خانه / فرهنگی / کوتاهی مسئولان بوکان، صدای بزرگان موسیقی ایران را در آورد

کوتاهی مسئولان بوکان، صدای بزرگان موسیقی ایران را در آورد

حمایت نکردن مسئولان بوکان و عدم حضور آنها در دومین جشنواره نرمه نای نوازی بوکان انتقاد و گلایه های “علی اکبر مرادی” تنبور نواز چیره دست ایرانی و”هوشنگ جاوید” برجسته ترین پژوهشگر موسیقی نواحی ایران در مراسم اختتامیه این جشنواره را به همراه داشت

به گزارش خبرنگار زریان، “علی اکبر مرادی” روز چهارشنبه (۱۲شهریور) در مراسم اختتامیه دومین جشنواره نرمه نای نوازی که درسالن سیمرغ شهرستان بوکان برگزار شد،اظهار داشت: دومین جشنواره نرمه نای نوازی بوکان در سطح یک جشنواره جهانی برگزار شد، ما در این جشنواره شاهد ۵۵اجرا با حضور اساتید بزرگ نرمه نای، سرنا، شمشال و سازهای کوبه ای بوده ایم.
 
وی افزود: این جشنواره بزرگترین و مهم ترین رویداد شهر بوکان است که هیچگاه اتفاق مهم تر از آن نمی افتد اما متاسفانه از دید مسئولان این شهر انگار هیچ اتفاقی نیفتاده است و ما در اینجا نه فرماندار و نه شهردار را نمی بینیم.
 
مرادی در ادامه گفت: عده ای از مسئولان فکر می کنند که خدمت می کنند، اما در واقع آسیب می رسانند و اگر مسئولان به درستی عمل کنند کردستان ایران به مرکز کردهای دنیا تبدیل می شود.
 
وی با اشاره به نحوه تامین هزینه های برگزاری این جشنواره ی دو روز تصریح کرد: عده ای جوان خوش ذوق و هنر دوست، اندوخته های اندک خود را به سرمایه ای برای تامین هزینه های این جشنواره تبدیل می کنند، در حالی که شهرداری و شورای شهر برای حفظ پست و مقام درگیر هستند و حتی اجاز نصب یک بنر را نمی دهند،انگار می خواهند روی یک رویداد به این بزرگی سرپوش بگذارند.
 
این نوازنده چیره دست تنبور ایران ضمن آنکه پیشنهاد کرد جشنواره نرمه نای نوازی بوکان به یک جشنواره کشوری تبدیل شود، “آروین دباغی” هنرمند نوجوان بوکان را پدیده این جشنواره معرفی کرد.
 
هوشنگ جاوید” برجسته ترین پژوهشگر موسیقی نواحی ایران دیگر سخنران مراسم اختتامیه این جشنواره،در بخشی از سخنان خود به نحوه تامین هزینه های جشنواره نرمه نای نوازی بوکان توسط عده ای از جوانان هنرمند بوکان اشاره کرد و گفت: دستگاه فرهنگی به این جشنواره کمکی نکرده است و تنها اداره ورزش و جوانان بوکان از این جشنواره حمایت کرده است و این درحالی است که بودجه های فرهنگی در مراسم هایی هزینه می شود که هیچ تاثیر فرهنگی ندارند.
 
دومین جشنواره نرمه نای نوازی بوکان، در روزهای سه شنبه و چهارشنبه(۱۱و۱۲شهریور)با حضور ۵۰ هنرمند پیشکسوت و جوان، در سه بخش شمشال نوازی، مسابقه هنرجویان بالای ۲۳ سال و پایین ۲۳ سال برگزار شد.
تاريخ: ۱۳۹۳/۶/۱۳

شناسه خبر : 10313

این خبر رو هم ببینید

اولین توصیه رهبر انقلاب به دولت سیزدهم: زمان شتابان می‌گذرد، از هر لحظه این چهارسال استفاده کنید

رهبر انقلاب اسلامی گفتند: اعتماد مردم بزرگترین سرمایه دولت است که متاسفانه تا حدی آسیب …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چهار × 3 =