خانه / سیاسی / کشورهای داعش پرور به روایت واشنگتن پست

کشورهای داعش پرور به روایت واشنگتن پست

در گزارشی که به تازگی در یک روزنامه آمریکایی به چاپ رسیده قاره اروپا در راس تامین نیرو برای گروهک های تروریستی داعش قرار دارد، فرانسه با یک هزارو دویست تروریست مسلح ازاکتبر ۲۰۱۴ تا ژانویه ۲۰۱۵ بالاترین رقم را دارد

زمان انتشار خبر: سه شنبه ۲۱ بهمن ۱۳۹۳ – ۰۹:۲۳
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر، و براساس این گزارش فرانسوی ها در اجرای ماموریت های جنگی مشارکت دارند و مانند تمام تروریست هایی که از حدود هشتاد کشور به داعش در سوریه و عراق پیوسته اند، عمل می کنند.
گروهک های تروریستی داعش
روزنامه آمریکایی واشنگتن پست با انتشار آمار و ارقامی که رو به افزایش است، از افزایش نگرانی از گسترش خطرات این سازمان تروریستی درمیان کشورهای غربی خبر داد.
 
واشنگتن پست یک اینفوگرافی را ضمیمه گزارش خود کرده که رشد قابل ملاحظه در تعداد افراد وابسته به گروهک تروریستی داعش را نشان می دهد.
 
بر اساس اینفوگرافی واشنگتن پست، حدود ۵ هزار نفر از اکتبر ۲۰۱۴ تا ژانویه ۲۰۱۵ به داعش پیوسته اند تا تعداد افرادی که از هشتاد کشور به این گروه تروریستی ملحق شده اند به حدود ۲۰ هزار نفر برسد و این در حالیست که  مرکز بین المللی مطالعه افراط گرایی و خشونت سیاسی در ماه اکتبر ۲۰۱۴  این تعداد را پانزده هزار نفر ثبت کرده بود.
 
بیشترین آمار تروریست های مهاجر برای کمک به جنگیدن در صفوف داعش از اکتبر ۲۰۱۴ تا ژانویه ۲۰۱۵ متعلق به غرب گزارش شده ، اما خاورمیانه آمار کمتری از مهاجران را به خود اختصاص داده است.
 
 
کشورهای داعش پرور
 
 
بر طبق این آمار هیچ افزایشی در تعداد مهاجران از کشورهای حاشیه خلیج فارس دیده نمی شود. همچنین افزایش تعداد مهاجران از کشورهای شمال آفریقا نیز متوقف شده، به استثنای لیبی که ۴۴ نفر از این کشور به گروهک تروریستی داعش ملحق شدند.
 
واشنگتن پست نوشت: تعداد فرانسوی هایی که به داعش پیوسته اند، سه برابر افزایش پیدا کرده است.
 
این گزارش یک هزارو ۲۰۰ فرانسوی را در مقایسه با ۴۱۲ نفر در اکتبر ۲۰۱۴ ثبت کرده است؛ در حالی که آلمان از لحاظ تعداد مهاجران آلمانی برای پیوستن به داعش در رتبه دوم قرار دارد؛ بر طبق این گزارش، در مقایسه با ۲۴۰ نفر در اکتبر ۲۰۱۴، تعداد مهاجران آلمانی به سمت داعش به ۶۰۰ نفر افزایش یافته است.
 
همچنین تعداد تروریست ها از کشورهای انگلیس، بلژیک، نیوزیلند، سوئد، فنلاند، دانمارک و نروژ نیز افزایش قابل ملاحظه ای پیدا کرده است؛ اما در مقایسه با گزارش ژانویه گذشته، تعداد تروریست های خاورمیانه که به داعش پیوسته اند، کاهش پیدا کرده است؛ همچنین هیچ افزایش قابل ملاحظه ای در تعداد تروریست ها از کشورهای خلیج فارس به داعش ثبت نشده است.
 
تعداد عناصری که در این مدت از پاکستان به داعش پیوسته اند از ۳۳۰ نفر به ۵۰۰ نفر افزایش پیدا کرده است. این آمار در افغانستان از ۳۶ نفر به ۵۰ نفر رسید. در شمال آفریقا نیز هیچ افزایشی در مهاجران از الجزایر و تونس و مغرب ثبت نشده است؛ آمار و ارقام از این کشورها با آمارهای سابق مطابقت داشت.
 
بر طبق این آمار تخمینی، از میان کشورهای خلیج فارس نیز طی دو ماه گذشته هیچ کسی به داعش ملحق نشد به استثنای امارات که تعداد مهاجران آن از ۱۴ نفر به ۱۵ نفر رسید. اما طی این دوماه هیچ افزایشی در تعداد مهاجران از کشورهای کویت، عربستان، بحرین، یمن، عراق و قطر مشاهده نشده است.
 
بنا به این گزارش، ۷۱ کویتی، دو هزارو ۵۰۰ سعودی، ۱۵ اماراتی، ۱۵ قطری، ۱۲ بحرینی، ۱۱۰ یمنی و ۲۴۷ عراقی به داعش ملحق شده اند.
 

شناسه خبر : 16453

این خبر رو هم ببینید

بلومبرگ: سرکردۀ جدید داعش در استانبول دستگیر شد

روزنامۀ بلومبرگ از قول مقامات ترکیه مدعی شد، سرکردۀ جدید داعش در استانبول توسط پلیس …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چهار × دو =