خانه / سیاسی / گروهک‌های منافقین و داعش از یک جنس هستند/حمایت‌های آشکار و نهان آمریکا و اسرائیل از منافقین  

گروهک‌های منافقین و داعش از یک جنس هستند/حمایت‌های آشکار و نهان آمریکا و اسرائیل از منافقین  

یک شبکه خبری روسی طی گزارشی در زمینه وضعیت گروهک تروریستی منافقین نوشت: برنامه آمریکا و اسرائیل ترویج نبردهای داخلی، کشت و کشتار و اجرای طرح «تغیر نظام در ایران» با کمک مخالفان جمهوری اسلامی ایران منجمله منافقین می‌باشد.
 

شبکه خبری روسی «راشاتودی» طی گزارشی به قلم «کالب موپین» از تحلیلگران آمریکایی ساکن نیویورک در زمینه «رویکرد رسانه‌های آمریکایی در برخورد با گروهک منافقین خلق و تاریخچه سیاه آن‌ها» که در وبگاه خود منتشر ساخته است، ‌نوشت: تاریخچه فراموش شده گروهک مجاهدین خلق (منافقین) که در رسانه‌های غربی جریان دارد جریان ریاکارانه‌ای از به اصطلاح «نبرد علیه ترور» است.
بر اساس این گزارش اخیرا خبرگزاری آمریکایی «آسوشیتدپرس» در گزارشی منتسب به گروهک مجاهدین خلق بار دیگر مدعی تلاش ایران برای ساخت بمب هسته‌ای شد. ادعایی که خیلی توهمی به نظر می‌رسد زیرا از یک سو «آیت‌الله علی خامنه‌ای» رهبر عالی ایران اعلام داشته‌اند که مخالف جدی ساخت جنگ‌افزارهای هسته‌ای هستند و از سوی دیگر بازرسی‌های بی‌پایان ماموران آژانس بین‌المللی هسته‌ای تایید می‌کند که ایران در پی ساخت جنگ افزار هسته‌ای نیست.
این در حالی است که ایران بر اساس قانون «ان‌پی‌تی» این حق را دارد تا انرژی هسته‌ای صلح آمیز در اختیار داشته باشد. این‌ها همگی حقایقی هستند که از دید اذهان عمومی آمریکا پنهان باقی مانده و در جریان‌های‌ مباحث هسته‌ای ایران و رسانه‌های غربی درگیر این ماجرا لحاظ نمی‌شود.
در ادامه این گزارش با اشاره بر تغییر واژه رسانه‌های خارجی در ارتباط با این گروهک آمده‌است: رسانه‌های خبری غربی در حالی به تعامل با گروهک یاد شده می‌پردازند که در گزارش اخیر خبرگزاری آسوشیتدپرس، مقالات بلومبرگ و وال استریت جورنال هیچ اشاره‌ای به فعالیت‌های گذشته آن‌ها نشده است.
در این میان بیشترین هجم تغییر ادبیات رسانه‌های خبری غربی در بکار بردن الفاظ مهربانانه در قبال این گروهک از جانب «رابرت مرداک» و شبکه خبری «فاکس نیوز» صورت گرفت.
نویسنده در ادامه گزارش خود با اشاره به سوابق پیدایش این گروهک در اواخر دهه ۶۰ میلادی و اقدامات آن‌ها طی ‌سال‌های دهه ۶۰ و ۷۰ میلادی نوشت: این گروهک بعد از این که فهمید به‌دنبال پیروزی انقلاب ایران جایگاهی در حکومت ندارد حملات خود علیه دولت جدید را با بمب‌گذاری‌ها شروع کرد و در سال ۱۹۸۱ با بمبگذاری مقر حزب جمهوری اسلامی باعث شهادت ۷۲ تن از انقلابیون منجمله مقام‌های عالی رتبه نظامی گردید.
همچنین در جریان جنگ عراق علیه ایران در دهه ۸۰ میلادی، این گروهک رابطه بسیار دوستانه‌ای با «صدام حسین» رییس جمهور وقت عراق داشت و با پول‌های اهدایی صدام حسین، ارتش به اصطلاح آزادی بخش ایران را شکل داد که با رخنه به داخل این کشور در اسلام آباد و گیلانغرب هموطنان خود را از بین بردند.
باید اذعان داشت بیگناهان زیادی بوسیله گروهک منافقین کشته شدند.
در بخش دیگر این گزارش آمده است: یک گروه مدافع حقوق بشر در سال ۲۰۰۵ به جنایت خطرناک این فرقه بسیار خطرناک اشاره کرد از جمله این که از اعضای این گروهک خواسته شده بود تا از همسران خود طلاق بگیرند و با پیروی از سخنان «مسعود رجوی» و «مریم رجوی» سرگردگان این گروهک در پی پیشبرد اهداف به اصطلاح عقیدتی خود برآیند.
نویسنده در ادامه این گزارش با اشاره به مخفی کاری رسانه‌های آمریکایی در قبال منافقین و کمک مقام‌های سطح بالای این کشور در ارتقاء جایگاه آن‌ها عنوان کرد: در رسانه‌های آمریکایی غالبا از ایران به عنوان «حامی تروریست» نام برده می‌شود اما این سران آمریکا هستند که در حال حاضر به ترویج و حمایت از گروهک خطرناک مجاهدین خلق ( منافقین) ادامه می‌دهند.
در این میان«هیلاری کلینتون» وزیر خارجه سابق آمریکا نقش مهمی را در حذف نام این گروهک از فهرست گروه های خرابکار ایفا کرد.
همچنین «رودی جولیانی» شهردار سابق نیویورک هم اکنون نقش سخنگوی گروهک منافقین را ایفا می‌کند و البته باید به « تام ریج» رییس اسبق بخش امنیت ملی این کشور نیز اشاره کرد.
در این میان تنها «معدود» رسانه‌های آمریکایی هستند که رابطه این گروهک را با واشنگتن دی‌سی برملا ساختند. با این حال بسیاری از حقایق در این رابطه افشا نشده است.
در بخش دیگر این گزارش آمده است: مقام‌های رسمی آمریکایی سعی در ملاطفت با گروهک منافقین دارند و مدعی هستند که آن‌ها خشونت را کنار گذاشته و اعلام انزجار کرده‌اند اما در واقع این گروهک درحال ادامه فعالیت‌های زیر زمینی در داخل جمهوری اسلامی ایران است و گزارش‌ها حکایت از این دارند که اعضای گروهک منافقین در سال ۲۰۱۲ همکاری تنگاتنگی را با «موساد» سازمان جاسوسی اسرائیل در ترور دانشمندان هسته‌ای ایران داشتند.
این در حالی است که رسانه‌های آمریکایی با این گروهک همچون «مبارزان شیفته و در پی آزادی» یاد می‌کنند که نمونه اخیر‌ آن را در برنامه شبکه خبری فاکس نیوز شاهد بودیم.
در واقع حمایت آمریکا از عناصر منافقین جهت انجام طرح «تغیر حکومت» ایران است که در ماجرای لیبی و حتی سوریه شاهد بوده و هستیم و مشاهده می‌کنیم که آمریکا و ناتو با ارسال اسلحه به افراط گرایان از آن‌ها حمایت می‌کنند.
در انتهای این گزارش نویسنده در نتیجه‌گیری عنوان می‌کند: گروهک منافقین خلق بسیار شبیه به گروهک داعش و شورشیان تحت حمایت آمریکا در لیبی است. در واقع گروهک منافقین افراط گرایان تشنه خون ریزی هستند که قصدشان از بین بردن امنیت، استقلال ایران و رشد اقتصادی این کشور است و سعی می‌کنند این موارد را با ناآرامی، تخریب و قتل جایگزین کند.
برنامه آمریکا و اسرائیل نیز برای خاورمیانه نبردهای داخلی دائمی، ناآرامی و کشت و کشتار است و بخشی از این برنامه اجرای طرح «تغیر نظام در ایران» و رواج ناامنی از سوی مخالفان جمهوری اسلامی ایران می باشد.

شناسه خبر : 17403

این خبر رو هم ببینید

بلومبرگ: سرکردۀ جدید داعش در استانبول دستگیر شد

روزنامۀ بلومبرگ از قول مقامات ترکیه مدعی شد، سرکردۀ جدید داعش در استانبول توسط پلیس …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

15 − 7 =