کشف بیش از ۱۶ هزار بطری مشروبات الکلی در بانه  

فرماندار بانه گفت: ماه گذشته ۱۶ هزار و ۳۰۲ بطری انواع مشروبات الکلی و ۲ میلیون ۵۲۱ هزار نخ سیگار قاچاق در بانه کشف و ضبط شده است.
 

مسعود منصوری با اشاره به انجام چندین ماموریت موفق توسط یگان‌های مبارزه با قاچاق کالا و ارز شهرستان بانه در آذرماه اظهار کرد: مبارزه با قاچاق با جدیت توسط نهادهای‌ها و دشتگاه‌های ذیربط دنبال می‌شود.
وی با اشاره به اینکه پدیده شوم قاچاق همچنان یکی از معضلاتی است که در مناطق مرزی مسئولان با آن روبه رو هستند گفت: مردم در مبارزه با قاچاق نقشی محوری دارند و کمک آنها به دستگاه‌ها و نهادهای مسئول می‌تواند روند مبارزه با قاچاق را تسهیل کند.
فرماندار بانه تصریح کرد: ماه گذشته 16 هزار و 302 بطری انواع مشروبات الکلی و 2 میلیون 521 هزار نخ سیگار قاچاق در بانه کشف و ضبط شده است.
وی کشف 12 هزار و 446 لیتر سوخت و 44 هزار 344 قلم لوازم آرایشی قاچاق را از دیگر اقدامات مناسبی دانست که توسط ستاد مبارزه با قاچاق شهرستان بانه با موفقیت انجام شده است.
منصوری قاچاق احام را از دیگر مشکلات شهرستان بانه در حوزه قاچاق دانست و افزود: از ابتدای آذرماه تاکنون 668 رأس احشام قاچاق توسط ماموران کشف شده که این آمار در مقایسه با ماه گذشته که 14 هزار راس بوده کاهش چشمگیری را نشان می‌دهد.
وی انجام کار فرهنگی را یک اصل بسیار ضروری در مبارزه با پدیده قاچاق دانست و گفت: باید این فرهنگ‌ در بین جامعه نهادینه شود که قاچاق بیشتر از اینکه سودی برای مردم به ارمغان بیاورد جامعه را در دراز مدت دچار ضرر اقتصادی خواهد کرد.
فرماندار بانه به استفاده از ظرفیت‌های دینی و توان روحانیان در تبین این امر تأکید کرد و گفت: تلاش می‌شود که آگاه کردن مردم از آسیب‌های قاچاق بیش از پیش توسط ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز دنبال شود.

این خبر رو هم ببینید

نگاهی به چشم انداز صدساله سنندج! / دکتر سید هاشم هدایتی

سنندج همانند هر شهر نامدار دیگر پیشینه ای دارد به قدمت سالیان حیات آن. پیشینه …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *