسلام دست به جنایت می‌زنند و خون انسانهای بی گناه را به بدترین شیوه به زمین می‌ریزند.

ماموستا رستمی با تاکید براینکه داعش ساخته و حمایت شده دست استکبار است و هیچ ارتباطی با دین اسلام ندارد، افزود:  دشمنان اسلام با ایجاد و حمایت از گروه تروریستی داعش سعی در ضربه زدن به اتحاد مسلمانان اهل تشیع و تسنن را دارند و برای رسیدن به این هدف به نام سنی دست به ریختن خون برادران شیعه و به اسم شیعه دست به ریختن خون برادران سنی می‌زنند.

اسلام‌هراسی و ایجاد تفرقه هدف بنیادی گروهک داعش است

ماموستا هاشم نوری امام جمعه اهل سنت قروه نیز اظهار کرد: شنیدن حمله تروریستی جماعت افراطی و تکفیری داعشی در پاکستان که منجر به شهادت انسان های بی‌گناهی شد برای تمام مسلمانان دردناک بود.

وی خاطرنشان کرد: متاسفانه طی دهه اخیر شاهد حمله‌های ناجوانمردانه کسانی هستیم که با نام اسلام و شعار اسلام کمر به تخریب اسلام و سعی در اسلام‌هراسی دارند.

امام جمعه اهل سنت قروه افزود: داعش دست‌نشانده سردمداران جهان کفر است و تنها هدف بنیادیشان تخریب اسلام و ایجاد اختلاف بین مسلمانان است.

ماموستا نوری با بیان اینکه داعش در خدمت دشمنان اسلام و امت اسلامی است، گفت: جنایتی که داعشیان و تکفیری‌ها مرتکب می‌شوند خارج از دین اسلام است و دین خدا چنین رفتار و اعمال وحشیانه‌ای را هرگز قبول ندارد.

وی عنوان کرد: دین اسلام دین اخوت، رحمت و انسانیت است و در تمام متون دینی مشاهده می‌کنیم که خداوند انسان‌ها را بر توجه به مهربانی، اتحاد، عدالت و خودداری از خشونت دعوت می‌کند.

دین اسلام دین اخوت، رحمت و انسانیت است و خداوند تمام انسان‌ها را به سمت وحدت و عدالت دعوت می‌کند

امام جمعه اهل سنت قروه افزود: دین خدا این جماعت را که دست به ریختن خون انسان‌های بی گناه می‌کنند هرگز قبول ندارد و قرآن از آنها به عنوان شیطان و پیروان شیطان یاد می‌کند.

ماموستا نوری گفت: حرکت این جماعت کثیف حرکتی تنظیم شده از جانب صهیونیست و یهود تردد شده برای ایجاد اختلاف بین دو مذهب عظیم جهان اسلام یعنی تشیع و تسنن است.

وی خاطرنشان کرد: اینها به نام اهل سنت در مسجد و محافل عمومی اقدام به حرکت‌های انتحاری می‌کنند تا در بین مسلمانان شکاف ایجاد کند.

امام جمعه اهل سنت قروه با بیان اینکه گروهک تکفیری به اسم شیعه خون اهل سنت را می‌ریزند و به اسم سنی تشیع را قتل عام می‌کنند، گفت: اینها دست نشانده و اجیر شدگان دشمنان اسلام برای ضربه زدن به پایه‌های این دین الهی هستند.

وی تصریح کرد: امیدواریم با همدلی و همگرایی بیش از پیش جهان اسلام هرچه زودتر شاهد ریشه کن شدن این گروهک‌های ناچیز باشیم.

ضربه به پیکره اسلام هدف استکبار از خلق داعش است

ماموستا مصطفی شیرزادی امام جمعه مریوان هم در این باره می‌گوید: جنایت‌های داعش از زمانی که این گروه تندرو تروریست به دست استکبار جهانی شکل گرفته است، زخم‌های زیادی را بر پیکره روح و جان مسلمانان وارد کرده است که فراموش شدنی نیست.

وی با بیان اینکه دین اسلام فراتر از آن است که گروهی مسلمان نما و تروریست به نام اسلام سیطره خود را بر کشورهای اسلامی و جامعه امت واحده مسلمانان گسترش دهند، گفت: داعش و در کل گروه‌های تندرو امثال آن پدیده شوم و خطرناکی هستند که با نقاب دین و با دروغ و نیرنگ به کشتار مسلمانان در کشورهای مختلف می‌پردازند.

وی با تاکید براینکه ایجاد شکاف در جهان اسلام هدف استکبار از خلق داعش است، گفت: کشتن ۱۱ کارگر معدن در پاکستان و ریختن خون هزاران مسلمان از پیر، جوان و حتی کودک توسط گروه تکفیری داعش تنها با هدف ایجاد شکاف و تفرقه در بین مسلمانان و ضربه زدن به دین اسلام صورت می‌گیرد.

وی اظهار کرد: داعش با حمایت آمریکا، اسرائیل، انگلیس و برخی کشورهای عربی جهان اسلام را زیر تاخت و تاز وحشیگری‌ها قرار داده است و خون هزاران انسان را بی‌گناهان به زمین ریخته است.

داعش با حمایت آمریکا، اسرائیل، انگلیس و برخی کشورهای عربی جهان اسلام را زیر تاخت و تاز وحشیگری‌ها قرار داده است

وی خاطرنشان کرد: ضعف و شکست استکبار جهانی در مقابل منطق و بصیرت مسلمانان دلیل اصلی ایجاد داعش توسط استکبار بوده است.

وی اظهار کرد:  این گروه تکفیری و تروریستی برخلاف ادعاهایش،کوچکترین اعتقادی به اصول اسلام ندارند و برای دستیابی به عقاید و اعتقادات پوچ خود حاضر به انجام هر به هر جنایتی بزنند.

اعمال داعش مخالف شرع اسلام است

وی گفت:  اعمال وحشیانه گروهک تروریستی داعش مخالف با شرع مقدس اسلام است و باید توسط تمام مسلمانان و آزادی‌خواهان جهان محکوم شود.

به گفته وی، استکبار جهانی به ضعف خود در برابر عظمت اسلام و مسلمانان پی‌برده و برای ضربه زدن به جهان اسلام خود را به آب و آتش می‌زند.

وی گفت: داعش در طول چندین دهه اخیر با ایجاد و تربیت گروه‌های تروریستی به عناوین مختلف سعی در قتل عام مسلمانان کرده است و با تشکیل و حمایت از داعش تضعیف پایه‌های اسلام را دنبال می‌کند.

داعش پیکره اسلام را نشانه گرفته است

وی خاطرنشان کرد: برای داعش که خود دست‌نشانده دشمنان اسلام است شیعه و سنی تفاوتی ندارد و تنها هدفش ضربه زدن به پیکره اسلام است.

وی با تاکید براینکه پروردگار جهانیان به شدت کشتن انسان‌ها را محکوم و این مهم در احادیث نبوی نیز بارها مورد اشاره قرار گرفته است، گفت: ‌طی چندین دهه اخیر با توطئه‌های شوم استکبار و تفرقه میان مذاهب اسلام و گروه‌ها افراطی در عراق، لبنان سوریه و امروز در کشور پاکستان مسلمانان و کودکان از زیرتیغ خود عبور داده‌ و یا آواره کرده‌اند.

ماموستا شیرزادی گفت: این اعمال تروریستی و تفرقه افکنانه به شدت در میان مسلمانان ایران اسلامی از شیعه و سنی محکوم است و انتظار می‌رود مجامع بین‌المللی نیز در این زمینه موضع‌گیری‌های لازم را داشته باشند.

کشتن شیعه و سنی برای داعش تفاوتی ندارد

ماموستا جلال مرادی هم در این باره با بیان اینکه دین اسلام دین رحمت و مهربانی است و همواره بر توجه به این اصل مهم در آیات و احادیث مختلف اشاره شده است، اظهار کرد: دین اسلام هرگونه تعدی به جان، مال و ناموس انسان‌ها را محکوم کرده است.

امام جمعه دیواندره افزود: دین اسلام با هر نوع خشونت و افراطی‌گری مخالف است خداوند تبارک و تعالی در آیات قرآن رسول اکرم (ص) را به میانه روی و اعتدال دعوت می‌کند و امت اسلام را امت متعدل معرفی می‌فرماید.

وی گفت: آنچه امروز داعش به نام اسلام و دفاع از دستورات دین پیامبر مکرم اسلام انجام می‌دهد مغایر و متضاد با اصول بیان شده در دین رحمانی اسلام است.

