کشیش مسیحی اهل سوریه: امروز در عراق و سوریه گروه های ترویستی به نام اسلام خشونت و ترور را گسترش می دهند

دولت ها وسیاست مداران دست از حمایت های مالی و سیاسی از گروه های افراطی بردارند

تاریخ انتشار : يکشنبه ۱ تير ۱۳۹۳ ساعت ۰۹:۲۱
امروز در عراق و سوریه گروه های ترویستی به نام اسلام خشونت و ترور را گسترش می دهند
به گزارش خبرگزاری تقریب(تنا)، “ندیم ناصر” کشیش مسیحی اهل سوریه در نشست روابط ادیان و تقریب مذاهب اسلامی که در حاشیه جشنواره قرآن لندن با آیت الله محسن اراکی دبیر کل مجمع جهانی تقریب برگزار شد، با اشاره به اوضاع کنونی عراق و سوریه گفت: الان شرایط مناسبی است که رنج یکدیگر را بفهمیم زیرا بخاطر این تراژدی که بوجود آمده اگر یکی از ما دچار رنج باشد همه دچار رنج و عذاب خواهیم بود چون آتش این خشونت دامن همه ما را از هر دینی که باشیم خواهد گرفت.
وی افزود: ما همه با هر دینی در برابر هم مسئولیم و این فرصتی است که برای نشان دادن ارزش های متعالی موجود در دین مسیحیت و اسلام به جامعه بشری.
این کشیش مسیحی ضمن تشبیه جامعه بشری به اعضای بدن انسان، گفت: هر یک از اعضای بدن ما کارکرد خاص خود را دارند که در عین حال در هماهنگی با یکدیگر هستند به طوری که اگر یکی از اعضای بدن ما دچار آسیب و رنجی شود بقیه اعضاء نیز متأثر از آن دچار رنج و عذاب خواهند شد و جامعه بشری نیز همین گونه است، وحدت ادیان فقط در صورتی محقق می شود که ما یکدیگر را بعنوان عضوی از یک بدنه انسانی حمایت کنیم.
وی که مدیر و بنیانگذار موسسه معرفت و آگاهی است، افزود: وقتی دو دین برای ایجاد عدالت، صلح و رحمت با هم همکاری نزدیکی داشته باشند همه بدنه بشریت و همه انسان ها یک مرحله به خداوند نزدیکتر می شوند.
این پدر روحانی، با تلاوت آیه ۱۳ از سوره حجرات ( …ان اکرمکم عندالله اتقاکم…) از علاقه وافر خود به این آیه قرآن یاد کرد و گفت : ادیان در مقام رقابت با یکدیگر نیستند بلکه این رقابت باید در ارائه ارزش های الهی و انسانی، در خوش رویی با یکدیگر ،در سخاوت و در دوست داشتن هم باشد.
این روحانی مسیحی همچنین یاد آور شد: امروز دنیا به ما نگاه می کند که چگونه عمل می کنیم و در روابط خودمان با هم، چقدر به ارزش ها احترام می گذاریم زیرا هدف همه ادیان که خداوند مقرر کرده، بوجود آوردن عدالت ،صلح و دوستی است.
کشیش ندیم ناصر در پایان، ضمن تشکر از مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی به خاطر ایجاد فرصت برای اینگونه مباحث گفت : اجازه دهید از همین کنفرانس به همه ادیان و همه رهبران دینی در دنیا اعلام کنم که از دولت ها و سیاست مداران بخواهند که دست از حمایت های مالی و سیاسی از گروه های افراطی بردارند، خونریزی و خشونت دیگر کافی است، باید به دنیا نشان دهیم که دین برای بشریت به جز خیر چیزی نمی خواهد.
آنچه مهم است فهم درست قرآن است
شیخ نور صدیقی روحانی اهل سنت نیز از دیگر سخنرانان این نشست بود که ضمن اشاره به آیه شریفه ( …ان اکرمکم عندالله اتقاکم…) گفت : قرآن کتاب خدا برای همه بندگانش است ، مهم نیست که پیرو کدام مذهب از مذاهب اسلام باشیم آنچه مهم است فهم درست قرآن است نه تنها برای مسلمانان بلکه برای جامعه بشری زیرا همه انسانیم و مخلوق خداوندیم.
 
 
این روحانی اهل سنت که در دادگاه عالی انگلیس به کار وکالت مشغول است اظهار داشت : آنچه در این زمان برای همه ما اهمیت دارد پیروی از قرآن در جهت هدایت بشر به سمت ارزش های اخلاقی ، انسانی وارزش های الهی است.
وی افزود: امیدوارم که خداوند این توفیق را به همه ما بدهد که از او اطاعت کنیم، اورا عبادت کنیم و طبق آیه شریفه (واعتصمو بحبل الله…) به ریسمان او چنگ بزنیم و جامعه متحد و واحد را بسازیم که یکدیگر را حمایت می کنند و از اختلاف و تفرقه پرهیز می کنند.
شیخ نور صدیقی ضمن تشکر از دبیر کل مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی به خاطر فراهم کردن فرصت گفتگو در این محفل قرآنی ، تأکید کرد که در کشور انگلستان موسسات و سازمان های اسلامی زیادی وجود دارد که با هم همکاری وهمراهی خوبی دارند.

این خبر رو هم ببینید

جایگاه ویژه شب نیمه شعبان از نظر اهل سنت/ قصیده‌خوانی و ذکر ادعیه در مساجد و منازل مردم کردستان

امام جمعه اهل سنت بیجار گفت: شب نیمه شعبان از نظر بزرگان و مشایخ اهل …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *