خانه / اقتصادی / کشف نفت در استان کردنشین شرناخ ترکیه

کشف نفت در استان کردنشین شرناخ ترکیه

شرکت نفت تاپوی ترکیه در شهرستان سیلوپی استان شرناخ در مرز عراق در چاهی که نام (پرکار۱) بر آن گذاشته شده نفت با گرانش بالا کشف کرد.

کشف نفت در شرناخ، شرکت نفتی تاپوی ترکیه را به ادامه‌ی اکتشافات امیدوار کرد.
به گزارش خبرگزاری کردپرس و به نقل از روزنامه ی ستار، شرکت نفت تاپوی ترکیه در شهرستان سیلوپی استان شرناخ در مرز عراق در چاهی که نام (پرکار۱) بر آن گذاشته شده نفت با گرانش بالا کشف کرد.
گوکهان آکن مدیر این شرکت نفتی در منطقه ی باتمان، در این زمینه گفت: اولین بار است که در نقطه صفر مرز نفت با گرانش بالا کشف کرده ایم. اولین بار است در این منطقه کار می کنیم در چاهی که نامش را پر کار۱ گذاشته ایم، درمسافت یک کیلومتری مرز و  با ۲۹۰۰ مترحفاری، نفت با گرانش بالا کشف شده است. فعلا کارهای لازم انجام شده و ارزش این نفت هم برابر با گرانش نفت کشورهای همسایه است. فقط در زمینه میزان تولید و حجم ذخایر، هنوز نتیجه ی آزمایش ها مشخص نشده اما در هفته جاری معلوم می شود. وی همچنین در پایان به گروه خود که در شرایط سخت، این چاه نفت را کشف کرده اند، تبریک گفت».
تانر یلدز وزیر انرژی و منابع طبیعی ترکیه نیز در سال ۲۰۱۲ اعلام کرد که در صورت پایان درگیری با پ.ک.ک عملیات گسترده ی اکتشاف نفت در استان های کردنشین حکاری، شرناخ و سرت آغاز می شود.

شناسه خبر : 1899

این خبر رو هم ببینید

استاندار آذربایجان‌غربی: تعدد دستگاه‌های تصمیم گیر در مرزها مانعی برای توسعه است

استاندار آذربایجان‌غربی با تاکید بر ضرورت توسعه پایانه‌های مرزی و مدیرت واحد در مرزهای استان، …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پنج × یک =