گروهک تروریستی داعش بزرگترین پایگاه تروریست‌های النصره را تصرف کرد

گروهک تروریستی داعش در اقدامی ضربتی و سریع پس از در اختیار گرفتن مزدورانی تازه اقدام به تصرف مهمترین و بزرگترین پایگاه النصره کرد.

در ادامه درگیری‎های داخلی میان گروه‌های تروریستی داعش با جبهه‎النصره و ارتش سلام و ارتش آزاد و …، این گروه تروریستی در اقدامی ضربتی و سریع پس از در اختیار گرفتن مزدورانی تازه اقدام به تصرف شهر الشحیل زادگاه ابومحمد جولانی فرمانده کل النصره و مهمترین و بزرگترین پایگاه گروه تروریستی جبهه النصره کرد.
 
به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری برنا، داعش پس از تصرف شهر الشحیل در استان دیرالزور که مرکز اصلی جبهه النصره بود، صدها تن از فرماندهان و اعضای ارشد آن را فراری داد اما این فراری ها در بیابان های شام در استان حمص در کمین نیروهای داعش گرفتار شده و آنگونه که داعش گفته برخی از آنها را با گلوله و برخی را با ضربات چاقو!! به هلاکت رسانده و تسلیحات همراه آنان را به غنیمت گرفته است و تصاویرش را نیز در فضای مجازی منتشر کرده است.
 
بر اساس سیاست‎های پشتیبانان تروریسم بین‎المللی تکفیری این گروه‎ها در سوریه و عراق از میان تسلیحات جنگی و نظامی به غیر از هواپیمای جنگنده و بالگرد به تمام انواع تسلیحات مدرن شرقی و غربی روز که در انبارهای ارتش‎های ترکیه و عربستان و قطر و اردن به وفور موجود است دسترسی کامل داشته است و اکنون نیز دارد. ناگفته پیداست که بخش دیگری از تسلیحاتی که در اختیار تروریست‌های تکفیری در سوریه و عراق است ازغارت پایگاه‎های ارتش‎های عراق و سوریه بدستشان رسیده است.
 
درگیری‎ها میان گروه‎های تروریستی بین‎المللی فعال در سوریه عمدتا بر سر منابع مالی اختصاص داده شده است از سوی کشورهای حامی تروریسم تکفیری، به خصوص سعودی و قطر و ترکیه و همچنین تسلط بر مناطق نفت خیز در سوریه و یا تعیین مناطق قلمرو جغرافیایی صورت می‌پذیرد. دوطرف بدنبال هر درگیری یکدیگر را بشدت تکفیر کرده‎اند و به لقب‌هایی مانند کافر، زندیق، مرتد، خوارج، مجاهد! کش، مزدور سرویس‎های اطلاعاتی کشورهای حوزه خلیج فارس و … متهم می‌کنند.منبع:bornanews

این خبر رو هم ببینید

با تایید آیت‌الله خامنه‌ای، محمد مخبر، موقتا جانشین ابراهیم رئيسی شد

آیت‌‌الله خامنه‌ای، در پیامی، «درگذشتِ شهادت گونه‌ی» ابراهیم رئيسی، را تسلیت گفتند و نوشتند: «اینجانب …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *