خانه / سیاسی / کُردها برای حضور قوی در بغداد آماده می‌شوند.

کُردها برای حضور قوی در بغداد آماده می‌شوند.

سیاستمدار کهنه‌کار کردستان عراق گفت: کُردها برای حضور قوی در بغداد آماده می‌شوند، ضمن اینکه باید دو طرف از شرایط کنونی برای گسترش همکاری‌ها استفاده کنند؛ اربیل و بغداد می‌توانند همکاریهای خوبی را با یکدیگر داشته باشند.

کُردها برای حضور قوی در بغداد آماده می‌شوندبه گزارش پایگاه خبری داعش دات آی آر:«محمود عثمان» عضو سابق مجلس عراق از لیست حزب دموکرات کردستان و یکی از سیاستمداران مطرح عراقی که از یاران قدیمی «ملا مصطفی بارزانی» پدر مسعود بارزانی به شمار می‌رود، در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری فارس در اربیل، وضعیت جبهه‌های نبرد با تروریست‌ها را در عراق مثبت خواند و گفت: مقاومت در عراق در مقابل تروریست‌ها با هماهنگی بین اربیل و بغداد به خوبی انجام می‌شود، اما بنده معتقدم که این همکاری‌ها تا رسیدن به سطح یک ائتلاف باید افزایش یابد.
وی افزود: از سوی دیگر کمک‌های منطقه‌ای و بین‌المللی به عراقی‌ها و از جمله کُردها باید ادامه داشته باشد چرا که عراق امروز صحنه جنگ و مبارزه با تروریسم شده است.
این سیاستمدار کُرد عراقی در ارتباط با تسلیح ارتش عراق از سوی کشورهای خارجی نیز اظهار داشت: دادن سلاح کافی نیست و باید بطور جدی همکاری‌ها در سطح یک ائتلاف منطقه‌ای و بین‌المللی ادامه داشته باشد. اکنون شرایط دفاع در بغداد و اربیل وجود دارد، اما واقعیت این است که به این آسانی نمی‌توان تروریسم را ریشه کن کرد زیرا شکل دولتی به خود گرفته است.
عضو سابق مجلس عراق از لیست حزب دموکرات کردستان در ارتباط با استقبال کُردها و سنی‌ها از انتخاب حیدر العبادی تصریح کرد که این استقبال ارزشمند است و امیدواریم با انتخاب عبادی خیر و خوشی به عراق برگردد که امروز قربانی تروریست‌های بین‌المللی شده است.
وی ادامه داد: کُردها برای حضور قوی در بغداد آماده می‌شوند، ضمن اینکه باید دو طرف از شرایط کنونی برای گسترش همکاری‌ها استفاده کنند؛ اربیل و بغداد می‌توانند همکاری‌های خوبی را با یکدیگر داشته باشند.
این سیاستمدار کهنه کار ادامه داد: کردها موضع نرمی نسبت به عبادی دارند و وی هم به نظر می‌رسد برنامه جدیدی برای عراق داشته باشد که امیدواریم سریعاً این برنامه‌ها حالت اجرایی بخود بگیرند.عثمان در مورد نقش جمهوری اسلامی ایران در عراق و اقلیم کردستان نیز اظهار داشت: نامه تشکر بارزانی به ریاست محترم جمهوری اسلامی ایران نشان از نقش مثبت ایران در عراق و کردستان دارد. کردها باید روابط خود را با ایران توسعه دهند بویژه آنکه ایران سیاست مثبتی نسبت به کردستان عراق دارد؛ از سوی دیگر به نفع ایران نیز هست که روابط خود را با دوستان دیروزش بهتر از گذشته کند.در خاتمه این سیاستمدار کهنه کار یادآور شد: تروریسم در عراق و تهدید منطقه از سوی آنها که به نوعی فتنه گران خشونت گرا هستند، ایجاب می‌کند که ائتلاف داخلی و منطقه‌ای با کمک همه عراقی‌ها و کشورهای منطقه شکل بگیرد چرا که به تنهایی نمی‌توان در مقابل تروریستها ایستاد و امروز وظیفه همه است که به جبهه ضد تروریسم بپیوندند.

شناسه خبر : 18329

این خبر رو هم ببینید

بلومبرگ: سرکردۀ جدید داعش در استانبول دستگیر شد

روزنامۀ بلومبرگ از قول مقامات ترکیه مدعی شد، سرکردۀ جدید داعش در استانبول توسط پلیس …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

2 × 2 =