خانه / اقتصادی / کشور دارای بیماری تورم است/هر استان باید برنامه توسعه داشته باشد

کشور دارای بیماری تورم است/هر استان باید برنامه توسعه داشته باشد

شهرکرد – معاون رئیس جمهوری و رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی کشور گفت: کشور دارای بیماری تورم است و تلاش همه مسئولان این است که این تورم کاهش پیدا کند.

به گزارش خبرنگار مهر، محمد باقر نوبخت ظهر جمعه در نشست مطبوعاتی با اشاره به اینکه برنامه ریزی از سال ۱۳۲۸ در کشور آغاز شد، عنوان کرد: دو برنامه هفت ساله و سه برنامه پنج ساله تا سال ۵۷  در این کشور تدوین شد که شرایط کشور را به نقطه های مطلوب برساند.
وی افزود: بعد از انقلاب کشور به واسطه جنگ تحمیلی ۱۰ سال فاقد برنامه بود و از سال ۶۸ برنامه ریزی برای توسعه کشور از سر گرفته شد.
وی گفت: هم اکنون در آخرین ماه های برنامه پنجم هستیم و ما اکنون در حال تهیه و تدوین برنامه ششم در راستای سند چشم انداز ۲۰ ساله هستیم و اگرچه نیمی از راه سند چشم انداز ۲۰ ساله را گذرانده ایم، اما ما نتوانسته ایم آن نصف مسیر را که بایدطی می کردیم طی کنیم.
نشست مطبوعاتی نوبخت
هر استان باید یک برنامه توسعه ای داشته باشد
معاون رئیس جمهوری و رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی کشور افزود: فرصت از دست رفته است و باید در حال حاضر به آینده نگاه کنیم در ده سال آینده دو برنامه در حال تدوین است و باید ما از چارچوب های فراتر برویم و هر استان باید یک برنامه توسعه ای داشته باشد.
وی در ادامه در پاسخ به یکی از سئوالات خبرنگاران اذعان داشت:تورم بیان کننده میزان افزایش قیمت ها نسبت به دوره قبل است و هم اکنون تورم در فروردین ۱۴.۸ درصد بوده است.
 
وی گفت: ما در شرایطی کار اقتصادی و فعالیت های اجرایی را برای مهار تورم آغاز کرده ایم که طبق آمار تورم بالای ۴۰ درصد بوده است و این به معنی این است که قیمت ها نسبت به دوره قبل ۴۰ درصد افزایش پیدا می کرده است.
معاون رئیس جمهوری و رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی کشور گفت: با تلاش بسیار توانستیم تورم را پایین بیاوریم اما هنوز به صفر نرسیده است یعنی اینکه افزایش قیمت داریم اما افزایش قیمت در حدود ۱۴ درصد است نه ۴۰ درصد.
محمد باقر نوبخت عنوان کرد: کشور دارای بیماری تورم است و تلاش همه مسئولان این است که این تورم کاهش پیدا کند.
استاندار چهارمحال و بختیاری نیز در ادامه با اشاره به اینکه در دولت تدبیر و امید اقدامات قابل توجهی برای توسعه استان انجام شده است، گفت: توسعه راه ها، توسعه آبرسانی در روستاها و… از مهمترین اقدامات دولت بوده است.
قاسم سلیمانی عنوان کرد: یکی از اقدامات قابل توجه در این استان تامین اعتبار برای پروژه های نیمه تمام مانند دانشگاه، فرهنگسرا و… بوده است.
وی یاداور شد: باید از ظرفیت های توسعه این استان بهره کافی بگیریم و برای توسعه استان تلاش کنیم.
 

شناسه خبر : 1589

این خبر رو هم ببینید

از دستفروشی تا کارآفرینی/ایجاد اشتغال پایدار برای ۲۴ جوان جویای کار+ تصاویر

۱۲ سال مشغول دست‌فروشی بود، چندین سال هم بین چین و دبی فعالیت داشت تا …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چهارده + ده =