کنجکاوی کشاورز مهابادی 5کشته و زخمی بر جا گذاشت

 کنجکاوی یک کشاورز مهابادی در یکی از روستاهای این شهرستان حادثه آفرید و یک نفر را به کام مرگ فرستاد و چهار نفر دیگر را روانه بیمارستان کرد.
 

 
به گزارش زریان به نقل از ایرنا، این کشاورز هنگام کار در مزرعه خود در روستای برده رشان از توابع این شهرستان یک شی عجیب را در مزرعه خود یافته و با خود به منزل مسکونی اش در روستا می برد.
این کشاورز هنگامی که در منزل خود در حال بررسی و ضربه زدن برای باز کردن آن بود این شی منفجر شده و موجب کشته و زخمی شدن چند تن از اعضای حاضر در این منزل می شود.
فرمانده نیروی انتظامی مهاباد گفت: این فرد هنگام کار در مزرعه یک قبضه مین را پیدا کرده و بدون اطلاع از اینکه این شی مین است پس از مراجعه به منزل شروع به ضربه زدن و دستکاری آن می کند.
سرهنگ فتاح بابانژاد افزود: بر اثر ضربات وارد شده، مین منفجر و یکی از اعضای خانواده که جوانی 23 ساله بوده کشته شده و چهار نفر دیگر از اعضای خانواده نیز مجروح می شوند.
وی اضافه کرد: این مین پس از چندین سال و بر اثر جاری شدن باران از یک پایگاه مخروبه به جای مانده از جنگ تحمیلی که در همان نزدیکی قرار داشت کنده شده و در قسمت زمین های زراعی روستا قرار گرفته بود.
فرمانده نیروی انتظامی مهاباد با اشاره به اینکه مین و دیگر مهمات نظامی بر اثر گذشت زمان فرسوده نمی شوند از شهروندان بویژه روستاییان خواست هنگام پیدا کردن مهمات نظامی از دستکاری کردن آن جداˈ خودداری کنند.
وی یادآور شد: مجروحان این حادثه برای مداوا به بیمارستان امام خمینی (ره) این شهرستان اعزام شدند.
مسوول بخش اورژانس بیمارستان امام خمینی (ره) مهاباد نیز گفت: چهار نفر از مجروحان این حادثه در این بخش پذیرش شده و اقدامات اولیه در مورد آنها صورت گرفت.
نسرین دهستانی افزود: یکی از آنها به دلیل سطحی بودن جراحات ترخیص شده و سه نفر دیگر به دلیل داشتن زخم های عمیق و نیاز به عمل های جراحی در بخش های دیگر این بیمارستان بستری هستند.
روستای برده رشان در 35 کیلومتری شمال شرق مهاباد و در محور مهاباد به میاندوآب قرار دارد.

این خبر رو هم ببینید

نگاهی به چشم انداز صدساله سنندج! / دکتر سید هاشم هدایتی

سنندج همانند هر شهر نامدار دیگر پیشینه ای دارد به قدمت سالیان حیات آن. پیشینه …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *