خانه / سیاسی / کشته شدن یک سرکرده بوکوحرام  

کشته شدن یک سرکرده بوکوحرام  

۶۳ دختر ربوده‌شده نیجریه‌ای موفق به فرار از چنگ بوکوحرام شدند
 

منابع نیجریه‌ای از فرار بیش از ۶۰ تن از دختران دانش‌آموز از چنگ شورشیان بوکوحرام و کشته شدن یک سرکرده این گروه تروریستی خبر دادند.
یک منبع امنیتی بلندپایه در مایدوگوری بزرگ ترین شهر ایالت بورنو در شمال شرق نیجریه به خبرگزاری فرانسه گفت که شصت و سه تن از دختران دانش آموزی که توسط شورشیان بوکوحرام ربوده شدند، جمعه شب موفق شدند از چنگ آنها فرار کنند.
نماینده گروه های داوطلب محلی در ایالت بورنو که با نیروهای امنیتی همکاری می کنند هم گفت که ۶۳ تن از دانش آموزان موفق به فرار شدند و به خانه هایشان بازگشتند.
وی افزود: دختران دانش آموز زمانی که شورشیان برای انجام عملیاتی از مکان اختفای آنها رفته بودند موفق به انجام این عملیات شجاعانه شدند.
 276 دختر دانش آموز نیجریه ای در چهاردهم آوریل (۲۵ فروردین) از مدرسه خود در شهر چیبوک در ایالت بورنو در شمال شرق نیجریه ربوده شدند اما ۵۳ دختر بلافاصله توانستند فرار کنند اما ۲۲۳ نفر دیگر همچنان اسیر آدم ربایان بودند.
چندین منطقه نیجریه در ماه‌های اخیر عرصه خشونت‌های مرگباری قرار گرفته‌ است.
از سوی دیگر نیروهای امنیتی نیجریه دیروز در پوشش لباس غیرنظامی به منزل عثمان ساریکی در منطقه کینکینوا در ایالت کادونا در شمال نیجریه حمله کردند و قصد دستگیری وی را داشتند که به درگیری و تبادل آتش منجر شد.
بر اثر این درگیری ها سرکرده بوکوحرام و برادرش کشته شد.
سازمان عفو بین الملل اعلام کرد دست کم یک هزار و پانصد نفر از ابتدای سال جاری میلادی تاکنون در نیجریه کشته شده‌اند.
 
 

شناسه خبر : 18859

این خبر رو هم ببینید

بلومبرگ: سرکردۀ جدید داعش در استانبول دستگیر شد

روزنامۀ بلومبرگ از قول مقامات ترکیه مدعی شد، سرکردۀ جدید داعش در استانبول توسط پلیس …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یک × 4 =