خانه / سیاسی / کُردها از کمکهای نظامی آمریکا راضی نیستند

کُردها از کمکهای نظامی آمریکا راضی نیستند

مقامات اقلیم کردستان عراق می گویند کمکهای نظامی آمریکا به کردهای عراق در مقابل سلاحهای پیشرفته داعش کافی نیست

به گزارش کردپرس مقامات اقلیم کردستان عراق می گویند آمریکا برای نیروهای پیشمرگ سلاحهای سبک فرستاده است و این سلاحها در مقابل سلاحهای پیشرفته که در اختیار داعش قرار دارد، کارایی لازم را نداشته و نمی توانند با این سلاحها بر داعش غلبه کنند.
 
کاروان زیباری،مسئول دفتر نمایندگی دولت اقلیم کردستان در آمریکا به فاکس نیوز گفت:« اقلیم کردستان تاکنون فقط سلاحهای سبک از آمریکا دریافت کرده است و این سلاحها در مقابل داعش کارایی چندانی ندارد.»
 
وی افزود:« ما برای تهاجم علیه داعش به سلاحهای تهاجمی نیاز داریم. داعش مار دو سر است باید دو سر این مار را در موصل (عراق) و رقه (سوریه) قطع کرد.»
 
قباد طالبانی، معاون نخست وزیر اقلیم کردستان عراق هم به فاکس نیوز گفته است:« سلاحهای پیشرفته ساخت آمریکا که اکنون در اختیار نیروهای داعش است با سلاح نیروهای پیشمرگ قابل مقایسه نیست؛ عدم توازن عمیقی در سلاحهای دو طرف وجود دارد. توان و برد سلاحهای داعش بیشتر از نیروهای پیشمرگ است.»
 
کاروان زیباری به نحوه ارسال سلاح از سوی آمریکا برای کردها نیز ناراضی است وی می گوید هماهنگی آمریکا با بغداد برای ارسال سلاح سرعت روند تحویل سلاح به کردها را کند می کند.
 
از سوی دیگر به نظر نمی رسد که آمریکا تغییری در نحوه ارسال کمکهای نظامی به اقلیم کردستان انجام دهد. یک مقام وزارت دفاع آمریکا به فاکس نیوز گفته است:« وزارت دفاع آمریکا به صورت مستقیم سلاح در اختیار کردها قرار نمی دهد و قصد ندارد در آینده به طور مستقیم سلاح در اختیار کردها قرار دهد.»/B
 
کد مطلب: ۶۹۳۳۹  |  تاريخ: ۱۳۹۳/۶/۱۳  |  ساعت: ۱۱ : ۱۶

شناسه خبر : 17907

این خبر رو هم ببینید

امیر دریادار ایرانی: امروز هیچ قدرتی توان تجاوز به مرزهای دریایی ایران را ندارد

فرمانده نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران گفت: امروز به واسطه اقتداری که در مرزهای …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پانزده − سیزده =