خانه / دینی / گسترش بیشتر اسلام بعد از حادثه شارلی ابدو

گسترش بیشتر اسلام بعد از حادثه شارلی ابدو

پایگاه جامع فرق، ادیان و مذاهب_ سایت «هسپرس» تأکید کرد، به نظر می‌رسد نگرانی و بیم مسلمانان مقیم کشورهای غیر اسلامی، از اسلام هراسی که پس از حمله به مجله فرانسوی «شارلی ابدو» در پاریس آغاز شده بود، به افزایش فعالیت مسلمانان در برابر این هجمه‌ها منجر شده است؛ به طوری که در مسجد پاریس به تنهایی در مقایسه با ژانویه سال گذشته که ۲۲ نفر به اسلام گرویدند، امسال شاهد مشرف شدن ۴۰ نفر به دین اسلام بود.

گزارش رادیو RTL فرانسه نیز بیانگر افزایش شمار تازه‌مسلمان‌شده‌ها در بزرگ‌ترین شهرهای فرانسه مانند لیون و استراسبورگ است. این رادیو افزود: «چندین هفته پس از حمله به مجله شارلی ابدو در تاریخ هفتم ژانویه سال گذشته میلادی، شمار فروش نسخه های قران افزایش بی سابقه ای داشته است». گفتنی است همان گزارش منتشر شده در پایگاه خبری رادیو، نیز افزایش شمار افراد گرایش یافته به دین اسلام را در مقایسه با سال گذشته به میزان ۲۰ درصد ثبت کرد. رادیو فرانسه نیز اعلام شهادتین دختر جوان فرانسوی را که به تازگی به اسلام گرویده، پخش و اعلام کرد که انگیزه وی برای گرایش به اسلام، متهم شدن اسلام به تروریسم پس از حوادث شارلی ابدو و تمایل وی برای معرفی اسلام واقعی و دور بودن از این اقدامات وحشیانه بود.
رادیو فرانسه هم چنین به اظهارات برخی امامان مساجد مبنی بر غافلگیری آنان از هجوم به سوی اسلام و تبلیغات اسلام هراسی، پرداخت. یکی از مسؤولان مسجد پاریس گفت: «اقشار مختلف مردم اعم از پزشک، مدیر مدرسه و پلیس، اسلام می‌آورند.» دکتر «عمر بن حماد» عضو اتحادیه جهانی علمای مسلمان نیز در توضیح گزارش رادیو فرانسه خاطرنشان کرد، افزایش شمار افرادی که به اسلام گرویده‌اند، مسئله جدیدی نیست و دلیل آن نیز تمایل مردم به دست یافتن به نسخه های قران کریم است. وی افزود: «چه بسا این حوادث بزرگ، در مردم تمایلی برای کشف واقعیت‌ها ایجاد می‌کند، تا به دنبال واقعیت‌ها بروند.»
استاد پژوهش‌های اسلامی دانشگاه الحسن الثانی در المحمدیه و عضو انجمن علمای اهل تسنن نیز در گفت‌وگو با هسپرس گفت: «برخی فرانسوی‌ها و شهروندان سایر کشورها بر اساس مطالب مطرح شده در رسانه‌ها پس از حوادث موضع گیری می‌کنند، بنابراین از اسلام دور می‌شوند اما برخی به خود حق می‌دهند تا از مسأله اطلاع یافته و حقیقت را کشف کنند.» این استاد دانشگاه نسبت به ضرورت احتیاط در مواجهه با گزارش‌های رسانه‌ها هشدار داد و تاکید کرد شاید برخی از مطالب رسانه‌ها صحیح و برخی دیگر نادرست و به نوعی در صدد اسلام هراسی باشد.

شناسه خبر : 5627

این خبر رو هم ببینید

جایگاه ویژه شب نیمه شعبان از نظر اهل سنت/ قصیده‌خوانی و ذکر ادعیه در مساجد و منازل مردم کردستان

امام جمعه اهل سنت بیجار گفت: شب نیمه شعبان از نظر بزرگان و مشایخ اهل …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

14 − دو =