خانه / اجتماعی / کشف بیش از ۱۶ هزار بطری مشروبات الکلی در بانه  

کشف بیش از ۱۶ هزار بطری مشروبات الکلی در بانه  

فرماندار بانه گفت: ماه گذشته ۱۶ هزار و ۳۰۲ بطری انواع مشروبات الکلی و ۲ میلیون ۵۲۱ هزار نخ سیگار قاچاق در بانه کشف و ضبط شده است.
 

مسعود منصوری با اشاره به انجام چندین ماموریت موفق توسط یگان‌های مبارزه با قاچاق کالا و ارز شهرستان بانه در آذرماه اظهار کرد: مبارزه با قاچاق با جدیت توسط نهادهای‌ها و دشتگاه‌های ذیربط دنبال می‌شود.
وی با اشاره به اینکه پدیده شوم قاچاق همچنان یکی از معضلاتی است که در مناطق مرزی مسئولان با آن روبه رو هستند گفت: مردم در مبارزه با قاچاق نقشی محوری دارند و کمک آنها به دستگاه‌ها و نهادهای مسئول می‌تواند روند مبارزه با قاچاق را تسهیل کند.
فرماندار بانه تصریح کرد: ماه گذشته ۱۶ هزار و ۳۰۲ بطری انواع مشروبات الکلی و ۲ میلیون ۵۲۱ هزار نخ سیگار قاچاق در بانه کشف و ضبط شده است.
وی کشف ۱۲ هزار و ۴۴۶ لیتر سوخت و ۴۴ هزار ۳۴۴ قلم لوازم آرایشی قاچاق را از دیگر اقدامات مناسبی دانست که توسط ستاد مبارزه با قاچاق شهرستان بانه با موفقیت انجام شده است.
منصوری قاچاق احام را از دیگر مشکلات شهرستان بانه در حوزه قاچاق دانست و افزود: از ابتدای آذرماه تاکنون ۶۶۸ رأس احشام قاچاق توسط ماموران کشف شده که این آمار در مقایسه با ماه گذشته که ۱۴ هزار راس بوده کاهش چشمگیری را نشان می‌دهد.
وی انجام کار فرهنگی را یک اصل بسیار ضروری در مبارزه با پدیده قاچاق دانست و گفت: باید این فرهنگ‌ در بین جامعه نهادینه شود که قاچاق بیشتر از اینکه سودی برای مردم به ارمغان بیاورد جامعه را در دراز مدت دچار ضرر اقتصادی خواهد کرد.
فرماندار بانه به استفاده از ظرفیت‌های دینی و توان روحانیان در تبین این امر تأکید کرد و گفت: تلاش می‌شود که آگاه کردن مردم از آسیب‌های قاچاق بیش از پیش توسط ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز دنبال شود.

شناسه خبر : 9989

این خبر رو هم ببینید

نگاهی به مشکلات یک هنر اقلیمی در گفت و گو با صابر محمودی، هنرمند نازک کار اهل سنندج؛ نازک کاری را به رسمیت بشناسید/حتی یک صندوق حمایتی نداریم

صابر محمودی از جمله هنرمندان اهل سنندج است که هنر نازک کاری نسل به نسل …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دو × پنج =