گزارش گاردین از فداکاری معلم مریوانی

محمدیان که در دبستانی در مریوان واقع در غرب ایران تدریس می کند به قهرمانی ملی تبدیل شده است. پرزیدنت روحانی از او تمجید و تشکر کرده و دولت پیشنهاد تامین هزینه مالی معالجه دانش آموز بیمار را داده است.

گاردین نوشت- زمانیکه علی محمدیان معلم ایرانی متوجه شد که دانش آموزش به خاطر ابتلا به سرطان، دچار ریزش مو شده، تصمیم گرفت که به نشانه ی همبستگی و همدردی با او، موهای خود را بتراشد. پس از آن، به سرعت تمامی دانش آموزان کلاس موهای خود را نیز تراشیدند و تمام آن اذیت و آزار دانش آموز بیمار متوقف شد.
به نقل از انتخاب، روزنامه مشهور گاردین در گزارش خود آورده است: محمدیان که در دبستانی در مریوان واقع در غرب ایران تدریس می کند به قهرمانی ملی تبدیل شده است. پرزیدنت روحانی از او تمجید و تشکر کرده و دولت پیشنهاد تامین هزینه مالی معالجه دانش آموز بیمار را داده است.
خبر این اقدام تحسین برانگیز دبیر ایرانی در چهار گوشه کشور پیچیده است.
محمدیان معلم 45 ساله در گفتگویی تلفنی با گاردین می گوید: خیلی خوشحالم که این مسئله باعث خوشحالی بسیاری شده است.
وی افزود: مردم به شدت واکنش مثبتی داشته اند.
به گفته ی این معلم 45 ساله، اکنون همه در مدرسه می خواهند، موهای خود را بتراشند.
اوایل این ماه، محمدیان عکسی از خود را به همراه ماهان رحیمی هشت ساله در فیس بوک منتشر کرد و نوشت: سرهای ما به مو حساسند.
وی می گوید: ماهان پس از ریزش مو منزوی شده بود و خنده از روی لبانش محو شده بود و من خیلی در مورد درس هایش نگران بودم. برای همین فکر کردم که با تراشیدن موهایم می توانم او را به حالت عادی برگردانم.
این نوشته ی محمدیان در فیس بوک خیلی زود توجه بسیاری از کاربران ایرانی فیس بوک را به حود جلب کرد.
او گفت: زمانیکه روز بعد به فیس بوک رفتم نمی توانستم تعداد کسانی که آن را به اشتراک گذاشته و لایک کرده بودند را باور کنم.
رسانه های ایرانی از جمله تلویزیون ملی با او مصاحبه کردند و علی اصغر فانی وزیر آموزش و پروش محمدیان و ماهان را برای تشکر رسمی به تهران دعوت کرد.
عبدالمحمد زاهدی استاندار کردستان  نیز پیام رئیس جمهور به او را منتقل کرد.
تنها چندین روز پس از اقدام تحسین برانگیز محمدیان، 23 دانش اموز دیگر کلاس با الهام از اقدام معلوم خود از محمدیان خواستند که موهای خود را بتراشند.
این ملعم کرد می گوید: من به دانش اموزان گفتم تا پایان فصل زمستان صبر کنند اما زمانیکه از تهران بازگشتم تمامی انها موهای سرشان را تراشیده بودند.
وی می افزاید: هم کلاسی های ماهان به شدت از او مراقبت می کنند و اکنون خنده به صورت او بازگشته است.

این خبر رو هم ببینید

نگاهی به چشم انداز صدساله سنندج! / دکتر سید هاشم هدایتی

سنندج همانند هر شهر نامدار دیگر پیشینه ای دارد به قدمت سالیان حیات آن. پیشینه …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *