خانه / سیاسی / کورکر: اگر توافق هسته‌ای حاصل شود، تحریم‌ها از هم می‌پاشد  

کورکر: اگر توافق هسته‌ای حاصل شود، تحریم‌ها از هم می‌پاشد  

سناتور کورکر در میان صداهای متناقض امروز سنا در خصوص مذاکرات هسته‌ای گفت که اگر دنیا به این نتیجه برسد که ما با ایران به توافق رسیده‌ایم، نظام تحریم‌های بین‌المللی از هم می‌پاشد.
 

 
سناتور «باب کورکر» که به دلیل اصرار بر تصویب هر توافقی با ایران در کنگره مشهور است امروز گفته که تا ۲۴ مارس برای دیدن نتیجه مذاکرات صبر می‌کند و پس از آن با دیگر اعضای کنگره برای فشار آوردن به مذاکره‌کنندگان، تصمیم می‌گیرد.
وی باز هم گفته که کنگره باید در مورد هر توافق احتمالی با ایران نظر بدهد و آن را به تصویب برساند. سناتور کورکر همچنین گفت که اگر دنیا به این نتیجه برسد که ایران و ۱+۵ بر سر پرونده هسته‌ای به توافق رسیده‌اند، نظام تحریم‌ها از هم می پاشد.
سناتور الیزابت وارن هم امروز در جلسه استماع مربوط به مذاکرات هسته‌ای گفت که گفت‌وگو، بهترین راه برای بازداشتن ایران از دست‌یابی به سلاح اتمی است.
این سخنان در حالی منتشر می‌شود که صبح امروز به وقت واشنگتن، سناتور منندز و جمعی دیگر از هم‌اردوگاهیهای وی در حزب جمهوری‌خواه، نامه‌ای به اوباما نوشتند و به وی گفتند که تا ۲۴ مارس (۴ فروردین) منتظر نتیجه مذاکرات می‌مانند.
 

شناسه خبر : 16565

این خبر رو هم ببینید

بلومبرگ: سرکردۀ جدید داعش در استانبول دستگیر شد

روزنامۀ بلومبرگ از قول مقامات ترکیه مدعی شد، سرکردۀ جدید داعش در استانبول توسط پلیس …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چهار × سه =