خانه / اجتماعی / کشف محموله میلیاردی قاچاق در سقز

کشف محموله میلیاردی قاچاق در سقز

فرمانده انتظامی استان کردستان گفت: بیش از یک میلیارد ریال کالای قاچاق در شهرستان سقز کشف و ضبط شد.

علی آزادی در گفت وگو با خبرنگار فارس از سنندج، اظهار کرد: با اشراف اطلاعاتی ماموران پلیس مبارزه با کالای قاچاق شهرستان سقز، یک دستگاه خودروی پژو ۴۰۵ حامل کالای قاچاق در مسیر «سقز ـ دیواندره متوقف کردند.

وی گفت:  با هماهنگی مراجع قضائی در بازرسی از خودروی مورد نظر ۱۳۳ دستگاه رادیو پخش خودرو و  30 ثوب شلوار لی خارجی قاچاق کشف و ضبط شد.

فرمانده انتظامی استان کردستان با تاکید بر برخورد قاطع پلیس با عوامل قاچاق در منطقه، خاطرنشان کرد: برابر اعلام نظر کارشناسان، ارزش این محموله قاچاق را بیش از یک میلیارد ریال برآورد شده است.

کشف  3 میلیارد ریال کالای قاچاق در مریوان

آزادی خاطرنشان کرد: در راستای برخورد با مخلان امنیت اقتصادی، طرح مبارزه با قاچاق کالا و ارز در شهرستان مریوان به مرحله اجراء در آمد.

وی گفت: پس از هماهنگی با مراجع قضائی در اجرای این طرح مقدار ۵ هزار و ۱۰۰ لیتر سوخت، یک تن و ۲۰۰ کیلو گرم جگر مرغ قاچاق، ۲۴ برگ ۱۰۰ دلاری جعلی و یک دستگاه موتور سیکلت خارجی ۲۵۰ سی سی به مارک هوندا کشف شد.

وی افزود: ۲ دستگاه خودرو سایپا در محور مرز باشماق که قصد قاچاق ارزاق عمومی به کشور عراق را داشتند متوقف، که در بازرسی از آنان مقدار یک تن و۹۰۰کیلو حبوبات و تعداد۱۷ هزار و ۴۸۰ قوطی انواع آبمیوه کشف شد.

فرمانده انتظامی استان کردستان با بیان اینکه در این رابطه ۲ نفر دستگیر شد، خاطر نشان کرد: کارشناسان ارزش کالای کشف شده قاچاق را  3 میلیارد و ۵۰۰  میلیون ریال برآورد کردند.

کشف سیگار و داروی قاچاق در کامیاران

آزادی اظهار کرد: با اشراف اطلاعاتی ماموران انتظامی شهرستان کامیاران با همکاری پلیس امنیت اقتصادی استان کردستان، سمند حامل کالای قاچاق در محور کامیاران ـ موچش شناسایی و متوقف کردند.

وی گفت: با هماهنگی مراجع قضائی در بازرسی از خودرو توقیفی تعداد ۴۰ هزار نخ سیگار، ۵ هزارو۶۰۰  قلم انواع قرص و داروی انسانی و تعداد ۷ هزارو ۷۹۰ پاکت تنباکو قاچاق کشف شد.

فرمانده انتظامی کردستان با اشاره به دستگیری ۲ نفر در این رابطه و معرفی به مراجع ذیصلاح، خاطر نشان کرد: کارشناسان ارزش این تعداد کالای قاچاق را بیش از ۳ میلیارد ریال برآورد کردند.

شناسه خبر : 23798

این خبر رو هم ببینید

انتخابات ١۴٠٠ آزمونی برای تولد دوباره شوراها/عبدالسلام معروفی

دستگیری ها، انحلال ها و بازداشت ها و از طرف دیگر مشکلات اقتصادی و اجتماعی، …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

3 × 4 =