خانه / اجتماعی /  کولبران شهیدان راه خانواده هستند/ انتقاد شدید از دولت در خصوص مرزها و وضعیت کولبران

 کولبران شهیدان راه خانواده هستند/ انتقاد شدید از دولت در خصوص مرزها و وضعیت کولبران

سرویس ایران-شهاب نادری با تسلیت به خانواده کولبران جانباخته حادثه سقوط بهمن در منطقه بیوران سردشت،آنها را شهیدانی راه خانواده نامید.

نماینده مردم پاوه،جوانرود،ثلاث باباجانی و روانسر در مجلس شورای اسلامی ضمن همدردی با خانواده جانباختگان حادثه سقوط بهمن در منطقه بیوران سردشت به خبرنگار پارلمانی کردپرس گفت:کولبری یکی بزرگترین چالش های روبروی مردم مناطق مرزی است و خانواده های زیادی از این راه امرار معاش می کنند.
وی ادامه داد:نبود اشتغال باعث شده تا مردم از جان خود بگذرند و به این کار طاقت فرسا روی بیاورند که با توجه به درآمد اندک آن هم دردی از دردهای مردم مستضعف مرزنشین دوا نمی کند.
 نادری با انتقاد از دولت در خصوص ساماندهی مرزها گفت:هیچ گونه نظارتی که منجر به ارتقاء رفاه حال مردم مناطق مرزی و بخصوص کولبرها شود، وجود ندارد و دولت برای یک مرتبه حق ورود سیصد هزار تومان از کولبرها تحت چه عنوانی که ما نمی دانیم، مالیات و گمرک دریافت می کند.
وی افزود:البته این پول معلوم نیست بابت چه چیزی گرفته می شود و کجا هزینه می شود چون که به خزانه ملی واریز نمی شود.
نماینده اورامانات با گلایه از مسئولان در خصوص وضعیت مرزها و وضعیت کولبران اظهار کرد:تا کی ما باید شاهد مرگ عزیزانمان باشیم که در حوادثی این چنینی آن هم برای سیر کردن شکم خود و خانواده شان پای در این کار خطرناکی می گذارند.
وی تصریح کرد:چه کسی باید جوابگوی خانواده این عزیزان باشد و چگونه می توان درد ناشی از این بلایا را جبران کرد،لذا دولت و همه مسئولان باید برای حل معیشت و ایجاد اشتغال در این مناطق تلاش کنند.
 نادری در خصوص طرحی که جدیدا آماده نموده تا به مجلس ارائه دهد،گفت: طرح جامع الشرایطی که نوشته ام و در مورد هدفمند کردن سوخت یارانه ها است را می خواهم به مجلس بیاورم.
وی توضیح داد:این طرح در رابطه با بحث هدفمند کردن سوخت و یارانه سوخت است، یعنی قاچاق سوخت مدیریت و هدفمند می شود و درآمد آن برای ایجاد اشتغال و کارهای عمران و کمک به معیشت مرزنشینان و کنترل قاچاق سوخت سرمایه گذاری می شود.
وی ادامه داد:در استان سیستان و بلوچستان و برخی استان های دیگر این کار انجام شده اما در استان کرمانشاه این موضوع انجام نگرفته و ما امیدواریم این طرح در مجلس به نتیجه برسد.کد مطلب: ۱۲۳۰۲۵  |  تاريخ: ۱۳۹۵/۱۱/۱۰  |  ساعت: ۲۰ : ۵۰

شناسه خبر : 6441

این خبر رو هم ببینید

نگاهی به ضرب المثل های هورامان؛ کاسه و به ران کافری وه ران / حبیب الله مستوفی

“کسی که خود را به چشم به راه بودن کمکِ همراه با منت از جانب …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هفت + نوزده =