کشف نفت در استان کردنشین شرناخ ترکیه

شرکت نفت تاپوی ترکیه در شهرستان سیلوپی استان شرناخ در مرز عراق در چاهی که نام (پرکار1) بر آن گذاشته شده نفت با گرانش بالا کشف کرد.

کشف نفت در شرناخ، شرکت نفتی تاپوی ترکیه را به ادامه‌ی اکتشافات امیدوار کرد.
به گزارش خبرگزاری کردپرس و به نقل از روزنامه ی ستار، شرکت نفت تاپوی ترکیه در شهرستان سیلوپی استان شرناخ در مرز عراق در چاهی که نام (پرکار1) بر آن گذاشته شده نفت با گرانش بالا کشف کرد.
گوکهان آکن مدیر این شرکت نفتی در منطقه ی باتمان، در این زمینه گفت: اولین بار است که در نقطه صفر مرز نفت با گرانش بالا کشف کرده ایم. اولین بار است در این منطقه کار می کنیم در چاهی که نامش را پر کار1 گذاشته ایم، درمسافت یک کیلومتری مرز و  با 2900 مترحفاری، نفت با گرانش بالا کشف شده است. فعلا کارهای لازم انجام شده و ارزش این نفت هم برابر با گرانش نفت کشورهای همسایه است. فقط در زمینه میزان تولید و حجم ذخایر، هنوز نتیجه ی آزمایش ها مشخص نشده اما در هفته جاری معلوم می شود. وی همچنین در پایان به گروه خود که در شرایط سخت، این چاه نفت را کشف کرده اند، تبریک گفت».
تانر یلدز وزیر انرژی و منابع طبیعی ترکیه نیز در سال 2012 اعلام کرد که در صورت پایان درگیری با پ.ک.ک عملیات گسترده ی اکتشاف نفت در استان های کردنشین حکاری، شرناخ و سرت آغاز می شود.

این خبر رو هم ببینید

استاندار آذربایجان‌غربی: تعدد دستگاه‌های تصمیم گیر در مرزها مانعی برای توسعه است

استاندار آذربایجان‌غربی با تاکید بر ضرورت توسعه پایانه‌های مرزی و مدیرت واحد در مرزهای استان، …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *