کنگره مشاهیر فرصتی برای معرفی چهره های شاخص بین المللی کُرد است

سنندج-استاندار کردستان بابیان اینکه کنگره مشاهیر، فرصتی برای معرفی چهره های شاخص بین المللی کُرد است،گفت:بابرگزاری این کنگره می خواهیم چهره کُردهایی را که به جهان خدمت کرده اند برجسته کنیم .


بهمن مرادنیا شامگاه دوشنبه در جلسه هماهنگی کنگره مشاهیر کُرد، با تاکید بر اینکه کنگره مشاهیر کرد باید کاری ماندگار باشد، اظهارداشت: این کنگره علاوه بر معرفی و شناساندن هرچه بیشتر چهره های شاخص بین المللی کُرد، موجب تداوم ارتباط آنها با کردستان می شود.

وی افزود: امیدواریم برنامه های کاری ریاست جمهور امکان حضور ایشان در کنگره مشاهیر کرد را فراهم کند و ما نیز این موضوع را پیگیری خواهیم کرد.

استاندار کردستان با تاکید بر برگزاری باشکوە کنگرە مشاهیر کُرد، ادامه داد: این کنگره باید در ابعاد بین المللی برگزار شود و چرا که هدف از برگزاری این کنگره، یک کار نمایشی و صوری نیست.

مرادنیا با بیان اینکه این کنگره نباید تنها در سطح ایران برگزار شود و شامل همه کُردهای ساکن در هر نقطه از جهان می شود، یادآور شد: افرادی که در این کنگره معرفی می شوند باید چهره های مهم و دارای وجاهت و مقبولیت همه آحاد قوم کُرد باشند.

وی در پایان سخنان خود بیان کرد: برگزاری کنگره مشاهیر کُرد می تواند نقشی بسیار مهمی در زدودن ذهنیت های منفی از کردستان داشته باشد که امیدواریم این کنگره به شکوه هرچه بیشتر برگزار شود.

گفتنی است کنگره مشاهیر کرد، در ششم اردیبهشت ماه سال آینده برگزار می شود و هم اکنون کمیته های مرتبط با کنگره در راستای پیگیری فعالیت های مرتبط تشکیل شده اند.

این خبر رو هم ببینید

نگاهی به عملکرد رئیس جمهوری در یک سال گذشته/دکتر شبان شهیدی مؤدب

البته در هرگونه ارزیابی عملکرد رئیس‌ ‌جمهوری، شرایط متعددی را باید در نظر گرفت؛ از …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *