خانه / جریانات تکفیری /  گروه ایزدی نزدیک به پ.ک.ک: حزب دمکرات ۱۷ هزار زن و کودک شنگالی را عامدانه تسلیم داعش کرد  

 گروه ایزدی نزدیک به پ.ک.ک: حزب دمکرات ۱۷ هزار زن و کودک شنگالی را عامدانه تسلیم داعش کرد  

مسئول یکی از گروه های ایزدی نزدیک به پ.ک.ک در شنگال با تأکید بر اینکه شنگال متعلق به حزب دمکرات کردستان و رهبر آن نیست، اعلام کرد که این حزب در هنگام حمله داعش به شنگال به صورت عامدانه ۱۷ هزار زن و کودک شنگالی را تسلیم این گروه کرد.

به گزارش خبرگزاری کردپرس: در حالی که بخش اعظم شهر شنگال و مناطق اطراف آن هنوز در اشغال گروه داعش می باشد و درگیری ها با این گروه در منطقه‌ ادامه‌ دارد؛ اختلافات و تنش های میان حزب دمکرات (پارتی) و نیروهای وابسته به پ.ک.ک در منطقه رو به افزایش است.
 در حالی نیروهای وابسته به پارتی، پ.ک.ک و گروه های اقماری آن را عامل ایجاد فتنه در منطقه و مانع عملیات آزادسازی شنگال می دانند؛ نیروهای پ.ک.ک نیز حزب دمکرات را عامل سقوط سنگال و ادامه اشغال آن و آوارگی و بردگی هزاران ایزدی معرفی می کنند.
در این خصوص مسئول یکی از گروه های ایزدی نزدیک به پ.ک.ک در کوه شنگال و شماری از رهبران عشایر منطقه و فرماندهان واحدهای دفاع از شنگال در کنفرانسی خبری اعلام کردند، پارتی عامدانه از شنگال عقب نشینی کرده و ۱۷ هزار زن و کودک شنگالی را تسلیم داعش کرده و خود از مهلکه گریخت.
مسئول این گروه ایزدی تأکید کرد که آنان هرگز اقدامات پارتی در تنها گذاشتن ایزدیها و عدم دفاع از مقدسات آنان و همچنین کمک های پ.ک.ک به ایزدیها را فراموش نمی کنند.
در این کنفرانس، شرکت کنندگان ایزدی تأکید کردند: شنگال متعلق به مسعود بارزانی رهبر حزب دمکرات نیست و آنان هیچ کمکی به ایزدیها نکرده و نمی کنند و بهتر است که‌ بیش از این به‌ مردم شنگال آسیب نزنند.
این در حالی است که پیشتر، قاسم ششو فرمانده ایزدی نیروهای پیشمرگ که فردی نزدیک به بارزانی است، پ.ک.ک و نیروهای وابسته به آن در منطقه را مانع عملیات آزادسازی کامل شنگال دانسته و از مخالفت ایزدیها با پ.ک.ک خبر داده بود.
در ۳ اوت ۲۰۱۴ پس از عقب نشینی نیروهای پیشمرگ از شنگال و زومار، این مناطق توسط داعش اشغال شده‌ و در ۲۰ دسامبر ۲۰۱۴ در حمله نیروهای پیشمرگ و مدافع شنگال و شاخه نظامی پ.ک.ک و احزاب و گروه های اقماری این حزب، بخش کوچکی از شنگال آزاد شد، اما هنوز هیچ پیشروی دیگری در این شهر صورت نگرفته است.
در جریان این حملات هزاران مرد ایزدی کشته شده و زنان و کودکان آنها به اسارت گرفته شدند.
 
کد مطلب: ۹۴۶۳۶  |  تاريخ: ۱۳۹۴/۸/۱۸  |  ساعت: ۸:۵۸

شناسه خبر : 3705

این خبر رو هم ببینید

جشنواره فیلم کُردی «مسکو» با فیلمی از مبازره زنان کُرد علیه داعش آغاز می شود

نخستین دوره جشنواره فیلم کُردی «مسکو» با اکران فیلم‌ سینمایی «دختران خورشید» به کارگردانی «اِوا …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

10 − 9 =