ماموستا مرادی گروه‌های جانی،  آدمکش، جاحش، فاحش، داعش که طی سال‌های اخیر به نام دین و اسلام دست به بدترین جنایت ضدبشری زده‌اند هیچ سنخیت و ارتباطی با دین اسلام ندارند.

وی با اشاره به دیدگاه اهل سنت در مورد تکفیر، گفت: از دیدگاه اهل سنت هر انسانی که در طول عمر خود ۲ رکعت نماز رو به قبله خوانده باشد را هرگز نمی‌توان تکفیر کرد.

از دیدگاه اهل سنت هر انسانی که در طول عمر خود ۲ رکعت نماز خوانده باشد را هرگز نمی‌توان تکفیر کرد


وی اضافه کرد: داعش دست نشانده و خلق شده استکبار جهانی است و با حمایت‌های آنها سعی در نشان دادن چهره غیرواقعی از اسلام و ایجاد شکاف و تفرقه در بین مسلمانان برای تضعیف این دین الهی دارد اما مسلمانان جهان از شیعه و سنی با بصیرت تمام این توطئه استکبار را نیز نقش برآب خواهند کرد.

داعش مخالف اصلی دین برحق رسول الله است

وی اظهار کرد: داعش مخالف اصلی دین برحق رسول الله هستند و برای آنها کشتن سنی و شیعه هیچ تفاوتی ندارد.

امام جمعه دیواندره گفت: داعش اجیر شده و سنی آمریکایی است و تنها توحید غربی و وارداتی استکبار را قبول دارد.

وی اضافه کرد: داعش با آتش زدن مسجد، کشتار مسلمانان و زیان وارد کردن به جان و ناموس مسلمانان بزرگترین ضربه را به دین اسلام وارد کرده‌اند.

داعش اهل سنت نیست

ماموستا عابد نقیبی از علمای اهل سنت کردستان هم اظهار کرد: داعش که خود را به اهل سنت منتسب کرده و اقدام به کشت و کشتار در کشورهای مسلمان می‌کنند هیچ ربطی به اهل سنت ندارند.

وی با بیان اینکه علمای اهل تسنن محکوم کردن داعش را وظیفه خود می دانند، گفت: علمای اهل تسنن برائت از داعش را اعلام و اقدام وحشیانه آنها را به شدت محکوم می‌کنیم.

وی تصریح کرد: به عنوان یک عالم اهل سنت پیرو امام شافعی اعلام می کنم جنایات گروه‌های تکفیری و داعش ربطی به اهل سنت ندارد و داعشی ها اهل سنت نیستند و کسی که اهل سنت است داعشی نیست.

این عالم اهل سنت در کردستان گفت: گروهک تروریست داعش بار دیگر در اقدامی وحشیانه به مسلمانان شیعی مذهب پاکستان حمله کردند و جمعی از برادران مسلمان ما را در این کشور به خاک و خون کشیدند.

وی اضافه کرد: این اقدام وحشیانه داعشیان را به شدت محکوم می کنیم و این انتظار از جامعه جهانی به ویژه مسلمانان دنیا  داریم که ضمن محکوم کردن این حرکت وحشیانه از داعش اعلام برائت کنند.

به گفته وی، داعش محصول سرویس های جاسوسی هستند، آنها داعش را ساختند تا به بهانه حضور داعش در کشورهای که مد نظر دارند به انجا حمله و معادلات منطقه را به هم بزنند.

و اما…

قتل‌عام ۱۱ تن از کارگران معدن در ایالت بلوچستان پاکستان توسط گروه تروریستی داعش یکبار دیگر ضرورت همکاری تمام کشورهای منطقه برای مبارزه با گروه‌های تکفیری و تروریستی را مورد تاکید قرار داد.

ضروری است که کشورهای جهان اسلام با همکاری یکدیگر تمام توان خود را برای از بین بردن بسترهای فکری و تأمین مالی این گروه‌های افراطی و تکفیری متمرکز کنند و از تداوم حمایت این گروه‌ها توسط کشورهای خاص، با هدف امحای خشونت علیه انسان‌های بی‌گناه از مذاهب و ادیان مختلف، ممانعت نمایند.

انتهای پیام/

شناسه خبر : 24363

این خبر رو هم ببینید

انتخابات ١۴٠٠ آزمونی برای تولد دوباره شوراها/عبدالسلام معروفی

دستگیری ها، انحلال ها و بازداشت ها و از طرف دیگر مشکلات اقتصادی و اجتماعی، …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سه × چهار =