خانه / سیاسی / گفتمان توسعه به دغدغه اصلی مردم و نخبگان در کردستان تبدیل شده است

گفتمان توسعه به دغدغه اصلی مردم و نخبگان در کردستان تبدیل شده است

سنندج – استاندار کردستان گفت: امروز گفتمان توسعه به دغدغه اصلی و مهم مردم و نخبگان در این استان تبدیل شده است.

به گزارش خبرگزاری مهر و به نقل از پایگاه اطلاع رسانی استاندار ی کردستان، عبدالمحمد زاهدی در همایش فرمانداران و بخشداران استان کردستان با حضور مقیمی قائم مقام وزیر کشور با بیان این مطلب افزود: یکی از سیاست های دولت که در استان ترویج گفتمان توسعه است و امروز گفتمان توسعه در بین نخبگان و مردم به دغدغه اصلی تبدیل شده است.
وی استان کردستان را استانی دارای شرایط خاص عنوان کرد و گفت: این استان علاوه بر اینکه از امن ترین استان های کشور و استانی مرزی است در مجموع از امنیت خوبی برخوردار است و در سایه این امنیت تلاش و فعالیت دولت برای توسعه مضاعف است.
زاهدی  با بیان اینکه نگاه به مناطق مرزی نگاهی معیشتی و روزمره بوده است، بیان کرد: این روش و شیوه نمی تواند پایدار باشد و همه استانهای کشور باید با بهره گیری از ظرفیت هایشان در راستای تقویت بنیه اقتصادی کشو ر بکار گرفته شوند چرا که این مهم اصل توسعه ملی را رقم می زند.
وی  با اشاره به اینکه باید نقش استان ها در توسعه و اقتصاد ملی تعریف شود، ادامه داد: دولت جمهوری اسلامی برای توسعه کشور نقش همه استان ها را باید تعریف کند و کردستان از ظرفیت های مطلوبی در این خصوص برخوردار است.
استاندار کردستان توانمندی های استان را در بخش های مختلف کشاورزی، آب و معدن برشمرد و افزود: استان کردستان در بحث تولید گندم رتبه چهارم را در کشور دارد و امسال یک میلیون تن تولید این محصول استراتژیک را به نام خود ثبت کرده است.
وی اظهار داشت: در بخش مربوط به مسایل معدن درحال حاظر هشت هزار و ۵۰۰ کیلومتر و حدود ۲۸ درصد از پهنه استان مطالعات ژئوفیزیک آن انجام شده است.
وی به حضور چهار سرمایه گذار خارجی بخش خصوصی و فعالیت آنها در استان اشاره کرد و افزود: این سرمایه گذاران هم اکنون در سطح استان و در شهرستانهای بانه و سقز در حال فعالیت هستند و در تلاشیم سرمایه گذاران بیشتری را جذب استان کنیم.
وی به فضای باز سیاسی و فعالیت آزادانه احزاب سیاسی اشاره کرد و گفت:  فضای موجود استان نسبت به قبل از دولت تدبیر و امید متفاوت شده و همه آزادانه می توانند از دولت و استاندار انتقاد کنند.
 وی به تجارب به دست آمده در انتخابات گذشته نیز اشاره کرد و گفت: در انتخابات ریاست جمهوری سال آینده با مشارکت مردم انتخابات پرشوری را خواهیم داشت.

شناسهٔ خبر: ۳۸۰۱۲۶۶ – پنجشنبه ۲۹ مهر ۱۳۹۵ – ۱۶:۰۶

شناسه خبر : 12721

این خبر رو هم ببینید

وظیفه خطیر نمایندگان کردستانی در آستانه تشکیل دولت/محمد هادیفر

در چهار دهه گذشته هر چهارسال یک انتخابات ریاست جمهوری و هر هشت سال یک …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سه × دو =