خانه / سیاسی / گزارش کمیته تحقیق سازمان ملل در مورد جنایات ضد انسانی داعش در سوریه

گزارش کمیته تحقیق سازمان ملل در مورد جنایات ضد انسانی داعش در سوریه

کمیته تحقیق وابسته به سازمان ملل متحد در گزارشی اعلام کرد که گروه تروریستی داعش، جنایات ضد انسانی بسیاری در مناطق اشغال شده سوریه مرتکب شده است

تاریخ انتشار : يکشنبه ۲۵ آبان ۱۳۹۳ ساعت ۰۹:۲۷
کمیته تحقیق وابسته به سازمان ملل متحد در اولین گزارش خود در مورد سوریه، بر روی اقدامات تروریستی گروه داعش به ویژه در سوریه متمرکز شده و جزئیاتی را در مورد جنایات این گروه از جمله کشتارهای دسته جمعی و سر بریدن های مردان و زنان بی گناه ذکر کرده است.
 
در این گزارش تأکید شده است که: گروه مسلح داعش، سیاست مجازات های تبعیض نژادی را در پیش گرفته است و به عنوان مثال مردم را مجبور به تغییر دین کرده، اماکن دینی را تخریب و اقلیت های مذهبی را طرد کرده است.
 
این گزارش ۲۰ صفحه ای، با اشاره به جنایات داعش علیه کردها و اقلیت ایزدی، این اقدامات را جنایات ضد انسانی معرفی و عنوان کرده است که گروه داعش، در روستاهای شمال شرقی سوریه، سرهای مردان را بریده و زنان، مردان و کودکان را در اماکن عمومی سنگسار کرده است. این گروه پس از این کشتارها، جسد کشته شدگان را به صلیب بسته و برای عبرت دیگران (!) به مدت سه روز رها می کرده است.
 
در گزارش این کمیته همچنین در مورد جنایاتی که داعش علیه زنان ایزدی مرتکب شده است، مواردی ذکر شده و تمام این موارد را “جنایات ضد انسانی” خوانده است.
Share/Save/Bookmark
مرجع : الامارات الیوم

شناسه خبر : 17105

این خبر رو هم ببینید

بلومبرگ: سرکردۀ جدید داعش در استانبول دستگیر شد

روزنامۀ بلومبرگ از قول مقامات ترکیه مدعی شد، سرکردۀ جدید داعش در استانبول توسط پلیس …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هفده + 20 =