خانه / اجتماعی / کشف بیش از ۸۰۰ هزار قطعه جوجه یک‌روزه قاچاق در کردستان

کشف بیش از ۸۰۰ هزار قطعه جوجه یک‌روزه قاچاق در کردستان

دبیر کمیسیون مبارزه با قاچاق کالا و ارز کردستان گفت: از ابتدای امسال تاکنون ۸۰۰ هزار قطعه جوجه یک روزه قاچاق در کردستان کشف و ضبط شده است.

آقای علی خداویسی پیش از ظهر امروز در دومین جلسه اصلی کمیسیون برنامه‌ریزی، هماهنگی و نظارت بر مبارزه با قاچاق کالا و ارز استان کردستان در سنندج اظهار کرد: قاچاق جوجه یک روزه در چند ماه اخیر وضعیت بسیار بدی داشت و نسبت به سال گذشته افزایش پیدا کرد.

وی افزود: این افزایش قاچاق با وضعیتی که در بازار مرغ و چالشی که ایجاد شد همزمانی پیدا کرد و در این راستا مانورهای رسانه‌ای در رسانه‌های داخلی و معاند صورت گرفت که مشکلات گرانی و کمبود مرغ ناشی از قاچاق جوجه یک روزه است.

دبیر کمیسیون مبارزه با قاچاق کالا و ارز کردستان خاطرنشان کرد: اگر می‌خواهیم از دست قاچاق خلاص شویم چاره‌ای جز حرکت به سمت سامانه‌ای عمل کردن نداریم.

خداویسی با بیان اینکه الان همه پیکان‌ها به سمت مرزبانی است، گفت: تلاش و ایثارگری مرزبانان در این عرصه بسیار حائز اهمیت است و تا کسی در این نقطه قرار نگیرد نمی‌تواند اهمیت موضوع و سختی کار را حس نخواهد کرد.

وی افزود: ما ۲۲۷ کیلومتر مرز مشترک داریم و همه این مرز را نمی‌توان دیوار کشید کار حراست از مرزها با این میزان نیرو واقعا کار ارزشمند است و با سخت‌ترین شرایط خدمت می‌کنند.

وی با بیان اینکه مرزبانی رگ اصلی دفاع از مرز است، اظهار کرد: اگر مباحث امنیتی پیش بیاید نخستین جایی که زیر سوال برده می‌شود مرزبانی است.

دبیر کمیسیون مبارزه با قاچاق کالا و ارز کردستان تصریح کرد: الان وضعیت مطلوبی در زمینه قاچاق کالا در استان داریم البته به معنی کاملا ایده‌آل نیست.

وی با بیان اینکه خلاء‌هایی که در این حوزه وجود دارد باید از سوی جهاد کشاورزی و دامپزشکی پر شود، گفت: مقابله با قاچاق کالا از هر نوعی نیازمند عبور از اقدامات سنتی و سیستمی کردن همه برنامه‌ها است.

دبیر کمیسیون مبارزه با قاچاق کالا و ارز کردستان میزان کشفیات جوجه یک روزه طی سال ۹۹ را ۲ میلیون ۳۰۰ قطعه عنوان کرد و گفت: از ابتدای امسال تا کنون ۸۰۰ هزار قطعه جوجه یک روزه قاچاق در کردستان کشف و ضبط شده است.

وی خاطرنشان کرد: یک محموله تخم‌مرغ یک روزه با این دیدگاه که نطفه‌دار هستند کشف و ضبط شد که بعد مشخص شد این تخم‌مرغ‌ها خوراکی بوده است.

شناسه خبر : 24726

این خبر رو هم ببینید

نگاهی به مشکلات یک هنر اقلیمی در گفت و گو با صابر محمودی، هنرمند نازک کار اهل سنندج؛ نازک کاری را به رسمیت بشناسید/حتی یک صندوق حمایتی نداریم

صابر محمودی از جمله هنرمندان اهل سنندج است که هنر نازک کاری نسل به نسل …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

18 + 11 =