خانه / سیاسی / گروه موسوم به عقاب های آزادی کردستان مسئولیت بمبگذاری آنکارا را برعهده گرفت

گروه موسوم به عقاب های آزادی کردستان مسئولیت بمبگذاری آنکارا را برعهده گرفت

گروه عقاب های آزادی کردستان مسئولیت بمب گذاری آنکارا را برعهده گرفت و آن را انتقام خون مردم جزیره از دولت ترکیه خواند.

به گزارش کردپرس به نقل از Evrensel، گروهی موسوم به عقاب های آزادی کردستان (TAK) مسئولیت بمبگذاری ۱۷ فوریه ۲۰۱۶ در میدان اینون (منطقه مسکونی نظامیان ارتش ترکیه) را برعهده گرفته است.
در بیانیه ای که این گروه منتشر کرده آمده است: بمب را عبدالله سونمَز متولد ۱۹۸۹ منطقه “گورپینار” استان وان، با کد «زینار راپه رین» در منطقه نظامی میدان اینون آنکارا منفجر کرده است. این عملیات برای انتقام مردم مظلوم و بی دفاع جزیره صورت گرفته است که در حملات بی رحمانه ارتش ترکیه کشته شده اند. همه آگاه باشند که مسئول اصلی این بمبگذاری کسانی هستند که دستور به آتش کشیدن افراد زخمی را در جزیره صادر کرده اند (اشاره به جنجال ساختمان مسکونی در جزیره). عناصر وابسته به حزب عدالت و توسعه – اردوغان به خوبی بدانند که آتش درگیری و جنگی را که خود آغاز کرده اند و در این جنگ به هیچ اصولی پای بند نیستند دامن آنان را خواهد گرفت.
لازم به ذکر است پیشتر جمیل بایک با اعلام این که نمی داند چه گروهی بمب گذاری آنکارا را انجام داده است گفته بود که این اقدام پاسخی طبیعی به کشتارهای دولت ترکیه است و اکنون گروه عقاب های آزادی کردستان نیز اعلام کرده اند که این بمب گذاری را در پاسخ به کشتار کردهای جزیره انجام داده اند. گروه موسوم به عقاب های آزادی کردستان رسما خود را وابسته به پ.ک.ک اعلام نکرده است اما از ساختار سازمانی پ.ک.ک پیروی می کند و نیروهای آن با کد عملیاتی شناخته می شوند و ساختاری شبیه به گروههای وابسته به پ.ک.ک دارند.کد مطلب: ۱۰۱۲۴۲  |  تاريخ: ۱۳۹۴/۱۱/۳۰  |  ساعت: ۲۲ : ۲۰ لینک گروه تلگرام پایگاه خبرگزاری کردنور

شناسه خبر : 14139

این خبر رو هم ببینید

بلومبرگ: سرکردۀ جدید داعش در استانبول دستگیر شد

روزنامۀ بلومبرگ از قول مقامات ترکیه مدعی شد، سرکردۀ جدید داعش در استانبول توسط پلیس …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شش + سه =